Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
4 years 1 month ago #10918 by mapu
Replied by mapu on topic Merikapüügi varustus

mapu wrote: Tervitused,

soetasin hiljuti sellise asja - www.hikosport.com/functional-and-thermal...podoblek-fleece.html

Olen nüüd mõned korrad +1C vees aega veetnud ja soovitan kõigile kel vähegi huvi! Praeguse külma veega panen selle alla veel õhukesed pikad aluspõksid ja T-särgi. Väga soe, hingav ja teatud tehniliste nüanssidega `onesie`. Varrkuta otstes olevad neopreenid on väga tihedad, õlgadel ja põlvedel veekindel turvis aitab sooja hoida. Suuruse osas on kõik nii nagu peab, olen 188cm ja 100kg, tellisin XL-i ja see sobib suurepäraselt.

Kuna sellisele kombele Eestis väga turgu pole, kel huvi võtke ühendust - www.eastpole.ee/et/ väga asjalik ja hea teenindus.

Lõpphinnaks kujunes 150 rubla.


150 eurorubla!
More
4 years 1 month ago #10919 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Merikapüügi varustus
Jäi silma, et ütlesid, et selle alla paned T-särgi. Minu arusaam tehnilise kihilise riietuse kontekstis on, et see toimib funktsionaalselt (loe: hingab ja juhib niiskuse kehalt ära) siis, kui ka esimene kiht ehk aluspesu on kas tehniline spetsiifiline kangas või teatud villane sportpesu. Tavalise puuvillase puhul võib tekkida see, et välimised kihid küll hingavad, aga märg puuvill ise enam ei hinga ja seetõttu pole väga kasu ka välimiste kihtide hingamisest. Ma muidugi ei tea, mida Sa T-särgi all mõtled ja eks see ongi veidi keeruline maailm, aga lihtsalt igaks juhuks mainisin ära.

More
4 years 1 month ago #10920 by mapu
Replied by mapu on topic Merikapüügi varustus
Õige tähelepanek!

Puuvillane material kindlasti ei sobi esimeseks kihiks kui teemaks on niiskuse väljajuhtimine (sportimine jmt). Kasutan nn. tehnilist tekstiili (rattasõidusärki + alumine osa) ja see kombo toimib väga hästi.

Ps. sain hiljuti ühelt tädilt Balti jaama juurest koeravilla pakse villaseid sokke (10 rubla per paar) ja toimivad mega hästi! Olen suure raha eest igasugu erinevaid `high climb jne` pikki sokke ostnud ja alati on teema jäänud, et varblalased külmetavad ja hanguvad aga nende koerasokkidega oleks nagu hüljes veel :)
More
4 years 1 month ago - 4 years 1 month ago #10923 by Rainer
Replied by Rainer on topic Merikapüügi varustus
Kui merikapüügiks kahlamissaapaid ostma hakkate, siis Michelin tallaga Visioni saapaid ei soovita! Ise ostsin selleks hooajaks Vision Musta saapad Michelini tallaga (ilma naastudeta) ja meres on kivide peal ikka ulme libe. Jõe ääres rohusel/mudasel kaldal pole viga, aga kõik kivid, puud jne on julm libedad! Naastudega ilmselt teine asi.

Eelmised saapad olid gummi tallaga ja oluliselt parem pidamine.
Last edit: 4 years 1 month ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: Karlil, priitp
More
4 years 1 month ago #10924 by mapu
Replied by mapu on topic Merikapüügi varustus

Rainer wrote: Kui merikapüügiks kahlamissaapaid ostma hakkate, siis Michelin tallaga Visioni saapaid ei soovita! Ise ostsin selleks hooajaks Vision Musta saapad Michelini tallaga (ilma naastudeta) ja meres on kivide peal ikka ulme libe. Jõe ääres rohusel/mudasel kaldal pole viga, aga kõik kivid, puud jne on julm libedad! Naastudega ilmselt teine asi.

Eelmised saapad olid gummi tallaga ja oluliselt parem pidamine.


Hei,

aga miks sa kroone alla ei keera?

Neid saab ka ise käepäraste vahenditega valmistada. Ehituspoest kõvema sulamiga väikseid kruve (arvesse võttes talla paksust), rellakaga sälgud sisse, viiliga üle ja ongi kassid valmis.
More
4 years 1 month ago #10925 by Rainer
Replied by Rainer on topic Merikapüügi varustus

mapu wrote:
Hei,

aga miks sa kroone alla ei keera?

Neid saab ka ise käepäraste vahenditega valmistada. Ehituspoest kõvema sulamiga väikseid kruve (arvesse võttes talla paksust), rellakaga sälgud sisse, viiliga üle ja ongi kassid valmis.


Eks ma ilmselt peangi keerama. Praegu lihtsalt käin meres nii harva ja jõekapüügil pole nii suurt vajadust nende järgi. Samas Loikadel olid naastud ja mõnikord meres tuiates tundus küll, et need naastud teevad kivide vastu jubedat lärmi. Ei tea kas kala ka reaalselt peletavad või on see kalamehe peas kinni. Igatahes saab tavalise talla ja vildiga palju vaiksemalt kõndida. Vildiga jällegi metsas kaua ei roni.
Time to create page: 0.122 seconds
Powered by Kunena Forum