Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nuga, saag, kirves kalal

More
7 years 7 months ago - 7 years 7 months ago #8441 by kinks
Tegin eraldi teema, kuna kõigil kalameestel mingi pealkirjas mainitud asi ikka kotis.
Andke siis teistele ka nõu..
Millega keegi kalal käib?
Käib keegi mingi eriti geniaalse setupiga, mis on kerge ja võimekas ning mille peale ise ei tule?
Kas keegi käib nt üldse ilma noa / sae, näpitsata jõe ääres?

Ma aastaid käinud Leathermaniga, mis suht kobakas ja otsisin head alternatiivi, mis oleks kergem - väiksem - mugavam aga tööriistadest oleks olemas nuga, saag ja näpitsad. Leathermani pluss see, et suht OK nuga, millega saab kala ära puhastada, saag, millega võtab peenema käsivarre jämeduse puu maha ja väga head näpitsad. Miinus see, et korralik Leatherman päris raske ja tahaks kotti kergemaks saada. Lisaks kui seljakotis kanda siis tüütu kasutada natuke (kotist välja, vutlarist välja, liigend lahti - kasutad ja siis tagurpidi järjekord tegevusi tagasi).

Mul nüüd komplekt selline, et asendasin Leatherman Charge Victorinox Angler noaga (350gr vs 115gr) ja lisasin BCB kettsae, mis päris geniaalne toode, vajadusel võtab sellega korraliku puu maha. Korduvalt tulnud tormimurdu teepealt eest ära lõigata kalal käies.
Last edit: 7 years 7 months ago by kinks.
More
7 years 7 months ago #8442 by ceemic
Replied by ceemic on topic Nuga, saag, kirves kalal
Mul on forellipüügil selline kokkukäiv saag kaasas. Päästnud nii mõnegi landi ja aidanud paar purretki teha.
www.hansapost.ee/p/fiskars-fiskars-xtract-aiasaag-s/903901960

More
7 years 7 months ago - 7 years 7 months ago #8443 by hannes
Replied by hannes on topic Nuga, saag, kirves kalal
Mul ka aastaid olnud Letherman Wave kaasas... hea asi, kuid kobakas on ta tõesti.
Viimasel ajal olen asjad ära ajanud põhiliselt näpitsatega - neil on lõikeserv, millega saab ka tamiili lõigata.

Kui nööriga püüan, siis läheb Letherman käiku, sest nöörist näpitsad jagu ei saa.

Saagi on vist läinud vaja vaid korra, siis kui oli vaja üks väärtuslik lant ära päästa :) Lethermaniga võtab oksa suht vabalt maha.
Last edit: 7 years 7 months ago by hannes.
More
7 years 7 months ago #8468 by Madis
Replied by Madis on topic Nuga, saag, kirves kalal
Ma vaatasin ka siin igasugu pusse ja multiriistu, lõpuks ostsin victorinoxi ja sigarahul. Tegelt juba kolmas nuga kuna mõned on aegajalt ära kadunud ja isegi välja uuesti ilmunud. Ei ole tänase päevani ühelgi matkal või kalapüügil rohkem vaja läinud kui Vic. Nomad nuga...
More
7 years 6 months ago #8540 by donl
Replied by donl on topic Nuga, saag, kirves kalal
Hea kerge nuga on Spyderco Delica. Sobib peaaegu igaks asjaks. Ise suur Spyderco fänn..Odavamatest nugadest soovitaks Ontario RAT 1- hea ergonoomika, head lõikeomadused, vastupidav ka. AUS 8 teras...
Victorinox on muidugi universaalne, soovitaks mudelit Hercules, seal toimiv saag, ja ka näpitsad mis üllatavalt tihti kasutust saavad, plus muud asjad- käärid. kruvikeerajad jms..
Time to create page: 0.267 seconds
Powered by Kunena Forum