Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
27. august 2014 20.30 #5404 Vertu
Mul omal Aernos 2500. Pole midagi muud ette heita peale selle et kõvama vihmaga püüdes hakkas rull kakkuma ja konkreetselt kinni kiiluma. Rulliklaager lahtine ja vett saades hakkabki tekkima selline jama. Hiljuti tuttaval tutika Extagega sama jama, tuttav polnud isegi üllatunud mitte. Pidigi olema selle tüübi Shimanote tüüpviga. Mu meelest rull mis isegi vihmavett ei kannata on pask.
Praegu ongi nii kujunenud et Shimanod riiulile jäänud ja töörullid Daiwad mul. Ma enne prooviks selle Lexa ära, kui sama raha eest Shimao.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. august 2014 23.16 #5405 scuba
Minu rull on kakkuma ja kiiluma hakanud siis kui vette satub ja põhjus mitte laagri märgumises vaid hammasrataste vaheline määre hakkab veega kokku puutudes hõõruma.Äkki peaks mingi veekindlam määre olema lahenduseks.

Info
28. august 2014 00.13 #5406 sven862
Tagasiduriga exage ei pidanud mul hooaegagi. Pidev vees käik tegi oma töö. Remondimees ütles, et rull oli seest ikka väga räpane olnud ja määret polnud ollagi enam. Sammuti kiilus kinni. Häbi tunnistada aga selle hooaja olen püüdnud lihtlabase Catanaga, mis on nüüd omadega õhtal. Hakkas samuti kiiluma ja lõpuks väsis/määrdus loogavedru ära, ometigi panin alati käsitsi tagasi. Aga tööd tegi ta kõvasti ja järgmiseks hooajaks vb võtan uuesti, polnud häda midagi tal. Õnneks sain Exage remondist tagasi ja saan hooaja ära venitatud.

PS! Olen terve elu kasutanud tagasidurit, sellega on nüüdseks lõpp.

Info
28. august 2014 02.10 #5407 tamma
Mul on Aernos lugematu arv kordi käinud vee all, lebanud liiva ja pori sees jne, seni ei ole mingit jama olnud. Exeler X, mille ostsin nö soolakindlate laagrite pärast, kiilus peale igat kalakäiku meres (vaatamate õrnale kraaniveega loputamisele) täiesti kinni. Mõne päeva pärast siiski enamasti ärkas elule. Aga mõlema rulli elus-ja-heas-töökorras hetkete põhjal ikkagi eelistan Aernost. Caldiaid, Luviaid, Certatesid, Stellasid, Vanquishe, pole proovinud. Seega, piiratud valimi pealt minu isiklikud kogemused.

Info
28. august 2014 05.39 #5408 Vertu
See et kinnikiilumist põhjustab just rulliklaagri märgumine on niiöelda Shimano Eesti esindaja endi jutt, mitte minu väljamõeldis. Loogiline ka kuna seal rullikus ka peened vedrud mis rulle paigalhoiavad-juhivad.
See jutt et rull on lugematuid kordi lebanud liivas ja poris ja ikka ei mingit häda , seda ei oskagi kuidagi kommenteerida :)

Info
28. august 2014 08.36 #5409 scuba
Muidugi teeb vesi ka lahtises laagris oleva määrde mittelibedaks,aga lisaks on sama probleem ikka ka hammasrataste vahel.Julgeks arvata,et kui paned uue kuiva laagri,aga mujalt ei kuivata,siis ikka rull ei jookse.
Kui olen rullilahti võtnud,siis ongi veepiisad määrdega segamini.Lahtine rull on ära kuivanud ja siis kui veepiisku pole liigub jälle libedalt.
Ükskord,kui ei viitsinud rulli lahti võtta,sain uppunud rulli libedaks jälle nii,et eemaldasin kruvi,siis sain noaotsaga korpuse vahele pilu kangutada ja pihustasin kõrrega mingit autokeemiat,mis peaks niiiskust eemaldama elektrijuhtmetelt ja mujalt,lihtsalt umbes rulli sisse.Ja peale veidi kerimist hakkas rull jälle jooksma.

