Foorum

file Uudiseid Tartu linnast

Info
08. juuli 2020 08.42 #11173 Hein
Jaan viskas külma kivi vette, suve teine pool on käes ja sügis lähenemas. Kalendri järgi küll mitte, aga jõe-elu järgi küll - rohi on täies pikkuses, tõugjad on aktiivseks muutunud, pardipojad juba suured.
Eilne patrull spinninguga andis kinnitust, et selle aasta kuum kohapüügi koht paistab olevat Sadamateatri kant, kus püüdjaid kõige rohkem näha. Vanad head sildade äärsed kohad saavad vähem vatti, aga pole ka ime, kui kuuleb jutte üle kahestest ja teistest suurtest kohadest, mis Toni-Teater-Pärmivabrik kolmnurgast kätte on saadud. Ma ise sinna ei jõudnud, püüdsin ikka Vabaduse ning Võidu silla vahelisel alal ja põhjuseks, miks ma ei jõudnud oli see, et Pläsku alla jõudes oli mul juba kolm mõõdus koha käes, millest kaks kotis ja ühe lasin tagasi. Viimati trehvas mul linnavahel kolme mõõdulise koha päevi "vanadel headel aastatel", mis olid seal kahetuhandendate alguses ja keskel, kui linnavahel oli väga palju nii koha kui püüdjaid ning ka algaja, nagu ma siis olin, sai üsna tihti kala kätte.
Huvitaval kombel haugi ei trehvanud. Tavaliselt mõni valvehaug ikka istub kuskil koharandi või -augu ääres.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. juuli 2020 22.22 #11179 Hein
Hein vastas teemale Uudiseid Tartu linnast
Vahepeal on haug võtma hakanud. Eile käis üks korraks kaldal ja täna isegi kaks, kuid kõik nad olid alamõõdulised. Koha, seevastu, on ikka mõõdulist trehvanud ja just parasjagu, üks või kaks tükki püügikorra kohta. Kerge ridva mehi on ka liikvel - teadjamad saavad üsna OK ahvenat ja aegajalt trehvab säinastki.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Mr.Black

Info
14. juuli 2020 13.40 #11180 nipi
nipi vastas teemale Uudiseid Tartu linnast
No ma ei tea....selles sopajões üldse midagi on peale nurgude ja särgede?

Krt kalale pole kuhugi minna...

Info
14. juuli 2020 16.22 - 14. juuli 2020 17.22 #11181 Vertu
Vertu vastas teemale Uudiseid Tartu linnast
Maitseasi. Ma olen näiteks viimased 3 aastat teinud sellise käigu et neljaks ööks Tartu hotelli perega ja igal vabal hetkel linnavahele Emajõele spinnaga kalale. Haug, koha, tõugjas, ahven, säinas, turb, kõike on landi otsa tulnud, super koht mu silmis spinningu mehe jaoks. Suur jõgi ja kõik võimalused olemas. Jõeka nired ei tõmba enam absoluutselt mitte, olgu nad kui selge veega tahes.

Info
14. juuli 2020 19.26 #11182 nipi
Lähme koos, siis sa ei saa midagi...:)

Info
14. juuli 2020 19.28 #11183 nipi
Ma elangi siin. Eelmisel aastal tegin 20 käiku Vabadussillast kuni Jäneseni, absoluutselt mitte midagi.No kes tahab võib ju nurge püüda, aga absoluutselt mitte midagi. Terve jõepõhi meeterhaaval tinaga läbi kombatud.,

Info
14. juuli 2020 20.03 #11184 Vertu
Ma ei oska seda mitte saamist kommenteerida. Mul turistina pole seal päris nulli käike olnud, ka sinu mainitud lõigul mitte. See aasta, tiba rohkem kui nädal tagasi, sai korra sellel lõigul käidud, üks haug ja paar toksu. Vesi võrreldes eelmise a. sama ajaga kõrgem ja ligipääs raskem. Mujalt tuli nelja päevase Tartus oleku jooksul 7 korraliku koha, suurim 1,7kg, mõned haugid ja üks tõugjas. Pilt eelmisest aastast. Merikas ja meri ja tuulehaug jäävad tiba kaugele, muidu kolikski ilmselt Tartu.
Lisatud failid:

Info
14. juuli 2020 20.23 #11185 nipi
Imelik. Ju siis peab kaugemalt ringi ära tegema ja siis tulema..

