Foorum

times Spinninguritvade teema

Info
29. jaanuar 2015 12.37 #5972 makrell
Ebayst saksast leidsingi üsna sobivad, kuid läksin käisin poest ka läbi enne tellimist kuna asjaga suht kiire ja leidsin ka poest täitsa ok rõngad päris sobivas suuruses. Jätsin selle asja pisut hilja peale. Lähen kohe ja murran selle kolmanda hõblukese ka juba küljest ära, et saaks kõik uued ja tugevad asemele.;)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
29. jaanuar 2015 13.14 #5973 Madis
Madis vastas teemale Spinninguritvade teema

makrell kirjutas: Ebayst saksast leidsingi üsna sobivad, kuid läksin käisin poest ka läbi enne tellimist kuna asjaga suht kiire ja leidsin ka poest täitsa ok rõngad päris sobivas suuruses. Jätsin selle asja pisut hilja peale. Lähen kohe ja murran selle kolmanda hõblukese ka juba küljest ära, et saaks kõik uued ja tugevad asemele.;)

Mis liimi kasutad peale sidumiseks? Ma olen erinevaid proovinud, üks läks kollaseks, teisest ei saanud mulli välja, kolmas jooksis laiali jms jamad. Kõige parema tulemuse sain lõpuks mingi 5minuti epoga aga päris hea ikka ei ole.

Info
30. jaanuar 2015 17.34 #5982 makrell
Fikseerisin uue rõnga kergelt superliimiga ridvale õiges asendis, siis mähkisin kapronniidiga nagu ikka. Mul selle vana ridva puhul väga oluline polnud see viimistlus. Katsin ühe kihi paksu LV-1 lakiga. Tulemus oli ette teada. See lakk ei kannata üldse paksu kihina paigaldust. Tõmbas pisikesi mullikesi täis kuivades. Pärast tuli mul meelde et ostsin millaski epovaiku. teise kihi paningi siis sellega. Ta muidu üsna läbipaistev on, kõvendi osa küll pisut kollakam kuid lõpptulemus peaks jääma selge. Ei tea kui tugev ta jääb eks aeg näitab. Kunagi varasemalt ma lappisin ka 5 min. epoxiga kuid ei saanud ka hea mu arust. On olemas epolakid mis peaks andma hea klaasja tulemuse, kuid sel juhul peaks kindlasti kasutama keerutajat kuivatamisel. Et siis ritv või pits panna kuhugi vaikselt pöörlema seni kuni lakk tardub. See seadeldis annab ise vast üsna lihtsalt meisterdada.

Info
03. veebruar 2015 10.22 #6015 Justas

makrell kirjutas: Fikseerisin uue rõnga kergelt superliimiga ridvale õiges asendis, siis mähkisin kapronniidiga nagu ikka. Mul selle vana ridva puhul väga oluline polnud see viimistlus. Katsin ühe kihi paksu LV-1 lakiga. Tulemus oli ....

Tere, siin www.flexcoat.com/ on kõik mida vaja..

Info
07. juuni 2015 19.44 #6601 Justas
Svennu, mis ritv sul on?

Info
07. juuni 2015 22.14 #6603 Svennu
Selleks aastaks tellisin omale Jeekimi kiidusõnade peale Major Craft Nextino. Eelnevalt püüdsin Fenwicki RiverRunneriga. Nextino meeldib painde poolest palju rohkem, kui RR aga arusaamatult kipub tamiil krussi minema ülemise rõnga piirkonnas. Kuskil selline 10-15cm pikkune keerdudega jupp tekib peale üht püügipäeva sisse, kui tamiil lõdvalt on. Iga kord ca 2m maha lõigata ka nagu nadi. Jeekim, kas sul pole sedasi? Vb on tamiili viga ka, suht vähe katsetada saanud alles.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas

Info
07. juuni 2015 22.50 #6604 Jeekim
Täiesti tundmatu lugu. Ka püüan kõigest paarigrammiste leechidega ja nende mõju tamiilile on ju imeväike. Samuti tonuv kasutab Fenwicki kõrval ka Nextinot ning temagi pole kurtnud.

Info
08. juuni 2015 09.41 #6608 Jeekim
Svennu jutt tamiili krussimisest pani mõtlema, sest ka tahtlikult pole lihtne seda tekitada. Katsetasin mitut moodi, kuid krussima sain vaid jõuga pöidla ja noa selja vahel vedades. Peab kerimise ajal väga väikesele alale tamiilis tugevat survet avaldama või kusagile vahele kiiluma, et tamiili pingeid püsivalt muuta. Kuna Nextinol on väga pisikesed rõngad võib tamiil rõngastest läbi ajades tähelepanematusest sattuda läbi otsarõnga jalgade vahelise pilu ja seal kiiludes võiks küll tamiili sisepinged muutuda. Ritva küll süüdlaseks pidada ei julge.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu

Info
08. juuni 2015 11.12 - 08. juuni 2015 11.41 #6610 Svennu
Ma hakkasin ise ka nüüd süvitsi mõtlema, milles asi võib olla. Kuna see krusa tekib otsarõnga piirkonda landi transpordiasendi liinipikkusel, siis peab see tekkima sel ajal, kui ma lanti ei viska vaid kui püügikohta vahetan. Viske ajal lihtsalt ei saa see koht tamiilil pea üldse pinget.
Ju ma käitun liiga karmilt võsasse takerdunud ridvaga, sest liigun tihnikus ritv seljataga ja eks aeg-ajalt ta ikka takerdub kuhugi ja siis rapsin lahti selle asemel, et paar sammu tagasi astuda.

Eelneva aasta River Runneriga püüdsin nööriga, sellega vast taolist probleemi ei saagi tekkida. Samas varasemalt tamiiliga püüdes ei mäletaks ka, et nii oleks juhutnud. Võibolla on asi ikkagi tamiilis. Ridvale süüd ei oskaks ise ka kuidagi panna ja nagu eelnevalt ütlesin, meeldib väga mulle see ritv. Ainsaks miinuseks võiks välja tuua, et tal originaalis puudub landi transpordi aas aga selle paigaldusega saab küll igaüks hakkama.

Info
08. juuni 2015 18.55 #6611 sven862
Miks ritva seljataga hoitakse :o ? Kalastaja ajakiri vist isegi andis sellise soovituse kunagi. Kui ma olin piisavalt suur poiss, et õnge jõudsin hoida, raidus isa mulle pähe, et ritva tuleb hoida enda ees, ots ülesse poole. Ma kohe mõtlen, et kas teen miskit valesti :D ? Siis ma ju näen kuhu ta läheb, mitte ei tule pool suvaliselt mulle seljatagant järgi.

Info
08. juuni 2015 19.39 #6612 Madis
Madis vastas teemale Spinninguritvade teema
Ilmselt on mõeldud seda, et kui ridvaots ees lähed ja ots kusagile noti vastu läheb ja ise tähele ei pane murrab ridva ära. Seljataha kinni jääb siis sikutades ei lähe nii kergesti katki kui vastu puunotti lükates
... Kuigi jah endale meeldib ka seda teades siiski ridvaots ees liikuda, tuleb sellega lihtsalt arvestada.

Info
08. juuni 2015 19.47 #6613 Svennu
Liigun ka ridvaots ees, kui maastik seda lubab. Aga kui on vaja enda kehaga tee sisse teha läbi tihniku, siis ritv ees minnes takerdub see kohe kindlasti kuhugi okstesse, mille ise veel kehaga kõveraks väänad. Sellistel hetkedel ikka ritv taga endale tee rajan aga ega sedasigi takerdumata alati läbi pääse.

Lageda peal liigun sedasi, et ei pane lantigi landihoidja külge aga olgem ausad, palju sellist lagedat meie jõekavetel ikka on?

Info
08. juuni 2015 20.50 - 08. juuni 2015 21.47 #6614 sven862
Mul praegu kasutusel 2,4m ritv, kui end läbi pean kusagilt suruma, siis panen ta heaga kokku :D Niisama liikudes kerin leechi täitsa otsarõnga vastu :p Seni pole rõngast ära lõhkunud :)

Info
08. juuni 2015 21.34 #6615 Vertu
Vertu vastas teemale Spinninguritvade teema
Svennu ridvale saab panna sellise edeva liigutatava landi hoidja. jpangler.com/index.php/goods/tool/fuji-hook-keeper.html

Info
09. juuni 2015 00.13 #6617 Svennu
Vertu, oled Sa sellist ise kasutanud? Ma olen neid uurinud aga kardan, et see liigend hakkab seal liikuma ja siis on konksu läbimistamine aasast raskendatud, kui see aas pole õiges asendis. Kunagi oli mul ühel ridval kohe originaalis taoline liigendiga liikuv landihoidja ja sellega oli küll lõputu häda, et konks õigest august läbi saada, sest pidevalt oli aas valesti

Tegelikult polnud mul sinna normaalse aasa kinnitamine kuigi keeruline töö. Vast 10 minutit aega võttis + liimi kuivamine.

Arusaamatu on üldse, miks ilma landikinnituseta ritvasid tehakse. Kus Sa Jeekim leechi hoiad, kui viskekohta vahetad?

Info
09. juuni 2015 06.48 #6618 Vertu
Vertu vastas teemale Spinninguritvade teema
Jah mul viimase ridvaga tuli ka selline hoidja kaasa. Rulliga samale joonele pannes hakkas heite ajal isegi nöör sinna vastu käima. Keerasin külje peale. Ega aus olla siis paras nikats on, traataas omale mugavas kohas on õigem.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu