Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 7 months ago #5404 by Vertu
Mul omal Aernos 2500. Pole midagi muud ette heita peale selle et kõvama vihmaga püüdes hakkas rull kakkuma ja konkreetselt kinni kiiluma. Rulliklaager lahtine ja vett saades hakkabki tekkima selline jama. Hiljuti tuttaval tutika Extagega sama jama, tuttav polnud isegi üllatunud mitte. Pidigi olema selle tüübi Shimanote tüüpviga. Mu meelest rull mis isegi vihmavett ei kannata on pask.
Praegu ongi nii kujunenud et Shimanod riiulile jäänud ja töörullid Daiwad mul. Ma enne prooviks selle Lexa ära, kui sama raha eest Shimao.
More
9 years 7 months ago #5405 by scuba
Minu rull on kakkuma ja kiiluma hakanud siis kui vette satub ja põhjus mitte laagri märgumises vaid hammasrataste vaheline määre hakkab veega kokku puutudes hõõruma.Äkki peaks mingi veekindlam määre olema lahenduseks.

More
9 years 7 months ago #5406 by sven862
Tagasiduriga exage ei pidanud mul hooaegagi. Pidev vees käik tegi oma töö. Remondimees ütles, et rull oli seest ikka väga räpane olnud ja määret polnud ollagi enam. Sammuti kiilus kinni. Häbi tunnistada aga selle hooaja olen püüdnud lihtlabase Catanaga, mis on nüüd omadega õhtal. Hakkas samuti kiiluma ja lõpuks väsis/määrdus loogavedru ära, ometigi panin alati käsitsi tagasi. Aga tööd tegi ta kõvasti ja järgmiseks hooajaks vb võtan uuesti, polnud häda midagi tal. Õnneks sain Exage remondist tagasi ja saan hooaja ära venitatud.

PS! Olen terve elu kasutanud tagasidurit, sellega on nüüdseks lõpp.
More
9 years 7 months ago #5407 by tamma
Mul on Aernos lugematu arv kordi käinud vee all, lebanud liiva ja pori sees jne, seni ei ole mingit jama olnud. Exeler X, mille ostsin nö soolakindlate laagrite pärast, kiilus peale igat kalakäiku meres (vaatamate õrnale kraaniveega loputamisele) täiesti kinni. Mõne päeva pärast siiski enamasti ärkas elule. Aga mõlema rulli elus-ja-heas-töökorras hetkete põhjal ikkagi eelistan Aernost. Caldiaid, Luviaid, Certatesid, Stellasid, Vanquishe, pole proovinud. Seega, piiratud valimi pealt minu isiklikud kogemused.
More
9 years 7 months ago #5408 by Vertu
See et kinnikiilumist põhjustab just rulliklaagri märgumine on niiöelda Shimano Eesti esindaja endi jutt, mitte minu väljamõeldis. Loogiline ka kuna seal rullikus ka peened vedrud mis rulle paigalhoiavad-juhivad.
See jutt et rull on lugematuid kordi lebanud liivas ja poris ja ikka ei mingit häda , seda ei oskagi kuidagi kommenteerida :)
More
9 years 7 months ago #5409 by scuba
Muidugi teeb vesi ka lahtises laagris oleva määrde mittelibedaks,aga lisaks on sama probleem ikka ka hammasrataste vahel.Julgeks arvata,et kui paned uue kuiva laagri,aga mujalt ei kuivata,siis ikka rull ei jookse.
Kui olen rullilahti võtnud,siis ongi veepiisad määrdega segamini.Lahtine rull on ära kuivanud ja siis kui veepiisku pole liigub jälle libedalt.
Ükskord,kui ei viitsinud rulli lahti võtta,sain uppunud rulli libedaks jälle nii,et eemaldasin kruvi,siis sain noaotsaga korpuse vahele pilu kangutada ja pihustasin kõrrega mingit autokeemiat,mis peaks niiiskust eemaldama elektrijuhtmetelt ja mujalt,lihtsalt umbes rulli sisse.Ja peale veidi kerimist hakkas rull jälle jooksma.
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum