Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

St.Croix Avid

More
9 years 4 months ago #5694 by -antero-
St.Croix Avid was created by -antero-
Tekkis huvi st.croix avid seeria ritvade vastu. Omab keegi antud tootja ritvu või teab nende kohta miskit pajatada. Usas üldiselt väga palju kiitusi saanud. Plaan oli soetada üks 8'6" või 9'ne medium fast kaigas, merika ja lõhe püügiks. Kes mikskit teab, jagage kogemusi :)
More
9 years 4 months ago #5698 by Justas
Replied by Justas on topic St.Croix Avid
Tere.
Minu kogemus - praegu 3 hooaeg, kui ma proovin/õpin püüa lõhe ja meriforell.
Mul on AVS90MLF2 ja AVS90MHF2.
AVS90MLF2 - 2.7m 3.5-18g kasutan 1,5a ostsin juba kasutatud.
Kasutasin lõhe püügiks - 3.2kg papa

ja 6.2kg mama + erinevad merikad, vikerid jõest ilma probleemita.
Reaalne test on natukene suurem - 20g merikalantid viskab normaalne, kui suurem kaalud siis on tunne, et ei tohi. Alampiir ka peab olema natukene suurem - 5-6g voblerid on juba norm. Aga see õng mulle nii meeldis, et ma müüsin ära oma uus Shimano Speedmaster BX 300MH ja ostsin...

AVS90MHF2 - 2.7m 10-28g mul septembrist. Ostetud oli lõhe jõest ja merika merest püügi jaoks.
Jõest selle õngega ainult 2 äraminkud sellel hooajal, merest alammõdulised forellid.
Ka lubab 30g landid viska. 20g ja 1PE nööriga mina saan viska ~60-70m.

Mõlemad hästi väsitavad kalad, viskavad hästi ja annavad väga suur turvatunne.

-antero- ma mõtlen, kui sa tahad mere/jõe ritv, siis 9' on alampiir.
The following user(s) said Thank You: -antero-

More
9 years 4 months ago #5699 by -antero-
Replied by -antero- on topic St.Croix Avid
Tänud vastamise eest!

Mis suurusega rulli sa ritvadel kasutad ja kuidas see MLF2 tundub, kas liiga pehme ei ole? Olen hetkel kahevahel, kas AVS86MF2 või AVS90MF2 või siis isegi AVS90MLF2 :D Ei suuda otsustada :D
More
9 years 4 months ago #5702 by Justas
Replied by Justas on topic St.Croix Avid
Praegu kasutan Rarenium Ci4 3000 ja Twinpower11 4000. (kinos oli nexave 2500 7-aastane)

AVS90MF2 - kuni 21g (+3g = max 24g oma risk), power medium
AVS86MF2 - kuni 21g (+3g = max 24g oma risk), power medium
Merikas: Kui sa ei kasuta landid raskem kui 24g siis saab kasutada.
Lõhe jõest: Narova ja/võib olla Jagala paistab, et on koht kus väsitada - soobib. Aga teised kohad - kitsad jõed, puud-kivid vees. Kui sa tahad pöörata lõhe, et ta ei läks põõsas, 3-6kilone sa võib olla saad, aga kui otsas on 10kilone laev - mis siis teed? Siia parem soobib HF2.
Aga HF2 ei soobi merile.
Keskel on MHF2, sest ma tema valisin.
MLF2 ei vaata üldse - sellega võib püüda suured kalad ka, aga kui on rasked tingimused (suur volu, puud, põõsad), siis kala võitja.
Praegu ma mõtlen, et oli vaja võta AVS96MHF2 - metsas natukene raskem liigutada, aga meres parem.
Ja nagu kirjutasin - mu kogemus on ainult 3 aastat ja eelmisel aastal ma mõtlesin, et rohkem kui MLF2 mul pole vaja, praegu et MHF2 on norm. Mis tulevikus - ei tea. :)
The following user(s) said Thank You: -antero-
More
9 years 4 months ago #5710 by -antero-
Replied by -antero- on topic St.Croix Avid
Tänud jällegist! :)

Nüüd asi selgem, vaatan kus turul hea hinnaga saada on neid ja ehk uuel aastal uue ridvaga juba :)
Happyangleris kahjuks ainult 8'6" tolline saada, päris USA'st tellides läheks toll kalliks jällegist :D
Kust enda ridvad tellisid/ostsid?
More
9 years 4 months ago #5712 by Justas
Replied by Justas on topic St.Croix Avid
Ma ostsin HongKongist - sõber töötas Soomes. Kui selline sõbra ei ole siis happyangler.
Aga Leedus on dealer stcroixrods.com/dealer-locator/?search=1...e_locator_country=LT
Nendega saab rääkida. Kui ma tahtsin osta StCroixi UL ritv siis räägisin, aga ikkagi Soomest sain parem hind ja kiirus.
Praegu on jõulu aeg - soodustused ;) Võib olla Euroopas otsida? Ja Venemaal praegu ka tohib otsida - EUR/RUB kurs on hea, et seal osta.
The following user(s) said Thank You: -antero-
Time to create page: 0.181 seconds
Powered by Kunena Forum