Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kalastussaated

More
11 years 5 months ago #2937 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Kalastus saated.

Kivi wrote: Teiselt poolt aga jälle hea, kui saates reklaamitavat kaupa kuskil ka käega katsuda ja osta saab.
Iseasi on muidugi hinnad.

Aga neid kaalstustarvete poode on vähemalt Tallinnas ikka päris palju ka.
Kui nüüd mõelda, kui palju raha on nende latide, rullide, ritvade, riiete jm varustuse all kinni, siis võiks vist ikka öelda, et hea et selliseid aktiviste/poepidajaid on


Ma ei tahagi ainult negatiivsele keskenduda, aga minu jaoks on keelatud reklaami tegemine ja liiga kallid hinnad ühe mündi kaks külge. Ja see münt on suhtumine klienti kui oinasse, kes ei saa eriti midagi aru ja keda võib pügada. Usun, et see ei ole niivõrd seotud isegi pisikese turuga, pigem mingisuguse mõttemalliga.

Käisin just Soomes Hongkongis - see ei ole kaugeltki kõige parem pood Helsinkis, aga seal on iga aastaga sortiment paremaks läinud. Isegi kui ma ei oleks teadnud kalastustarvikutest mitte midagi, oleksin ma suvaliselt asju ostes saanud esiteks kvaliteetset kaupa ja teiseks poleks ma rahaliselt petta saanud. Sellist tasakaalu otsiksin ka eesti kalastuspoodidest. Kahjuks kohtab seda väga harva ja ma ei näe ka, et midagi oleks muutumas.
More
11 years 5 months ago #2938 by pehkucho
Replied by pehkucho on topic Vastus: Kalastus saated.
Honkaris käisin ise kuu aega tagasi, kui soomes kalal sai käidud, ja kujutasin seda paremana ette. Enamus kaupa sama mis Eestis ,lihtsalt suuremale pinnale hajutatud. Hinnad olid samad vähemalt toodetel mis on ka Eestis müügil,seal muidugi on kaupa mida Eestis ei ole ja hinnavõrdlust teha ei saa, küll aga on rohkem nn. hiinakat hinnatundlikule kliendile, siis mütsid- kindad, kahvade valik oli oluliselt suurem ja kui vaja, võisid sealt endale paadi osta. Teenindusega muidugi see asi, et inimene, kes seal töötab, ei saagi kõike jagada, kuna seal ei müüda ainult kalastusasju ja kui vaja siis ega teda ei leia ka sealt nii naljalt, vähemalt kui meil läks vaja oli seal selle suure poe peale ainult 1 teenindaja lisaks kassale.Muidugi mis soomes parem tundub minuarust olevat on see et nad ostavad kaupa suuremate kogustega mis tähendsaab suuremaid marginale ja paremaid hallahindlusi ja seda mitte ainult kalastuspoodides.

More
11 years 5 months ago #2939 by Kivi
Replied by Kivi on topic Vastus: Kalastus saated.
Ega selle varjatud reklaami vastu saa võidelda, sellega tuleb harjuda.
Põhimõtteliselt ERR saaks ja peaks tegema reklaamivabasid saateid, aga neis meie raha eest tehtud saadetes on tihti isegi rohkem varjatud reklaami sees kui kommertssaadetes.
Ja Kalailm on ikka päris poisike selle Honda saate kõrval :)

Teine asi, mida raikoj välja tõi on see "julgus" küsida raha kauba eest, mille ainu-/esmaesindaja kaupmees on. Tõesti, see julgus muutub tihti juba ülbuseks.
Eks meil pole veel nii palju seda sotsialismi, et ruttu rikkaks pole tavaliselt kõige parem ärimudel.
More
11 years 4 months ago #2982 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Kalastus saated.
Viimast saadet vaadates tekkis tunne, et teemad on otsa saanud ....
Punnitatakse midagi ... 10 cm-seid ahvenaid vaadata ... Krt kui suureks ei lasta kasvada kalal, siis ei hakkagi elusees suuremaid ka saama. Masendav saade, masendavad kalamehed saates ...
More
11 years 4 months ago - 11 years 4 months ago #2986 by oinz
Replied by oinz on topic Vastus: Kalastus saated.

raikoj wrote: Ja see münt on suhtumine klienti kui oinasse, kes ei saa eriti midagi aru ja keda võib pügada.

Kes mind pügab ja millest ma aru ei saa????? :dry:
Last edit: 11 years 4 months ago by hannes.
More
11 years 4 months ago #2990 by kruks
Replied by kruks on topic Vastus: Kalastus saated.
20:30 Kalailm


Sügis on olnud soe, pikk ja veerohke. Kas säärastes oludes haaravad röövkalad lanti himukalt või pika hambaga”, seda uurime hilissügisesel Emajõel. Vastse-Roosas rajati Vaidava jõele veskipaisu juurde kalapääs, mis avati ametlikult ja täie pidulikkusega 16. novembril. Vastset kalateed käis uudistamas ka Kalailm”.
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum