Foorum

times Spinninguritvade teema

Info
27. jaanuar 2017 10.54 #8725 Ridiculous
Eks tundlikkus on minu jaoks täpselt samamoodi väga oluline ja ridvatipu vaatamine on ikka pigem suuremas sügavas püüdmise teema. Kui ma ainult tippu jälgiks, siis ma ei näeks ju järgitulekuid jne :) Erinevus vast pigem ridva toimes ja sobivuses landi kaaluga. Kergemate lantide puhul jäigad ridvad minu meelest lihtsalt ei "lae" piisavalt, eriti kui vise peab toimuma võsa vahelt vaid kerge käenõksuga.

Aga oma silm ja käsi on kuningad ehk hea meelega katsuks ta üle. Ei tea kas fakt, et seda enam netis arvel pole tähendab, et kindlasti pole ka kohapeal?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. jaanuar 2017 11.04 #8726 Jeekim
Jah, müüdi ruttu läbi. Ehk ostusoovi korral tooksid veel, aga ainult vaatamiseks vaevalt.

Info
27. jaanuar 2017 13.28 #8727 Mart1n
Kui kedagi nn japsi stiilis ridvad huvitavad, nagu tamma eelmisel lehel linkis, siis võiksite Favorite Arenale pilgu peale visata. Mul möödus eelmine hooaeg edukalt ja halba sõna ei ütle. Ridva parameetrid 198cm ja 1,5-5g. Peaks Tallinna Voblas riiulis olema. Muidugi inimestel ritvadelele erinevad nõudmised/tingimused, kes millega püüdma harjunud :)

Lisatud failid:

Info
28. jaanuar 2017 10.14 - 28. jaanuar 2017 12.49 #8729 Jeekim
Venekeelses foorumis ongi Vobleri teade Graphiteleaderi ja Major Crafti ritvade müükijõudmisest. Tuleb kindlasti käia "nuusutamas".
P.S. Käidud ja nähtud. Spetsiaalselt forellile vaid Nextino mudeleid, Graphiteleaderi üksik väga kallis Finezza mudel juba müüdud.

Info
01. veebruar 2017 20.32 #8744 Vertu
Vertu vastas teemale Spinninguritvade teema
Sai ka Vobleris ritvasid vahtimas käinud, üks Graphiteleader 4-18g testiga tuli kaasa ka. Muljet avaldas üks twitchinguks mõeldud graphitleaderi mudel, 8-33g testiga. Ulme kerge ja mõnus , just see õige tundus. Hind oli ainult kole.
Vobleri poodi peab üldse kiitma, kutid toonud Eesti müüki palju sellist kola mida keegi enne siin müünud pole.

Info
02. aprill 2017 12.54 #9021 pliiats
Tere! Olen kimbatuses uue ridva valikuga. Ehk keegi oskab aidata natuke mõtteid lahti harutada ja/või soovitada midagi. Nimelt tahan osta ritva multirulliga (daiwa alphas 150h) püüdmiseks. Kasutaksin seda eelkõige meres haugi püügiks kajakilt. Esialgne mõte oli, et see peaks olema üsna universaalne vahend - st peaks sobima püüdmiseks nii vobleritega, plekkidega (alates 20g) kui ka väiksemate jerkidega (36g slider näiteks). Arvan, et test võiks olla ca 15-40 ja ritv jäigem. Endale jääb aga segaseks ridva pikkus. Turul silmajäänud ridvad on enamasti 2m ümber (savage gear black savage 15-50; westin w3 twitching-t), aga mul puudub kogemus nii lühikestega kaigastega ja merel on sageli viskekaugus üsna oluline. Ehk siis probleemiks on vist see, et ma tahan vist liiga palju asju korraga (täpsust, tundlikkust, viskekaugust ja universaalsust). Kas peaksin muretsema kaks erinevat ritva, millest üks voblerite ja plekkide jaoks ja pikem ning teine siis selle jergi poole jaoks? Vabandan segase jutu pärast ja igasugune vastus on väga teretulnud :)

Info
02. aprill 2017 13.19 - 02. aprill 2017 13.21 #9022 hannes
Olen olnud sarnase probleemi ees ja ma ideaalset lahendust ei leidnudki. Ostsin lõpuks sellise kaika:

Jäin ridvaga rahule, sest enamus ajast püüdsin väksemate jerkide, popperite ja pinnalantidega. Ning sel juhul on lühem ja jäigem ritv parem. Viskepikkus on kindlasti lühem (võrreldes näiteks haspel + 2,70 m ritv) aga ma harjusin lühema viskega ära ja mingist hetkest polnud see minu jaoks enam üldse oluline. Hoopis kehvem variant oleks olnud see, kui oleks võtnud pika ja "vedelama" ridva, mis on mängitamisel ebamugavalt pikk ja läbi paindub.

Olen sama ridvaga ka vooblerite ja plekkidega püüdnud ja teise ridva vastu vajadust ei tundnud. Eelmisel aastal lõhepüügil oskasin tal võsas tipu ära murda ja nüüd soetasin analoogse asemele, mida veel proovida ei ole jõudnud.
Kindlasti ei pretendeeri ma absoluutsele tõele, sest minu multikakogemus on suht lühike ja viimastel aastatel ajapuudusel kalale ka eriti ei jõua :)

Info
13. juuni 2017 22.38 - 13. juuni 2017 22.39 #9209 Kirglikkalamees
Tere,

Küsiks ka soovitus UL ridva valimisel. Uurinud siin igasuguseid tootjaid ja mudeleid ning ei teagi mida valida.
Ritv võiks olla min 2.10m ja max 2.40m, aga eelistatud oleks vahemik 2.20-2.30m. Selline pikkus sp, et saaks järvede/jõgede kaldalt ahvenat microjigitada, kuid samas vajadusel ka leechidega jõeforelli püüda. Tüübilt võiks ritv olla kiire ning K tüüpi rõngastega, mis nööri keerdumist välistavad.

Lisaks ei suuda otsustada, et kas valida täissüsinikust otsaga ritv või mitte. Välismaistest foorumitest lugedes jagunevad arvamused kahte leeri. Ühed kiidavad, et microjigitamise laadse püügi juures annab palju parema tunnetuse. Teised aga väidavad, et see täissüsinikust ots on liiga "lödi", murdub kergesti ning ei võimalda täpselt ja kaugele visata. On kellelgi kogemust?

Endale silma jäänud:

Daiwa Exceler UL ja UL jiggerspin:
www.estfishing.ee/et/a/daiwa-exceler-ultra-light-spin-2-10m-2-10g
www.estfishing.ee/et/a/daiwa-exceler-ultra-light-ul-jiggerspin-2-25m-1-9g

vobler.ee leheküljel on palju huvitavaid tootjaid nagu:

Zetrix :
vobler.ee/en/zetrix/1447-zetrix-azura-azs-702ll-2-12.html
vobler.ee/en/zetrix/1434-zetrix-ambition-x-axs-762ll-2-10g.html

see tundub küllaltki uus tootja olevat, tõenäoliselt vene päritolu. On keegi proovinud?

Black Hole:
Nende ritvade kohta on usa foorumites palju kiidusõnu. Paraku enam-vähem kõik nende UL ridvad on alla 2m pikad.
Üks huvitav mudel aga vobleris täitsa saadaval:

vobler.ee/en/black-hole/902-black-hole-air.html

Vobla leheküljel midagi sellist:

www.voblafishing.com/et/a/spinning-hart-absolut-rockandstreet-71-ul-2-16m-2sec-1-7g

Ise pole Hart ritvadest midagi kuulnud.

Muidugi oleks hea kui neid kõiki saaks ise poes proovida, paraku saaremaalt mandrile ainult ritva ostma minna ei näe mõtet, kui pole midagi potensiaalselt välja valinud.
Hind võiks olla alla 100 eur, aga kui on midagi väga head, siis võiks ka natukene peale ka maksta.

Jutt pikka ja segane, aga ehk mõni asjatundja teab miskit soovitada, või on mõnda nendest ritvadest proovinud.

Info
14. juuni 2017 09.54 #9210 Hein
Hein vastas teemale Spinninguritvade teema
Alla 100 euro ritva vaadates on DAM kindlasti pildis (Jahipaun). Pisut üle saja on Savageari Custom UL väga hea, aga seda pikemat varianti Eestist hetkel ei saa.
Kindlasti tasub mandrile sattudes poode kammida, lant.ee-l on päris pood Tallinnas, vobler.ee-l kah; lisaks Salmo-Jahipaun-Vobla - ilma ridvata ei jää kindlasti.

Info
14. juuni 2017 13.28 #9211 karlan
Kasutasin poolteist hooaega Daiwa Megaforce Jiggerspini (2.2m 1-9g), oma vea tõttu sain vast alumisele ridva jätkule kuskil paugu ja ükshetk läks ritv pinges olles katki. Teades kuidas ma ritvasid kalal olles retsin, siis ei ütleks mitte midagi halba täissüsinik tipuga ridva kohta. Parandasin veel ridva ära ja kestis ilusti pool hooaega ja siiani kasutan vajadusel hea meelega seda ritva. Väga tundlik ja kerge, selle raha eest väga super valik. Kaalusin uueks ridvaks ka sama mudeli ostmist, et oleks vajadusel nö varu ülemine osa olemas aga soovisin siiski tsipa pikemat kaigast. Suurim kala olnud 1,5kg jõekas ja see feeling mis antud ridvaga saab kui kala otsas on väga mõnus! Tipupaine teeb oma tööd super hästi.