Info
28. august 2014 09.12 #5410 ceemic
Odavaim Mag-Sealed rull peaks olema ~180€ eest uus Daiwa Caldia:
digitaka.com/item.php?icid=8&id=1007
Olen ühega veidi kokku puutunud ja mulje on päris ok. "Perfi" poolest ei jää Luviasele oluliselt alla.

Info
28. august 2014 16.56 #5411 Vertu
Mis rullist konkreetselt sa Scuba räägid? Mul on endal Shimano rullik laagritega sellised kogemused et väiksemgi sitatükk või kasvõi liiga paks õli segab nende vedrude tööd mis rulle juhivad ja rull ei toimi enam õieti. Aernos on rootori alt nii lahtine et veel on sinna väga otsene ligipääs. Samas 5-6 sellisel Shimanol, millel pole rulliklaagrit , pole ka vesi mingit häda teinud. Pole probleeme olnud ka japsis toodetud twinpoweriga , kuna see hoopis kinnisem.
Caldiat olen ise 7 kuud aktiivselt kasutanud ja on tõesti hea rull, aga sellel hinnaklass ka teine juba.

Info
28. august 2014 17.57 #5412 scuba
Ma räägin rullidest, millisstesse on veel sissepääs, üldiselt.

Info
29. august 2014 06.26 #5414 Vertu
Ma nii üldiselt kõikidest rullidest rääkida ei julge, räägin neist millega omal kogemus või heade tuttavate näppude vahel näinud. :)

Info
29. august 2014 08.25 #5415 scuba
Ega nendel eri rullide siseehitustel vist erilist vahet pole.Vändapöörded antakse ikka läbi hammasrataste edasi ja kui vesi hammasrataste ja pukside vahele satub määrdega seguneb,siis hõõrdumine kasvab.Pigem on vahe selles,mis määre rullis on ,kas säilitab omadused veega kokkupuutes.Lihtsalt minu arvamus.

Info
30. august 2014 15.51 #5420 karlan
Jube raske see rulli valik peaks mainima :lol: . Ma olen nüüd kahe vahel kas see Daiwa exceler S või siis Ryobi Slam. Ryobi Slam on made in japan. Poola mingi leht on sellele isegi testi teinud ja hinded olid väga head. www.fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/560-ryobi-slam-4000 oskaks vaid poola keelt...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
31. august 2014 16.40 #5423 Matu
kas keegi oskab öelda midagi daiwa kinniste rullide kohta?

Info
31. august 2014 19.01 #5424 Vertu
Daiwa kinnistest peaks "lipulaev" olema Goldcast. Endal see kõige suurem, 120 suurus. Paar aastat sai ainult sellega jões püütud ja ega midagi kurta pole, toimis küll. Igaljuhul selliseid jamasid nagu uute Hiinas toodetud abu kinnistega ei esinenud. Goldcasti hind 65-75 euri, odavam mudel on Silvercast.
Iseasi kas üldse on mõtet kinnist rulli osta, ainus reaalne eelis on see et kõrges heinas püüdes ei hakka kerimise ajal liin heina kaasa vedama. Sellest eelisest võrreldes lahtisega saab alles siis aru kui mõlemat tüüpi rulli kasutada. Kinniste rullide areng on muidugi lootusetult seisma jäänud ja isegi see Goldcast on võrreldes tänapäeva hasplitega kiviaeg.

Info
02. september 2014 15.55 #5430 Tiks
Tervist!

Soovin sügiseseks haugipüügiks soetada rulli, mille hind jääks 50 euri juurde. Oskab keegi midagi konkreetset soovitada? Enamasti püük järvel, kuid rull võiks olla selline, millega kannataks ka jõel forellitamas käia, aga põhirõhk siiski haugipüügil.

Tean, et küsimus on üldine, aga äkki keegi saab soovitusi jagada.

Parimat!

Info
02. september 2014 20.27 #5431 karlan
Sellise hinnaga vist parim lahendus nexave vähemalt minu kogemuste juures.