Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Pärnu jõele vesi peale!

More
4 years 8 months ago #10641 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
Näen reaalsust. Ütle üks asi - kasvõi üks - mis on viimase 20.a. jooksul kalavetele positiivne? Absoluutselt, rõhutan - absoluutselt MITTE MIDAGI . Kala mida püüda, EI OLE. Forelli ei ole, haugi ei ole,igasugu asjapulkadelt tuleb debiilseid ja seosetuid avaldusi, ja ma pole ka nälgas imbetsiil, kes ühe forelli pärast püügihooajal peaks mööda eestit ringi ajama, sest probleem on muus,. Probleem on selles, et enamus eestlastest tahab ainult saada, ainult õgida. Probleem on heatahtlikult loodusesse suhtuva peremehetunde puudumises ja olematus majandusvormis. Erinevalt eestist on arenenud riikides nagu Rootsi, Saksamaa, Norra, isegi Valgevenes muide, korralikult hallatud veekogud, kus täiendatakse kalavarusid ja korraldatakse kontrolli. Ent täpselt nii nagu see oli enne sakslaste tulekut 700.a. tagasi, täpselt nii toimub ka tänases eestis ainult taandareng "edu" sildi all. Mis on see "edu," kui ütleme isegi Stockholmi kesklinnas tajud tervemat loodust kui eesti looduskaitsealal, kus näiteks kunagises forellipiirkonnas Norra allikatel ja isegi põllumajanduslikult näiliselt ju isoleeritud Sopa allikavees on leitud ohtlikus koguses glüfosaate, nii et ma ei saa enam minna isegi allikavett tooma???

tartu.postimees.ee/4768162/anne-luik-mes...ollumajandus-muutusi


Ja loomulikult ei tee mitte keegi mitte midagi, ainult maigutatakse suud ja tegeletakse totrustega...nii et turule kala ostma ja kraanist vett jooma.
Ja ma peaksin olema "positiivne" ?
More
4 years 8 months ago #10642 by Svennu
Replied by Svennu on topic Pärnu jõele vesi peale!
Näen reaalsust. Ütle üks asi - kasvõi üks - mis on viimase 20.a. jooksul kalavetele positiivne? Absoluutselt, rõhutan - absoluutselt MITTE MIDAGI

Merikat on küll palju rohkem saanud, eriti viimaste aastate valguses.

, ja ma pole ka nälgas imbetsiil, kes ühe forelli pärast püügihooajal peaks mööda eestit ringi ajama,

1 forell hooaja peale, kui ka päriselt natukenegi vaeva näha ja tahtmist omada, on ikka väga lahja tulemus. Mis krdi külakaevudest sa neid kätte saada proovid? Nii kummaline on lihtsalt see, et mina ise, kes hooajal ikka aktiivselt püüdmas käib, näeb hoopis teistsugust pilti. Pea igal püügil on võimalik midagi kotti panna, kui selleks soov oleks. Pole harvad korrad, kui 4-5 mõõdukala käest läbi käib. Lisaks neile veel samapalju alakaid. Haugi osas osaliselt nõustun - see aasta neid tõesti palju vähem - ei tea, kas veevaesed kevaded hakkavad neile kehvasti mõjuma, kuna kude kannatab? Aga haugi helesiniseks unistuseks pidada on ikka selge liialdus - eriti kui pärnu jõge tervikuna vaadelda!

Erinevalt eestist on arenenud riikides nagu Rootsi, Saksamaa, Norra, isegi Valgevenes muide, korralikult hallatud veekogud
Ja kohe kindlasti on neis riikides kõik kalamehed megarahul, eks? Käiakse vastavate ametkondade kontorite ees roosiõisi loopimas ja juubeldamas, et nii vägev on kogu kalamajandus? Nii vägevalt üleregullitud, et iga krdi kärestiku jaoks on tarvis eraldi luba osta. Pigem kehtib seal see mõiste, et poes käia on odavam ja mõistlikum. Load on lihtsalt nii kallid ja mingit püügimõnu ka selles ei ole, et kükitad ühe kärestiku peal koos veel viie teise püüdjaga. Tohutu nauding puutumata loodusest.

