Foorum

Ideid varustuse "tuunimiseks"

Info
07. juuni 2011 06.20 - 13. oktoober 2011 16.20 #52 hannes
NB! SIIN POSTITUSES PEAKS OLEMA TERVE RIDA PILTE....KAJHUKS NEID PRAEGU ENAM EI NÄE, SEST SELLELT SAIDILT, KUST PILDID LINGITUD ON, ON NAD MAHA VÕETUD.

Leidsin Soome kalastussaidilt mõned nipid-nõksud, mida sealsed haugipüüdjad praktiseerivad. Olgu neist mõned ka siin ära toodud - loodetavasti on abiks ka mõnele siinsele kalamehele...

1. Lihtne viis panna silikoonlandile lisakonksusid. Tagumise kolmiku aas läheb läbi jigipea konksu ja jigipea konksu teravik läheb esimese kolmiku hülssi. Mõlemad kolmikud on seotud ka jigipea külge ja kummagi konksu üks haru on pistetud kummikasse.


2. Kastid lantide transamiseks ja mugavaks käsitlemiseks paadis:


3. Kaheosalisi ritvasid on parem transportida, kui nad on omavahel takjapaelaga kinni tõmmatud:


4. Selline kast hoiab fotokat jm tehnikat löökide ja mõnevõrra ka vee eest:


5. Tööriistade hoidik paati, valmistatud 75 mm torudest, mis on kinnitatud veekindlale vineerile:


6. Silikoonlantide parandamiseks sobib hästi väike gaasipõleti. Aja lõhe natuke laiali ja suuna sinna hetkeks gaasileek. Seejärel suru lõhe kokku ja oota, kuni silikoon hangub.


7. Vahend trosside paremaks organiseerimiseks ja sirgena hoidmiseks. Võta sobiva pikkusega plastiktoru või voolik ning sule selle otsad korkidega. Trossid keera võtmehoidja rõngasse.


8. Et hoida ära lõuatangide jätmist veepõhja, saab selle külge kinnitada ujuki:


9. Allolevast pildist võiks arvata, et on jäädvustatud ühe eriti kurva nullipäeva lõppvaatus - kummikalasupi keetmine :S Tegelikult tehakse seda selle pärast, et silikoonlandid kipuvad aja jooksul kuivama ja saba mäng selle tagajärjel halveneb. Viska silikoonid paariks minutiks vette, jahuta ning lant on jälle nagu uus.Kommentaarid on teretulnud. Äkki oled isegi mõne "mäkkaiverkliku" nipi leidnud ja soovid seda teistega jagada?
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rotation

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
09. juuni 2011 13.16 #66 aapua
Nagu välja tuli, on üks kiirmeetod, mis EI SOBI MITTE KUIDAGI: nimelt lootsin, et lõhkisi kahlakaid saab (vähemalt ajutiselt) mäkaivar-teibiga parandada... Ütleme nii, et see tuli vees lahti loetud sekunditega...

Aga reaalselt on kahlakaid võimalik parandada oluliselt tõhusamate vahenditega kui seda on erinevad kummiliimid. Soovitan selleks hankida üht kemikaali (superlahusti kõikvõimalikele plastikutele): TERTRAHÜDROFURAAN ehk THF. Selle kasutamisega paik mitte ei liimita katkisele kohale vaid reaalselt sulatatakse kaks tükki üksteise külge. Tulemus on selline, et katki võivad kahlad minna kust iganes, mitte aga ei tule lahti see liimitud tükk. Lihtsalt lahusti kogusega tuleb piiri pidada, et mitte tervet ala üles sulatada!

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
19. juuni 2011 12.01 - 19. juuni 2011 12.03 #99 hannes
Veel kasulikke nippe:

1) Ridvahoidik, mille valmistamiseks on kaks varianti:

a)

See asjandus on kokku pandud järgmistest detailidest:

1. vai (3 mm alumiiniumplaat, mis on otsast teravaks tehtud)
2. ridvatoru (u 40 mm läbimõõdu ja 25 cm pikkusega PVC toru, mis kinnitatakse kõvasti vaia külge näiteks teibiga)
3. toru alumise osa sisse fikseeritakse puupunn

b)

1. alusplaat (u 30x10 cm ja 10 mm paksusega veekindel vineer)
2. ridvatoru (jällegi u 40 mm läbimõõdu ja 25 cm pikkusega PVC toru, mis on alt lõigatud õige nurga alla)
3) metallhing

Veekogu ääres asetatakse plaadile peale raskus.

2) Talvine varustusekelk, mis hoiab seljakotti kogu aeg püstises asendis:
3) Odav ja lihtne veinipudelikorgist konksukaitse, mida kasutades ei pea alustama kalapüüki landikonksude lahtiharutamisest:4) Toruisolatsioonist valmistatud hoidik trosside ja konksudega liinide jaoks (võid seda kaasas kanda näiteks Pringlesi kartulikrõpsude topsis)Allikas: sportfishingmagazine-fi.axventure.com

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. oktoober 2011 18.24 #967 muhomor2
tere jälle !!! minu landid tihti peale saavad viga peale haugi rabamist . kõige odavam värvi parandus ja muideks ka tuunimine - odav küüne lakk . lakk kuivab ruttu ja püsib suhteliselt kaua . kõige naljakam on ka see et kerge lakki lõhn äratab haugil isu (värvitud lanti võtab paremini)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
24. november 2011 14.36 #1247 hannes
Leidsin veel ühe näpunäite, äkki kulub kellegil ära:

RIIDEST ANKUR
Et ei peaks kaldal olles pead murdma, kust kiiresti ankrut leida, hoolitsege selle eest juba varakult. Muretsege kuskilt või õmmelge ise kodus valmis tugevast riidest kott, umbes 40 x 25 cm. Kott peaks mahutama ligikaudu 5 liitrit. Liivaga täidetult kaalub kott ca 8 kg ja selline ankur hoiab paati suurepäraselt paigal. Kaldal täitke kott liiva või kruusaga, veekogult lahkuma hakates raputage kotikese sisu otse vette ning seejärel pakkige paun ilusti kokku ja mahutage seljakotti. Niimoodi ei pea liigset raskust kaasas tassima. Mõned kalamehed soovitavad kotisuu tavalise silmusega sulgeda, kuid selline sõlm õigustab ennast ainult siis, kui kasutatakse kahte ankrut ja paat on praktiliselt liikumatu. Kui kasutatakse ühte ankrut, siis perioodiline õõtsumine kord lõdvestab, kord aga veab nööri pingule. Sellisel juhul võib kotisuu avaneda ja te ei märka seda enne, kui paat juba minema triivib.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
24. november 2011 15.19 #1249 Artur
Sellega seoses meenub et ~10a tagasi sai kummipaati ankruks võetud 2L liivaga täidetud spraidipudel. Pakrite ja mandri vahel tuulega ei saand arugi et mingi ankur oleks olnud :lol:
Ainuke kasu sellest oli et sai enamvähem pildi ette kui sügav vesi on.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
26. november 2011 01.29 - 26. november 2011 01.30 #1254 Mark0
Autode kasutatud süüteküünlaid saab kasutada tina asemel ;) :D
Juhul kui tonkamees oled ja tinasi liigselt kaob.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. jaanuar 2012 13.57 #1526 nublu
Noh,kuda võtta ,egas tina veekogu põhjas parem pole?(iroonia ,irooniaks)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
15. jaanuar 2012 13.19 #1534 DJ JoYsTiK
Mina käisin rehvitöökojas ja korjasin neilt sealt kõik 50-100g tinad välja, lasin siis osadele teise tina peale keevitada, et oleks 80-120g kogu raskus. Väike ava tinale otsa puurida ja traadist aas otsa ning sinna juba tamiil või pöörla. Teine asi mille kaasa võtsin tööjuurest oli 12 polt koos muttritega ja see ajas ka asja ära.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. jaanuar 2012 14.49 #1549 nublu
Näituseks, meeldib veel tuunida spinnasid.Pole veel ühtegi poekat saanud ilma näppimatta omaseks. Küll vaja jupp mahavötta,küll panna raskust pidemesse või õigemaid rõngaid otsadesse.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. oktoober 2013 13.22 #3963 Jeekim
Nii saab valmistada vahvaid jigipäid:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. oktoober 2013 21.07 #3964 sven862
Õige sünge jigipea, hirmutab kala ära. Lahe video, 9min läks ikka õige kiiresti :) Järgmine hooaeg saab siis ehk omanimelisi leeche ?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. oktoober 2013 10.11 #3968 Jeekim
Tegelikult on valuvormi valmistamiseks väga raske seda moodust kasutada, sest poolituslõikega tuleb õnnestuda täpselt ka konksu silma poolitama. Mitme valupesaga vormi korral oleks see kindlasti lausa võimatu. Mõistlikum on siiski valmistada kahest osast koosnev vorm. Leechipeade vormi valmistamiseks kasutan sellist moodust:
www.kalamies.com/kalastus-keskustelut/rakentelu-kunnostus-ja-niksit/silikonimuotin-valmistus-25580?hilit=silikonimuotin%20valmistus

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. oktoober 2013 08.51 #3997 Jeekim
Soome "kalastus.com"-is youtubest leitud huvitav moodus lantide lakkimiseks epoliimiga:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. oktoober 2013 20.14 #4000 aapua
EPOde ja kahekomponentsete polüuretaanide eluiga saab natuke pikendada ning neid vedelamaks muuta, kui segada juurde tilk piiritust või atsetooni. NB! Enne katsetada, kas konkreetne EPO või see teine sellist lähenemist talub. See kahe tuubiga variant, mis oli viimases videos, minu mälu järgi atsetooni lisamisel ei kuiva enam kivikõvaks, vaid jääb kummiseks.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. oktoober 2013 21.00 #4001 Wapsik
Alumiiniumist suht lihtne vorme teha kui on olemas frees ja puurpink ning käsifreesi kasutamise võimalus. Ma ka tegin "tseburekide" jaoks ...jigi omade tegemine jäi pooleli kuna ei suutnud leida inimest kes puuri ümaraks teritaks et saaks süvendid puurida... 5 tsebureki sai korraga valada... 5 poldiga vorm kokku käis + 4 tihvti....vormi tegemiseks kulus mingi 2 tundi...

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.