Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2020

More
4 years 2 months ago #10862 by Alms
Replied by Alms on topic Jõeforelli hooaeg 2020
endal on juhtunud 8 cm rapala minnow spooni otsa. Kala oli ehk poole kilone. Kolm korda tagus enne kui ära haakis ja kõik ühe heite jooksul. Oleks varem näinud mis kalaga tegu oleks landi eest ära tõmmanud. Tagasi lasin aga kahtlane kas elama jäi.
More
4 years 2 months ago - 4 years 2 months ago #10863 by Morfa
Replied by Morfa on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Püüan haugi enamuse ajast rohuvaba Rappala Minnow Spooniga, 9cm+ voobleritega ja kummilantidega. Pärast seda kui sain esimese korraliku peaaegu möödus forelli rohuvaba landiga viskasin kõik forkapüügi reeglid prügikasti. Ütleme nii, et rohuvabaga haugipüügi käigus forelli tabamine oli minu eelmise hooaja eredaim/segadusttekitavaim sündmus. Aga nagu siin ülevalolevatel videotest näha oli, siis piisaks jigi otsa pajulehe panekust, et kala võtma saada. Aga suva sellest, ärme rohkem risusta seda teemat haugijutuga. Mõõduhaugid pange ikka kotti forkaniredel, kehvemal ajal hea külmast võtta. Näidake kollipilte parem, mul see hooaeg kotikala endiselt saamata ;)
Last edit: 4 years 2 months ago by Morfa.

More
4 years 2 months ago #10864 by Tiks11
Replied by Tiks11 on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Sai ka käidud siis püüdmas ning ka väike video kokku pandud!

The following user(s) said Thank You: Rainer, Morfa
More
4 years 2 months ago #10867 by nipi
Replied by nipi on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Morfa, seda fenomeni, et forell on haugi minema peksnud, täheldas 60-tel aastatel ka vana Allpere näiteks Seinapalu ja Vardja jõgedes
More
4 years 2 months ago #10868 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2020

nipi wrote: Morfa, seda fenomeni, et forell on haugi minema peksnud, täheldas 60-tel aastatel ka vana Allpere näiteks Seinapalu ja Vardja jõgedes


No vahepeal on siis nimetatud kohtades niipalju muutunud, et haug on rahulikult tagasi tulnud (vähemalt minu püükides) ja tundub, et tunneb ennast üsnagi hästi. Kevadel vett on, saab kudeda. Suvel vett vähe ja vool aeglane, saab elada. Mitte, et mul haugi vastu midagi oleks. Teinekord nö päästavad päeva, eriti kui forellid millegi muuga samal ajal tegelevad. Nimetatud kohtades pooleteiseseid hauge kättegi saanud ja oluliselt suuremaid nähtud. Kas selline paarikilone ja suurem haug forelli päris arvestataval määral mitte nahka ei pista?
More
4 years 2 months ago #10869 by nipi
Replied by nipi on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Nendest sadadest haugidest, mis ma 40.a. kestel Järva forellijõgedest olen saanud, kuni 6,5 kg raskuseni välja, olen forelli leidnud ainult kahel korral. Ja ühel korral olen näinud Vodjal elupaikade töödel, kuidas haug forelli kugistab. See on ka kõik. Kõikidel teistel juhtudel on magudest leitud, kui midagi leida on, kas lepamaime, võldaseid või trullinguid või särgi. Tänapäeval on Pärnu jõel forellilõigul ainult hiiglaslikud särjed, pole enam ei haugi ega forelli.
Time to create page: 0.124 seconds
Powered by Kunena Forum