Ja loomulikult ei tee mitte keegi mitte midagi, ainult maigutatakse suud ja tegeletakse totrustega...nii et turule kala ostma ja kraanist vett jooma.
Ja ma peaksin olema "positiivne" ?


Aga mida Sina teed? Jube lihtne on viibata kellegi suunal, et näe see või teine ei tee mitte midagi ja seetõttu on minul jube halb ja paha. Ikka on alati keegi kuskil süüdi, eks? Hakka ise pihta siis, kui paremini oskad. Netis avalik nutt ja hala küll kuidagi "tegutsemise" kategooriasse ei liigitu. Pigem on lihtsalt oht, et Sa ei oska paremini... Lausa oht, et oskad palju kehvemini. Eriti arvestades lugusid, kuidas 28cm forell oli täitsa OK kotti panna ja tuleks tänapäevalgi alammõõtu langetada...
The following user(s) said Thank You: wingsuit

More
4 years 8 months ago #10643 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
No see on küll naljajutt....:) Tüüpiline naljajutt a la "tead, käisin forellil, sain viis kilost kala, lasin tagasi aga ühe võtsin kaasa, selle tegin fileeks..." jne.

Aga huvitav küll- kui näiteks kellegagi kaasa minna, siis see mees ei saa midagi...

ja kui jõe ääres käia, siis ei kohtagi, kuuleb vaid kummiku krabistamist põõsas..

ja mis puutub fraasi "mida ma ise teen," siis selles suhtes peaks nüüd küll moka maas hoidma, täiesti tõsiselt.
More
4 years 8 months ago #10644 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
Ja mis meriforelli puutub, siis põhjarannikul on neid varusid oluliselt täiendatud asustamise teel,20 000 maimu aastas, hr. Laurent suutis siin tõesti midagi ära teha.Nüüd on need tööd seiskunud ja ees ootab uus langus, kuni kisa jälle taevani tõuseb ja midagi ette võetakse.

Mis puutub meriforelli Pärnu jões, siis ülemjooksust pole enam mõtet rääkida- ei ole teda ei peajões ega lisajõgedes, ja meriforell puudub teaduspüükide andmeil alamjooksul ja laheski täielikult, nii et olematu kala ei saa ka pärast Sindi paisu likvideerimist kuhugi tõusta.
More
4 years 8 months ago #10645 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Pärnu jõele vesi peale!
Nõustun nipiga, et kalavetel asjad pole korras, kalavarud vähenevad jne., kuid et 20.a. jooksul ei ole tehtud "absoluutselt MITTE MIDAGI" positiivset kalavetele on küll pehmelt öeldes liialdus. Linnade, asulate, külade heitvete uued puhastusseadmed, suur hulk kalapääse, Laeva jõe vana sängi taastamine, puhastustööde alustamine Purtsel jne. Lisaks kõik need on väga kulukad tööd. Ja teha tuleb ka veel palju.
More
4 years 8 months ago #10646 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
See kõik on kuidagi sõelaga vee kandmine. Puhastusseadmed küll, aga mürgist vett on meil rohkem kui nõuka ajal.sest orgaanilist reostust oli rohkem kui otseselt mürgist,

ehitan mis ma ehitan, olgu koelmu või elupaik, tuleb keegi ja tõmbab vee peale oma liigkitsa truubiga nagu Võlingil, või uute kraavidega, nagu Pärnu jõel ja Vodjal,

võis asustasin angerjaid Paide tehisjärve, ja järv lasti ummuksisse ja kevadel olid rannas angerjalaibad...

või püüan juba 42 aastat forelli ja siis tuleb keegi ja teatab, et ma ei oskagi forelli püüda,..

jne, jne.
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum