Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kopratammid

More
6 years 2 weeks ago - 6 years 2 weeks ago #9888 by STF
Kopratammid was created by STF
Tänane jalutuskäik. Kalapoegagi ei näinud. Tegin paar pilti (enne ja pärast):


Attachments:
Last edit: 6 years 2 weeks ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, raikoj, Uitaja, Karlil, elmerike, Justas, Foreman, priitp
More
6 years 2 weeks ago #9890 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Kopratammid
Sellise kaliibriga tamm on ikka oma 2 tundi rasket tööd (Y)
Loodame ainult, et ühtegi kudeala allavoolu ei jäänud.

More
6 years 2 weeks ago #9891 by STF
Replied by STF on topic Kopratammid
Head kudealad asuvad mõni kilomeeter ülesvoolu, sinna kudema tõusvad forellid läinud sügisel arvatavasti ei pääsenud. Ülesvoolu on lõik, kus olen näinud talviti suuri kalu, sel kevadel olen näinud vaid üht alamõõdulist forelli. Ka sellistes kohtades, kus varem kala alati n-ö võtta oli, haigutab tühjus. Huvitav, milline võib olla selliste kopratammide mõju kalade levikule ja arvukusele? Lammutamisest veel nii palju, et muda ja kivivundamendini ma väga ei jõudnudki, vool läks nii võimsaks, et palju ei puudunud allavoolu ujumisest.
More
6 years 2 weeks ago #9892 by scuba
Replied by scuba on topic Kopratammid
Suur töö jah see lõhkumine.Huvitav,et vool kopraid minema ei vii.Huvitav oleks vaadata kiirendatud korras,kuidas koprad tammi teevad suure voolu tingimustes.
More
6 years 2 weeks ago #9893 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Kopratammid
Mina olen ühel konkreetsel jõel käinud kopra tamme lõhkumas just sügisel, et kala liikuma saaks. Ja seda viimasel neljal aastal. Mingeid teaduslike järeldusi teha ei saa, aga mulle tundub, et on hästi mõjunud.
More
6 years 2 weeks ago #9894 by RW
Replied by RW on topic Kopratammid
Lõhkusin ka naisega Kagus paar a tagasi korraliku kopratammi ära. Seejärel läksime kalale kaheks tunniks. Naastes olid 3 tüüpi juba uuega ühelepoole saamas :D
Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum