Foorum

file Palmse kant

Info
08. august 2011 15.05 #405 unemati001
unemati001 avas teema Palmse kant
Tervist kaaskannatajad-kalastajad. Ons teist keegi proovinud ka Palmse kandi järvedest kala püüda? Olen kuulnud et seal ilusat ahvenat ja ka muud kala pidi leiduma. Mõtlesin et uuriks enne tausta kui sinna lendan.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
08. august 2011 18.46 #406 hannes
hannes vastas teemale Palmse kant
Sealkandis olen sattunud mõned korrad Oandu järvele. Esimene kord lõppes päris korraliku saagiga: hunnik ahvenaid, 1 haug ja suure joppamise peale 7,2 kg karp, kes otsustas öösel tonka otsas siplevat ööussi krabada.

Teisel korral saime kambapeale supitäie ahvenaid ja viimane kord sai tunnike õngitsetud, tulemuseks 0.

Iseenesest ilus koht ja RMK platsil on mõnus telkida ja natuke "afterfishingut" teha (beer)

Palmse lähedal veel järvi (Oruveski, Laviku), endalgi on huvi selle vastu, kas sinna kaema tasub minna...

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
09. august 2011 09.17 #411 unemati001
unemati001 vastas teemale Palmse kant
Ma arvan,et ma ilmselt see nädalavahetus lähen ja vaatan asja üle. Oruveski vaatan ehk juba täna järgi, Oandu jääks siis laupäevaseks meelelahutuseks. Eks ma siis anna teada kuidas seal kaladega lood on. Ainult nüüd veel jääb üle mõelda millega püüda kas spinningu või siis käsiõngega!?!:unsure:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
09. august 2011 09.30 #412 hannes
hannes vastas teemale Palmse kant
Ma tihti sellise probleemi ees ja kui piisavalt ajaresurssi on, proovin mõlemat ;)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. august 2011 12.38 #426 tammekas
tammekas vastas teemale Palmse kant
Sai ka eelmisel suvel paar korda Oandut külastatud. Kala ma sealt kätte ei saanud. Esimene kord kaldalt, teine kord olin kummikaga peal. Loopisin igasugu lante, lootuses haugi või ahvenat saada.Vähemalt mulle jäi nende käikude põhjal mulje, et seal võiks hoopis telkida ja grillida, mitte kala püüda :) Võib-olla õnge või tonkaga on teine asi.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
31. märts 2012 23.42 #1925 Napsitrall
Napsitrall vastas teemale Palmse kant
Oh see Oandu. :-) Ma sellest paisjärvest haugi püüdnud väääääga palju. ei hakka numbrit nimetamagi. Elu haugist jäin ka ilma sealsamas. Ei saanud 10 kg. klubisse seekord,aga küll kuskil mingil teisel homsel ja kuskil mujal tuleb samaväärne havi lanti haarama. Võimas loom oli. Kui ikka sabaga lajatas ,siis pool järve lainetas. Püüdsin metskonna hoone alt paduvihmaga,isetehtud pleksiklaasist landiga.


Enamus havidest seal jeeli-jeeli mõõdus või alla selle,aga on ka korralikke elajaid. Karpi pole enam näinud seal,muidu ikka nagu laevastik seisid pinnas ja teinekord õrritamiseks ka meetri kaugusel seljauime veest välja pistsid. Korraga olen kokku lugenud 33 isendit.

Kui mingil põhjusel haug ei võta järves,siis sissetuleva oja igas käänakas on valvehaug olemas.
Püüda üsna keeruline seal. Arvestada tuleb esmakordsel püügil arvestatava landikaoga. Mul võttis ühe suve aega ,et teadma saada kus on nott,kus muu jura all,kus kopraauk või niisama vesine -pehme koht. Kui paisult päripäeva hakata minema,siis 3-4 tunniga teeb tiiru peale ära ja kümmekond mõõdukala peaks käes olema. 8 kuud tegin paisu vahetus läheduses tööd ja peaaegu iga õhtu sai kalal käidud. Mõnikord 2,teinekord 22, kuis juhtus,aga kalamuret polnud.
Mida keerulisem lanti heita,seda tõenäolisemalt keegi rabab. rmk. platsilt ja muidu hästi ligipääsetavatest kohtadest võib ju lanti pilduda,aga suurt edu see ei too. Need kohad on nii läbi kammitud,et sealt raske isegi taimestikku tabada.
Edu.
Lugupidamisega,
Napsitrall

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
01. aprill 2012 00.02 #1926 Napsitrall
Napsitrall vastas teemale Palmse kant
cgemery.com/spinners-and-lures/crocodile-lures/compac-holographic-crocodile-lures# sellised landid olid tegijad seal,ainult et vase värvi.Saadud muide Nõmme turult. Kaks isepüüdjat oli veel, aga ei ole enam meeles mis ta oli. Mingi 5cm. Rapala vobler vist. 2 mul neid oli ja mõlemad sinna ka jäid. :-) tavaline kummilutu on kõige odavam seal,sest lante läheb tõesti nagu leiba,eriti kui veekogu ei tunne.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.