Foorum

Kalastussaated

Info
13. september 2012 16.21 #2789 kruks
kruks vastas teemale Kalastussaated
Täna näeb eetris ainult suuri kalu!

Püüame karpi ja jagame kogemusi. Lisaks veel Sindi paisu teemadel.

ETV2 kell 20:30, Kalailm!
Info
20. september 2012 21.31 #2804 Mark0
Mark0 vastas teemale Kalastussaated

kruks kirjutas: Täna näeb eetris ainult suuri kalu!

Püüame karpi ja jagame kogemusi.

Sain mahti ka nüüd selle osa vaatamiseks ja ... ma olen sõnatu ...

Selline arsenal karpkala jaoks, selline raha ja peategelase on omaarvates entusiast ...

Kala tahaks, raha palju, kätte ei saa, siis ostan kogu maailma võimaliku arsenali kokku selleks ja promon seda teles ... Krt ma ei saa aru sellest ... Pole ju karpkala ka eriline võitleja, mis adrenaliini tekitaks, rohkem sellise raskuse välja sikutamine ...

Ei, minust mudakala püüdjat ei saa ikka :P
Info
21. september 2012 04.48 #2805 kruks
Mark0,
ega minagi kunagi ütlesin,et mina enam peale spinningu kätte ei võta aga näe pean sõnus sööma ja talipüügist ei hakka rääkimagi :) arvasin,et see püük on mõtetu külmetamine aga näe hakkas meeldima ja kõige krõbedam külm mis on olnud -33,5c ja istusin seal peipsil ja oli mõnus :)
Nii,et ära kunagi ütle ei kui sa selles kohe kindlasti kindel pole ;)
Info
21. september 2012 07.10 - 23. september 2012 06.58 #2806 Mark0

kruks kirjutas: Mark0,
ega minagi kunagi ütlesin,et mina enam peale spinningu kätte ei võta aga näe pean sõnus sööma ja talipüügist ei hakka rääkimagi :) arvasin,et see püük on mõtetu külmetamine aga näe hakkas meeldima ja kõige krõbedam külm mis on olnud -33,5c ja istusin seal peipsil ja oli mõnus :)
Nii,et ära kunagi ütle ei kui sa selles kohe kindlasti kindel pole ;)

Ei ei, ma ei pidanud kalastamist, kui sellist silmas, aga see arsenal, mis sellega kaasnes selles saates :D Minu jaoks sama, kui võtta 100kg elusat kilu kaasa ja minna lõhe jahile, koht ilustiu sisse sööta ja .... See on juba nagu tankiga karujahile minek :D
Info
28. september 2012 04.09 #2811 kruks
Eilne saade tegi ikka päris kadedaks :)
Info
18. oktoober 2012 12.46 #2846 kruks
Täna ETV2 20.30
Peipsi on kohanimi, mille külge kalamehe alateadvuses on takjana haakunud üks kalanimi – ahven, kuivõrd tänapäeval käiakse Peipsi järve peal püüdmas eeskätt ikka just seda kala. Ahvenat jahitakse Peipsil suure suve ajal, vara-, kesk- ja hilissügisel ning ka läbi terve talve; jahitakse erisuguste lantide ja tirkudega, nii- ja naasuguste rakendustega. Peipsi ahvenaid püüab seekord ka Kalailm”, kaldal keedetakse aga ahvenatest kokku säärane asi, mille kiitmiseks pole meie keeles veel küllalt vägevaid sõnu.
Info
25. oktoober 2012 04.22 #2864 kruks
20:30 Kalailm

Kalamehed moodustavad inimsoo sees rahvusvahelise kogukonna, kelle vaibumatuks sooviks on heita õnged vette maailma mistahes kalavetel. Nii käib Eestiski näiteks sakslasi hõrnast või iherust püüdmas, kuid seekord ei landi Kalailm” Eestis, vaid hoopis Taanimaal, kus me jahime niisugust kala nagu ørred, keda siinmail tunneme meriforellina.
Info
26. oktoober 2012 13.02 - 26. oktoober 2012 13.03 #2875 hannes
Info
30. oktoober 2012 09.15 #2894 kruks
Nii,nii Kalamehed ja naised,sel neljapäeval Kalailmas.
Tavakujutluse järgi käiakse jõel või järvel kalu õngitsemas ikka kenal suveajal kui linnud lõõritavad ja lilled õitsevad mis kole. Tegelikkuses võib klassikalise ujukõngega kalastada kõigil veekogudel siis, kui neil jääkaant peal pole. Saates võtame koos kahe kõva kalamehega, Aivar ja Ranel Kõmmitsaga ette sügisõngitsemise Paunküla veehoidlal. Hinges ihkame küll konksu otsa meelitada mõne sügisrammusa latika, aga pole kindel, kas me viidikatki näeme.

Ja ikka ETV2; 20:30:)
Info
30. oktoober 2012 15.03 #2895 VikiTriki
VikiTriki vastas teemale Kalastussaated
Kala on boonus,,protsess on põhiline :)))
Info
08. november 2012 14.30 #2916 kruks
20:30Kalailm

Lai ja lapik lestakala tuleb randa siis, kui veed juba parajalt maha jahtuvad, oktoobris-novembris. Huvikalastajad püüavad lesta enamasti tonkaga, aga pole sugugi ükstapuha, kus ja kuidas seda teha. Meie võtame asja ette sobiva nimega paigas nagu Kalana.
Info
09. november 2012 18.47 - 09. november 2012 18.49 #2918 Mark0
Selle päraku astla teema panin kõrva taha :)

Aga see sassi minemise teema ...
"Õige" kalamees kalastab ühe ridvaga vähemalt kahe rakendusega korraga ;)
Miks ?
Välja tõmmates on vaja ju kala otsast võtta, uus sööt panna ja nagu mainitakse, siis ka harutamist teinekord.
Teine rakendus peaks olema valmis seadistatud, kui esimene välja tõmmatakse, asendatakse kohe teisega, vette tagasi, ja siis aega esimest rakendust siis harutada, kala otsast kiskuda vms.
Et siis kahe rakendusega ühe õngega püüdes jääb söödale rohkem aega ligunemiseks ja võimalusteks :)

Ei tea kuis eestis, aga mul shock leaderi otsas "lukk" ja rakendused omavalmistatud ka kõik aasadega, et kiire ja operatiivne vahetus võimalik oleks.
Info
13. november 2012 21.47 - 14. november 2012 08.58 #2926 raikoj
raikoj vastas teemale Kalastussaated
Mulle kohati Kalailm meeldib ja vahel saab sealt isegi midagi uut teada. Mis mulle aga ei meeldi, on see maksumaksja raha eest skeemitamine. Ma ei viitsi seda ümberjutustada, Äripäevas (lk 10-11) oli selle skeemi kohta põhjalik ülevaade. Mind ei häiri isegi see logode näitamine. Viimases meriforelli saates käidi Taanis kalal ja näidati huvitavaid Magic Minnow (Kineticu kaubamärk) lante ja Kineticu müügimees ilusasti tutvustas neid ning nüüd Kalastuskeskusesse minnes avastasin, et sinna on täiesti juhuslikult tekkinud eraldi stend neile lantidele. Selle saatega täpselt ühel ajal tekkis see stend sinna.

Teine teema on lantide hinnad Kalastuskeskuses. Kineticu lante oleks mul odavam Soomest osta, kuigi enamus lante on seal keskmiselt Eesti hindadest kallimad. Viimane piisk karikasse ehk miks ma sellest üldse kirjutan, oli avastus, et ühe Abu Toby 20g landi eest küsiti 8,5€. Ma oleks pikali peaaegu kukkunud. Kui küsisin, et kas on viga äkki tehtud, siis vastati, et see on uus Skandinaavia erimudel ja hind on õige. Kui kodus asja veidi uurisin, siis avastasin, et tegu on lihtsalt 2012 aasta uue värvilahendusega ja näiteks Poolast saab selle sama landi 3,23€ eest.
Info
13. november 2012 22.12 #2927 dannyboy
dannyboy vastas teemale Kalastussaated
Tere tulemast BanaaniWabariiki, kus kõik võivad ennast vabalt tunda ning teha, msi pähe tuleb :)
Info
14. november 2012 10.15 #2928 Mark0
Vähemalt ei jooda soome kalja igas saates ja ei aeta lolli möla :D

Hinnad on aga eestis jah sellised, et enamus see pere rabeleb pisikesel turul, võimalikult vähe tootes, ratsa rikkaks saama .... Turu väiksus on suurte hindade märgusõna ... Sinna ei saa mitte midagi muud parata, kui avada ebay.co.uk :)
Info
17. november 2012 20.43 #2935 Kivi
Kivi vastas teemale Kalastussaated
Teiselt poolt aga jälle hea, kui saates reklaamitavat kaupa kuskil ka käega katsuda ja osta saab.
Iseasi on muidugi hinnad.

Aga neid kaalstustarvete poode on vähemalt Tallinnas ikka päris palju ka.
Kui nüüd mõelda, kui palju raha on nende latide, rullide, ritvade, riiete jm varustuse all kinni, siis võiks vist ikka öelda, et hea et selliseid aktiviste/poepidajaid on