Nüüd soetasin omale Vobla töötajate ul lemmiku volzhanka stileti 2.3m 2-7g, antud ridval klaaskiud tipp. Pole ka antud ridva kohta mitte midagi halba öelda: kerge, tundlik. Võrreldes Daiwaga pole paine päris nii tipulähedane ja õige landi tunnetus tuleb seal alates 2g juurest, nagu ka test seda ütleb (Daiwa ritv pigem 0-5g). Kalale olen jõudnud kaks korda ja esialgne mulje on täitsa hea, ühe 38cm harjuse kaldale saanud ja kaks 40cm jõekat ka ridva ära testinud.

Daiwa käepideme tegin ma ise ümber, omale sobivaks.

Lisatud failid:

Info
15. juuni 2017 01.14 #9212 Kirglikkalamees
Tänud informatiivse vastuse eest! Vahest peaks ka esialgu mingisugust odavama otsa täissüsinikust tipuga ritva proovima.
Ideaalis võikski vast olla üks täissüsinikust tipuga ja üks klassikaline UL ritv, et ajapikku omale sobivam leida.
See megaforce tundub Exceleri mudeliga küllaltki sarnane olevat. Viimasel tõenäoliselt ainult paremad rõngad, rulli kinnitus jne. Aga vaatan, et nendel Daiwa Jiggerspinnidel on ka edasimüüja sõnul test tegelikust natukene väiksem. Kas megaforce ridvaga üle 5g lante siis enam väga hästi loopida ei saanud?
Õige ettekujutuse saamiseks peab ikka ise poes ära käima, rulli kaasa võtma ja proovima.
Eks selle internetist tellimisega ongi nii, et ritv võib küll väga hea olla, aga ei pruugi rulliga tasakaalus olla.

Kui pealinna satun, siis kindlasti käin suuremad poed läbi, eriti huvitab just Vobleri poodi, seal igasugu eestis seni tundmatuid kaubamärke.

PS! Ridva käepideme "tuunimisega" peab vast ettevaatlik olema, sest see muudab ridva raskuskeset. Ümbertöötlemisega liiale minnes võib ritv käes ebamugavaks jääda.

Info
15. juuni 2017 11.13 #9214 Jeekim
Ridva tellimisel internetist tuleb ka arvestada 25 - 30 EUR lisakuluga saatmise ja plasttorusse pakendamise eest.

Info
17. juuni 2017 23.55 #9216 karlan
Raskemate lantide puhul pisut vedelaks juba jäi jah. Nii kergete ritvade puhul see tasakaalupunkt nii palju ei muutu ja ütleks, et pigem muutus ridva-rulli tasakaal veel paremaks.

Info
19. juuni 2017 01.16 - 19. juuni 2017 01.23 #9217 Kirglikkalamees
Eks nende testid siis tiba väiksemad on kui markeeritud. Peab poes rulli peale viskama ja peibutise otsa siduma. :cheer:
Isegi olen kaalunud käepideme kohandamist, aga siiani pole tahtnud riski võtta. Samas hiljem saaks tasakaalu timmimiseks taha otsa igasugu seibe ja asju ka toppida.

Selle internetist tellimise kohapealt ma üldse imestan kuidas paljud väljaspool EU-d igasugu kraami tellivad. Nt ridva tellimine USA-st läheb ikka ropult maksma. Ritv + pakendamine + saatmine + käibemaks + tollimaks.

Info
22. juuni 2017 12.20 #9230 ceemic
Kuna iga teine jõe ääres vastutulija püüab juba RiverRunneriga, sai lõpuks kopp ette ning otsustasin midagi muud proovida. Eks tegelikult oli soov ka jäigema-kiirema ridva järele, sest RiverRunner on üsna pehmepoolne.
Kuna olen korra-paar Svennu ritva käes hoidnud ning ka siin teemas eespool soovitatud, võtsin Major Crafti. Täpsemalt X-Ride XRS-T762 Ajing 0,5-8 g. See on siis "tubular" otsaga. Pakutakse täpselt sama ka "solid" otsaga, kuid need jääksid vist raskema vobleri puhul liialt pehmeks.
Eile õhtul tegin esimese püügi ja esmamulje on väga hea. Tõsiselt jäik esimene 2/3 latist (käepideme poolt) ning kiire ots. Jätab väga kerge mulje, kuigi kaalub 103 g (ritv on 2,32 m).
Käepide näeb küll igast otsast "jupitatud" välja, kuid tegelikult on mugavalt ergonoomiline. Rulli jala poolsed otsad on "kummised" ja pole libedad. (Mina hoian ritva nii käes, et 2 sõrme on ühel ning 2 sõrme teisel pool rulli jalga.)
Ainus miinus on väga väike otsarõngas, mis talvel miinustega võib lihtsamini jäässe minna ja tihemat puhastust vajada.

Lisatud failid:

Info
23. juuni 2017 15.12 - 23. juuni 2017 16.42 #9231 Jeekim
Kahtlemata väärt ost. Eks need tillukesed rõngad jäävadki nüüd püsima kuni mõni uus rõngakontseptsioon jälle "revolutsiooni" teeb. Kas on ridval märgata selle X-Ride tehnoloogia poolt lubatud heitejärgse ridva parasiitvibratsiooni olulist vähenemist?