Info
14. juuli 2020 20.47 #11186 Vertu
Üks tuttav ütles hästi, "Emajõe parimad kalakohad on Tartu linnas, sellepärast Tartu sinna tekkiski":cheer:

Info
15. juuli 2020 08.50 #11187 Hein
Kui Tartu linn parimate kalakohtade ümbruses valmis sai, hakkas kohtade iseloom vaikselt muutuma ning nüüd on Tartus lihtsalt head, aga see-eest mugavaimad kalakohad. Kõht tühi - poode ja burkse on igal pool. Joogi järgi ei pea ka kaugele minema, mitu kõrtsi on suisa jõe kaldale kolinud, mis teeb kalapüügi küll raskemaks, sest paar head sektorit on nüüd sõna otseses mõttes lauataga, aga õlu on kohe eriti lähedal!

Info
15. juuli 2020 13.44 #11188 Vertu
Eks muidugi esimesed asulad tekkisid parimate kalakohtade juurde. Kui palju need kalakohad aasta sadade jooksul paremaks või halvemaks muutunud on, sellele hinnangut ei oskaks vist keegi anda. Kindel on see et kaladele sildade ümbrused meeldivad, mitte ainult Emajõel vaid ka mujal. Sildade ehituse ja remontimiste käigus ikka kõik võimaliku kive ja kruusa ka jõkke pudeneb. Teadlasedki öelnud et sildade juures tehtavad uuringud ei anna jõe üldisest olukorrast õiget pilti.

Info
15. juuli 2020 15.24 #11189 nipi
Võrreldes nõuka ajaga pole suurt midagi muutunud. Ainult et kuigivõrd koha oli ju 90-tel, nüüd on seegi sisuliselt kadunud. Haugi pole seal praktiliselt kunagi olnudki ja ainus millega hõisata on kahel hooajal läbirändav latikas. Kõik muu on rõks ja särjepuru. spinnamees nullitas seal nõuka ajal nii nagu praegugi.

Info
21. juuli 2020 13.35 #11191 Hein
Kas linnavahel on võimalik totaalselt nullitada (spinninguga)? Jah. Kas pikalt? Ei. Linnavahel on praegu kindlasti koha ja haug on ka võtma hakanud. Kes oskab, saab säinast ja ahvenat ka.

Info
22. juuli 2020 13.17 #11193 Vertu
Pikalt ja korduvalt nullimine tähendab seda et tehakse midagi täiesti valesti ja ei suudeta analüüsida oma tegevust ja vigu. Minu jaoks on täiesti arusaamatu kui keegi käib 20-40-70 korda kuskil nullimas. Eriti on sellist asja kuulda nende puhul kes alustavad merika püüki meres. Kummaline, omal ei löö peas mingi lamp põlema et midagi teed täiesti valesti? Teised ju saavad kala. Kui õieti mäletan siis ise sain 4korral merest merika kätte, seda ajal kui igasugune info liikumine oli olematu. Ainus teave et kivised rannad ja külmal ajal vaja püüda. Seal Tartu linnas sain teisel püügipäeval aru et enamusi kohalike jälgida pole mõtet, tambivad tuimalt ja saavad juhusliku kala. Pluss veel liiga raske varustus ja tundetu püük.

Info
01. august 2020 09.56 #11198 nipi
No aga lähme koos ja näita, kuidas sa kala saad. Üks kala 20 korra kohta ei ole minu jaoks näitaja.

Info
01. august 2020 20.28 #11199 Vertu
Kõlab nagu kahtlustaksid sa mind oma saakide suuremaks valetamises. Naljakas, miks ma peaks võõrale negatiivselt meelestatud inimesele näitama kuidas kala püütakse:cheer: Kahekümne korra kohta üks kala pole loomulikult mingi näitaja, iga kord peab kala saama. Selle aasta hommikune püük, tartlasena peaksid aru saama kus pilt tehtud on.
Lisatud failid: