Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 8 months ago #5408 by Vertu
See et kinnikiilumist põhjustab just rulliklaagri märgumine on niiöelda Shimano Eesti esindaja endi jutt, mitte minu väljamõeldis. Loogiline ka kuna seal rullikus ka peened vedrud mis rulle paigalhoiavad-juhivad.
See jutt et rull on lugematuid kordi lebanud liivas ja poris ja ikka ei mingit häda , seda ei oskagi kuidagi kommenteerida :)
More
9 years 8 months ago #5409 by scuba
Muidugi teeb vesi ka lahtises laagris oleva määrde mittelibedaks,aga lisaks on sama probleem ikka ka hammasrataste vahel.Julgeks arvata,et kui paned uue kuiva laagri,aga mujalt ei kuivata,siis ikka rull ei jookse.
Kui olen rullilahti võtnud,siis ongi veepiisad määrdega segamini.Lahtine rull on ära kuivanud ja siis kui veepiisku pole liigub jälle libedalt.
Ükskord,kui ei viitsinud rulli lahti võtta,sain uppunud rulli libedaks jälle nii,et eemaldasin kruvi,siis sain noaotsaga korpuse vahele pilu kangutada ja pihustasin kõrrega mingit autokeemiat,mis peaks niiiskust eemaldama elektrijuhtmetelt ja mujalt,lihtsalt umbes rulli sisse.Ja peale veidi kerimist hakkas rull jälle jooksma.

More
9 years 8 months ago #5410 by ceemic
Odavaim Mag-Sealed rull peaks olema ~180€ eest uus Daiwa Caldia:
digitaka.com/item.php?icid=8&id=1007
Olen ühega veidi kokku puutunud ja mulje on päris ok. "Perfi" poolest ei jää Luviasele oluliselt alla.
More
9 years 8 months ago #5411 by Vertu
Mis rullist konkreetselt sa Scuba räägid? Mul on endal Shimano rullik laagritega sellised kogemused et väiksemgi sitatükk või kasvõi liiga paks õli segab nende vedrude tööd mis rulle juhivad ja rull ei toimi enam õieti. Aernos on rootori alt nii lahtine et veel on sinna väga otsene ligipääs. Samas 5-6 sellisel Shimanol, millel pole rulliklaagrit , pole ka vesi mingit häda teinud. Pole probleeme olnud ka japsis toodetud twinpoweriga , kuna see hoopis kinnisem.
Caldiat olen ise 7 kuud aktiivselt kasutanud ja on tõesti hea rull, aga sellel hinnaklass ka teine juba.
More
9 years 8 months ago #5412 by scuba
Ma räägin rullidest, millisstesse on veel sissepääs, üldiselt.
More
9 years 7 months ago #5414 by Vertu
Ma nii üldiselt kõikidest rullidest rääkida ei julge, räägin neist millega omal kogemus või heade tuttavate näppude vahel näinud. :)
Time to create page: 0.210 seconds
Powered by Kunena Forum