Foorum

times Merikapüügi varustus

Info
04. oktoober 2015 12.37 #7129 hannes

kinks kirjutas: Andke häid soovitusi kahlamisjope valikuks merele (ja mujale). Mida keegi kasutab, mis head vead?

Ka siit võid natuke infi leida: www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f=1&t=151&start=10
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Pollumees

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
05. oktoober 2015 13.14 #7132 Mart1n
Väärt teema, olen ka viimastel päevadel erinevaid lehti sirvinud ja uurinud jopede kohta.
Seni olen tavalise jopega käinud, jope alumise ääre panen kahlakate sisse. Ajab asja ära, aga ei ole tore, kui laine ülevalt sisse lööb.
Flyfisheri leht tundub maas olevat: Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable.

Info
06. oktoober 2015 09.46 #7136 Justas

kinks kirjutas: Andke häid soovitusi kahlamisjope valikuks merele (ja mujale). Mida keegi kasutab, mis head vead?
Hetkel kasutusel mingi Shimano kuid see kuidagi lõikelt kummaline (varrukad lühikesed), funktsionaalsus jama ja materjal ei ole ka kõige parem. Peab vett aga seest läheb vihma käes pikapeale vähe niiskeks.
Peaks olema mugav, veekindel, heast materjalist, hea kapuutsiga ja hea funktsionaalsusega.

Tere,
Ma ei soovi osta Keeper fishing jacket www.hongkong.fi/fi/kalastus-ja-veneily/kalastus/tekstiilit/kahluuvarusteet/keeper-kalastustakki/p/29511/ kasutan 2 aastat ja mulle ei meeldi. See rohkem paadist püüa joppe, mitte kahlamis joppe.
Ise vaatan Simms G3 Guide Jacketile www.yellowstoneangler.com/simms-g3-guide-jacket.html
sest praegu toimub mudeli uuendus ja vana saab osta 30% soodustusega.

Info
07. oktoober 2015 11.36 #7140 kinks
kinks vastas teemale Merikapüügi varustus
Käisin vaatamas Tightline poes Patagonia minimalist wading jacket asja.

www.patagonia.com/us/product/minimalist-wading-jacket?p=81830-0

Õiget numbrit ei olnud aga pildi sai ette. Tegemist väga kerge ja õhukese jopega, millega kannataks ka nt vihmase ilmaga jalgrattaga linnas sõita v kõndida - matkata. Ses suhtes hea, et tundus selline universaalne - mitmeotstarbeline. Näeb välja rohkem nagu kilejope kui hardcore kahlamisasi.

Nagu nimigi ütleb siis asi on "minimal". Varrukaotstes ainult krõpsuga kinnitus, rinnas paar peidetud aasa vahendite kinnitamiseks (mis mul on OK kuna niikuinii ei riputa endale külge asju väga). Kaks peidetud varutusetaskut rinnal ja käesoojendamistaskut madalamal.

Muidu tundus kvaliteetne ja piisavalt universaalne, et saaks aastaringselt kasutada. Ideaalis võiks ümber randme olla veekindel sokk, et vesi ei jookseks varrukasse kui käsi üles tõsta. See oli ainus miinus minu jaoks selle jope puhul.

Info
07. oktoober 2015 11.39 #7141 kinks
kinks vastas teemale Merikapüügi varustus

Justas kirjutas:

Hetkel kasutusel mingi Shimano kuid see kuidagi lõikelt kummaline (varrukad lühikesed), funktsionaalsus jama ja materjal ei ole ka kõige parem. Peab vett aga seest läheb vihma käes pikapeale vähe niiskeks.
Peaks olema mugav, veekindel, heast materjalist, hea kapuutsiga ja hea funktsionaalsusega.

Tere,
Ma ei soovi osta Keeper fishing jacket www.hongkong.fi/fi/kalastus-ja-veneily/kalastus/tekstiilit/kahluuvarusteet/keeper-kalastustakki/p/29511/ kasutan 2 aastat ja mulle ei meeldi. See rohkem paadist püüa joppe, mitte kahlamis joppe.
Ise vaatan Simms G3 Guide Jacketile www.yellowstoneangler.com/simms-g3-guide-jacket.html
sest praegu toimub mudeli uuendus ja vana saab osta 30% soodustusega.

Mis Keeperi jope puhul täpsemalt häirib? Miks kahlamiseks ei sobi?

Info
07. oktoober 2015 22.40 - 07. oktoober 2015 22.41 #7146 Justas

kinks kirjutas: Mis Keeperi jope puhul täpsemalt häirib? Miks kahlamiseks ei sobi?

Mul on selline keeperflyfishing.com/product_jackets.html . On olemas üks ja ainuke Keeper jope mudel.
Kahlamiseks ei sobi sest kui olen vees siis jope pärast jääb märjaks, vesi taskudes.
On olemas sisekate.

Sisekate A hoiab vesi hästi. Kui ma näiteks panen käsi vees, siis see sisekate võtab vesi ja hiljem see vesi läbi käsi, läbi pesu läheb kuni kaela.
Sisekate B segab hingata jopele.
Vihma vastu see jope enam vähem ok.
Lisatud failid:

Info
08. oktoober 2015 18.32 #7147 Mazola
Kas keegi oskaks soovitada poode kus kohast vaadata neopreenist kahlamispükse 5mm vilttallaga..
Hetkel uuritud Bobo ja Vobla. Salmosse pole veel jõudnud proovin homme ära käija..

Info
08. oktoober 2015 21.57 - 08. oktoober 2015 21.58 #7148 enzon
enzon vastas teemale Merikapüügi varustus
Bobo e-poes on soodukaga need neopreenid hetkel.
bobofishing.com/kahlamispuksid?product_id=3505

Libe kala!

Info
13. oktoober 2015 21.37 #7166 karlan
Kuna oma vanad kahlakad olen ribadeks suutnud kanda, siis on vaja uued muretseda. Silma on hetkel jäänud kolmed püksid: Scierra CC3 XP, Kinetic Classic ja Taimeni STX. Kui keegi on antud mudeleid või firmasid kasutanud, sooviksin väga saada tagasisidet toote kvaliteedi ja vastupidavuse osas.

Info
03. november 2015 11.40 #7260 Barbatula
Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole? (lisaks pükstele ootaks infot ka jopede kohta)

Info
03. november 2015 11.51 - 03. november 2015 11.52 #7261 hannes

Barbatula kirjutas: Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole?

Mul on kogemus vaid Taimeni saabastega (SL Plus Wading Boots). Saapad üle aasta vastu ei pidanud, kuid selle hinna eest (55 EUR) vist palju tahta ei saagi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Barbatula, Pollumees

Info
03. november 2015 12.28 #7263 Madis
Madis vastas teemale Merikapüügi varustus

Barbatula kirjutas: Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole? (lisaks pükstele ootaks infot ka jopede kohta)

Tellisin selle:
www.taimen.com/en/ee/product_set/taimen-stx-waders-mdx-jacket/53

Püksid on uskumatult kaua vastu pidanud, pole ühtegi tilka veel liimi kasutanud. Sokid on väga mugavad ja püksid istuvad hästi. Ainuke miinus pükstel, et rihm ei ole pükste külge läbi aasade kinnitatav. Jakk on ka väga hea, kompaktne ja senini tundub hea kvaliteediga. Järgmised tellin kindlalt samad.

Info
03. november 2015 13.13 #7264 ceemic
Mul on peaaegu 2 hooaega Taimen River II kahlakad ja Taimen Master II vilt-tallaga saapad olnud.
Enne seda kasutasin Norfini kahlakaid ja no nendega võrreldes on ikka öö ja päev. Norfineid polnud pärast üht hooaega enam võimalik isegi lappida.
Taimenitele olen küll Stormsuret kasutanud, aga üks kulumise põhjus on see, et ma ei saanud tellida vajalikku suurust pükse. Võtsin liiga suured ja need nn kottis põlvekohad hõõruvad üksteise vastu. Sealt ka lappima olen pidanud. Kuid peavad nad endiselt hästi - hargivahe, mis Norfinitel mõne käiguga juba lekkima hakkas, pole kordagi liimima pidanud ja ikka kannatab üle vöö sügavuses vees kahlata. Eriti üllatav on neopreensoki vastupidavus.
Saapad on pigem kehvapoolsed. Need riidest paela-aasad on üsna nõrk lüli ja kuluvad läbi. Samuti hakkas ühel saapal vilt talla küljest eralduma, aga Moment-liimiga sain selle korralikult tagasi.
Mõranendud on ka riide ja kummiserva ühendusõmblused. Seda olen samuti Stormusega edukalt lappinud. Samas paistab, et nendega kannatab aasta veel kindlasti käia, enne kui päris pooleks lähevad.
Uutel mudelitel on kõik metall-aasad, neid võiks täitsa proovida. Samuti võtaks nüüd Vibram-tallaga, kuna vilti on päris tüütu kuivatada.
Pükse julgeksin ka uuesti Taimeneid proovida.

Info
03. november 2015 13.43 #7265 Madis
Madis vastas teemale Merikapüügi varustus

ceemic kirjutas: ... Eriti üllatav on neopreensoki vastupidavus.

Just see jäi mul ütlemata. Eelmistel kahlakatel läksid sokid paari kuuga, praeguseks koosnevad sokid 50% liimist :D Taimenil sokid nagu uued peale aastast kasutust.

Info
03. november 2015 14.19 #7266 elmerike
Mul on sama komplekt, mis Ceemicul alates selle aasta aprillist. Ja olen siiani põhimõtteliselt rahul. Rahul pole Taimeni teenindusega, nimelt ühel saapal juba saabudes oli riidest aas katki. Tegin kohe pilti ja saatsin neile sellekohase kirja, millele vastati algselt, et nad said minult tühja kirja. Saatsin uuesti kogu jutu ja pildi katkisest jalanõust uuesti. Sellele pole siiani reageeritud. Küll tundub meiliühendus siiski töötavat, sest reklaami sealt tuleb igakuiselt. Ja saabast saab ju iseenesest kasutada. Kogemus vilttallaga seni puudus ja olin valmis kohe uued vibramtallaga saapad ostma, kuna olin loetud juttudest hirmunud, et mudas libe ja lumel pole kõige parem ning ei kannata pikka matkamist jne. Kuid esimeste matkade järgi olin positiivselt üllatunud, ning enne saabaste totaalset lagunemist ei plaani uusi. Kannatab turnida meres kividel ja rännakud jõgedel on ka ilusti vastu pidanud. Püksid on väga mugavad, võrreldes seniste Behri kummidega. Nüüd on tekkinud kuskile põlve kohale peale pikka püügipäeva märg laik, kuid lekkekohta ennast ei suuda veel avastada, nii mikro ava tundub olevat. Proovisin ka etanooli ja metanooliga, no ei leia auku üles. Väga ei häiri ka see. Kui märg ala läheb suuremaks, küll siis lapitud saab. Kõik õmblused ja muud kohad siiani peavad ilusti.

Info
03. november 2015 14.48 #7267 karlan
Oskate öelda Taimeni suuruste kohta ka midagi? Nimelt olen ise 183cm pikk ja kaal 80kg kandis, pigem vast peaksin valima L suuruse kui M? Samuti huvitab kahlakate lõige, kas püksisäär pigem kitsamapoolne või lai?