Foorum

question-circle Puugid ja muud parasiidid

Info
27. juuli 2015 14.07 #6813 Mart1n
Hei,

Kalapüük ja parasiidid(puugid, sääsed, parmud jne) käivad käsikäes, kahjuks. Kolm eelpool nimetatut on kõige tüütumad ja neist kõige hirmsam puuk oma haigustega. Sääsed ja parmud elan ma üle, OFF on küll kaasas, aga kasutan ainult juhul ja katmata kehal, kui nad eriti vihaselt ligi tikuvad.
Nüüd on aga puugid mu vere järgi eriti himurad, neljast käigust kolmel korral olen puugi saanud. Kaks tükki sahistasid karvkatte sees ja sain kodus õigel ajal jaole, aga viimane oli juba jõudnud noka sisse pista. Samas sõber, kes minuga koos käib, tal ei ole ühtegi olnud. Ei tea, mis see minu juures neid nii väga tõmbab...
Paljud siinsetest kalameestest ennast vaktsineerinud on või mis vahendeid kasutavad, et puuke eemal hoida? Igasugused trikid, nipid ja nõksud teretulnud :)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. juuli 2015 15.13 #6815 srs
Diffusil pidavat aitama puuke ka eemal hoida.
Parim kaitse on ikkagi kahlakad+vest või jope kahladele peale, ma pole sel aastal veel ühtegi leidnud endalt. Ma muidugi õngitsemas võsas ei käi, rohkem spinnaga müttamas, selle ilmselt olen ka siiani puhta nahaga pääsenud.
Off unusta küll ära, see on üsna kasutu kraam.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. juuli 2015 16.17 #6816 mecc
bens100 ka abiks

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
29. juuli 2015 16.28 - 29. juuli 2015 16.29 #6822 Mart1n
Ma ei käi ka õngega istumas vaid spinninguga pidevas liikumises. Seljas korralikud pikad riided, kotis jope jahedama ilma tarbeks. Kaks puuki leidsin ülakehalt ja üks ronis säärt mööda üles. Tundub, et poevad sisse kampsuni krae vahelt või püksisäärest. Sääsed hoiab OFF ilusti eemal, teistele satikatele erilist mõju ei oma.
Huvitav tähelepanek on veel see, et kui lihtsalt metsas/võsas liikuda, siis pole nagu puugid külge hakanud, aga kui minna läbi rinnuni või ülepea heinast on puuk garanteeritud. Vähemalt minu puhul :D
Eks ma proovin mõne vingema tõrjevahendi ära ja vaatan, kas on kasu või mitte. Tõenäoliselt osutub valituks palju kiidetud Ben´s 100, vaatamata sellele, et koostis jätab kerge keemiarelva mulje.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuli 2015 00.29 #6824 Kivi
Puuk peaks varitsema 10 - 30 cm kõrgusel, peamiselt just rohulibledel seega võsas ragistamine ei tohiks probleemiks olla
See aasta olen käinud ainult kahlakatega ja seni puugivaba, aga liigun ka võimalusel just vees
Varasematest aastates nagu meenub et tavaliselt olen puugi kaasa korjanud peamiselt seenel käies, seega kogemuse järgi võiksin soovitada et ärge seeni korjake ;)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuli 2015 01.15 - 30. juuli 2015 01.17 #6825 Madis
Mul 3.5 aastaga vist umbes 500 kalalkäiku täis, puugi olen korra jalapealt leidnud. Niiet peab ikka vaeva nägema, et neid leida. Kahlakad kindlasti aitavad...aga nagu astroloogid ütlevad, kui tõenäosus pole null on küsimus vaid ajas ;)
Selle puugivaktsiiniga oli nii, et peab iga aasta tegema muidu pole kottigi kasu?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuli 2015 07.08 #6828 ceemic
puugiinfo.blogspot.com/search/label/Puugivaktsiin

Esimesed kaks kuni 3 kuu vahega, siis kuni aasta pärast ja hiljem iga 3a tagant.
Mul kolm esimest süsti tehtud. Järgmine 2a pärast vaja teha.

Riietel/kehal kõndimas olen viimase ~6a jooksul leidnud vast paar-kolm puuki, aga üle-eelmine aasta oli üks suutnud särgivarruka serva all end sisse ka süüa :S

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.