Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

10-30 vs 14-40 ritv

More
3 years 4 months ago - 3 years 4 months ago #11316 by Nozzu
10-30 vs 14-40 ritv was created by Nozzu
Ehh...nüüd selline teema, et pärast pikki otsinguid plaanisin osta Shimano Catana Tele EX õnge. Oleks tahtnud testiga 10-30 grammi. Aga see on paraku läbi müüdud. Saadaval on aga sama õng testiga 14-40.

Minu küsimus on, et kas ja kui suure vahe see 4 grammi reaalselt sisse teeb? On see rohkem selline peenhäälestuse teema ja algaja jaoks väga rolli ei mängi või on ikkagi nii, et mingeid 10 või veel enam 8 grammiseid lante ma enam 14-40g testiga õngega loopida normaalselt ei saa?

Ilmselt on oluline info, et õng peaks klappima mu rulliga, sest seda vahetada veel ei tahaks. Rulliks on Shimano Sienna C3000.

Aitäh

EDIT: Või võtta hoopis 7-21 mitte 14-40

Uhh...aidake otsustada.
Enamasti olen hauge ja ahvenaid välja tõmmandu Meps nr 4. Mille kaaluks 9g. Et selle põhjal peaks sobima just see 7-21 vahemik.
Last edit: 3 years 4 months ago by Nozzu.
More
3 years 4 months ago #11317 by Alms
Replied by Alms on topic 10-30 vs 14-40 ritv
teleskoopritva ei oska ega julge soovitada, eks oli see kaadervärk ka esimene krooniaegne kaigas millega alumiinjumridva pealt edasi liikusin, peale mida kaheosaline klaaskiust-süsinik/grafiit . Tagasi ei taha mõelda ka mitte! Kaheosaline on ikka valguskaugusel nendest. 2.40m. kaigast lahtivõetuna ei tohiks olla erilist probleemi autos ka hoida.

More
3 years 4 months ago #11318 by Hein
Replied by Hein on topic 10-30 vs 14-40 ritv
Testide võrdlusel on viimane number olulisem kui esimene nii et kuni 30 ja kuni 40 g test on terve su Mepps4 kaalu võrra erinevad. Teisalt on nii, et ükski seadus ridva testi ei reguleeri ehk lõplik tõde (jäikuse vahe) selgub ritva käes hoides ja kasutades.
Pika jutu kokkuvõtteks: kui kasutad vaid Mepps4 või teisi sarnaseid lante, on kuni 40 test overkill, kuigi landi saad visatud nii et võta parem see kuni 21 g testiga ritv. Pea aga meeles, et teleskoobid on kindlasti vedelamat tüüpi ridvad ning kui tahad näiteks vahel ka 15 g peaga silikooni visata (ehk testi 21g lähedane kogukaal), läheb püüdmisel tunnetus üsna võssa.
More
3 years 4 months ago #11335 by Timberman
Replied by Timberman on topic 10-30 vs 14-40 ritv
Mul oli analoogne olukord merika ritvadega 15-45 vs 10-30 ja visatav raskus on ju tihtilugu ca 3x raskem, kui sinu Mepps 4. Minule näiteks jäi see 15-45 Volžanka merika lantide jaoks selgelt liiga jäigaks. 10-30 meeldis palju rohkem. Nüüd on vist midagi vahepealset, aga peast täpset vahemikku ei mäleta enam.
Time to create page: 0.136 seconds
Powered by Kunena Forum