Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

jõeforell...

More
12 years 1 month ago #1768 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: jõeforell...
Ritv on tõesti puhtalt harjumuse asi. Nüüd võin öelda, et kasutan enamvähem võrdselt 183 cm ja 270 cm ritva, lühemat vast tiba rohkem. Rull on ok, tamiil Japside Bushido, 0,18 - 0,20. (0,16 enam ei kasuta. Elukala läks ära, sest tamiil tegi plaksti!). Ei nurise ei viske pikkuse ega täpsuse üle. Muidugi, eks praktikat peab kah natsa olema, aga see tuleb kiiresti. Eelmisel nädalavahetusel, kui oma selletalvest esimest trippi tegin, oli endalgi vahest ikka tõesti piinlik, lant lendas ikka räigelt valesti vahest. Aga juba paari tunniga loksusid asjad uuesti paika. Talvega lähen ikka rooste küll.

Tänane käik siis. 1220 gr ja nõksa alla poole meetrine täpik kotti. Lisaks veel kaks mõõdukat, mis tagasi läksid: üks oli räige rihm ja kahju hakkas temast, teine tuli kaldal ise konksu otsast ära ja kukkus vette. Veidike aeles kaldamudal, siis läks oma teed. Oleks ta kaldale jäänud, oleks ta vist ikkagi kaasa võtnud, päris ilus jäme poiss oli. Aga ega ei teinud ühtegi liigutust kah, et teda sealt muda pealt üritada kätte saada. Viimane sirge enne lõppu saatis aga landi otsa korraks kala, kes põlved mõnusasti värisema pani...

Samas see lumi... Püüan homme lühikokkuvõtte ka blogivormi panna.

Ja PS. Püük taas pöörlevatega.
More
12 years 1 month ago #1769 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: jõeforell...
Oleks peaaegu unustanud: kas sul Wapsik on selle tüübi kontakt, kes leeche teeb ja kokkuleppele jõudes isegi müüb? On kuskilt kõrva jäänud...

More
12 years 1 month ago #1770 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: jõeforell...
Lumetaadi käest sai kunagi uuritud jah et kas teeks ta paar tükki mulle aga see asi jäi ka sinna paika .. siis oli mul see jaapani mägiõnge vaimustus peal aga kui ma natuke vaatasin selle pilguga neid jõgesid mida ma tavaliselt külastan siis läks see tuhin üle, eks vaatan kunagi tulevikus veel....Mul muidu oli plaanis kolmapäeval siin lõunas üks väike tripp teha aga nüüd on plaanid tiba muutunud...nii et siinkandis lükkub see esimene käik edasi... Loobul käisin, fotokaga, kohad kus oleks kala olnud olid jää all..
More
12 years 1 month ago #1773 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: jõeforell...
ok, tänks! Võtan temaga ühendust. Endalgi selline plaan oli/on, et prooviks leechiga pisut tutvust teha
More
12 years 1 month ago #1775 by andreas84
Replied by andreas84 on topic Vastus: jõeforell...
sai laupäeval käidud kuid tulemus 0. ei tea neid jõgesid eriti sellel alal algaja alles kuid aastad toovad kogemused loodan järgmine retk paremat. kuid ilm oli ilus ja sai uute jõgedega tutvutud
More
12 years 1 month ago #1777 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Vastus: jõeforell...
Leechi peaks pidama kuluartikliks ja ostmine kujuneb võrdlemisi kulukaks nende suurevõitu kao tõttu püügil. Olen sellest kirjutanud Kalastusinfo foorumis forellipüügi teemas, seal ka mõned pildid leechidest galeriis. Tunneksin end ärritununa, kui kalal kaasas poleks 3 - 4 karpi eri värvi ja kaalu leechidega. Mina soovitaks kohe mõelda isevalmistamisele. Sidumine saab ruttu selgeks ja alati võib nõuandeid küsida.
Time to create page: 0.216 seconds
Powered by Kunena Forum