Foorum

check Meriforelli hooaeg 2018

Info
25. märts 2018 14.10 - 01. mai 2018 11.45 #9854 timo
timo avas uue teema: Meriforelli hooaeg 2018
Täna sai suund läände võetud. Sees sügeles, sest olen varem selle koha peal selle tuulega kala kohanud. Vesi oli kenasti klaar ja kaldas paar meetrit jääsuppi. Ronisin sisse ning püüdsin vaikselt kahlates. 15 min hiljem keegi käis togimas lanti - ei olnud merikapsas. Siis uus vise ja sekundiks oli kala otsas. Paar viset ei toimunud midagi. Siis üks alakas jäi külge. Solberdasin temaga vaikselt ja pääses ise otsast. Paar viset hiljem sama suunas peaaegu kerimise viimases kolmandikus kala rabas ahnelt lanti ja sõit võis alata. Pakkus palju silmailu + ühe kena salto. Kuna rannikul oli jääserv ja veidi jääsuppi siis niisama kaldale temaga ei saa jalutada - otsustasin ta rihmaks väsitada.

Kui käe ümber jämeda turja sain siis see oli ikka kaif tunne. L58 ja 1,8kg. Kui fotosessioon tehtud, hiilisin vaikselt tagasi sama koha poole. Ja viskasin landi kivide vahele kinni. Mis ikka, ei taha tamiili ka puruks tõmmata ja nii ma sinna kalaparve poole vaikselt läksin. Lant käes ja tegin uue viske veidi paremale. Põmaki ja uus kala otsas. Nautisin seda hetke, kui kala veidi rahunes, tõin ta enda juurde ja päästsin peale pisikest mõõtmist ridval ta vabadusse. L55 CR.

Tegin veel mõned heited , mis järel jäi päris vaikseks ja kala enam ennast ei näidanud. Ühest täitsa piisab, karmavõlg kahe jõeka eest ka tasutud. Pealegi on 14.04 Eks Merika Karikas I etapp, millest plaanin osa võtta. Seega las kala ootab mind seni.

TÄIUSLIK HOMMIK

Lisan klipi kalast:
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Karlil, elmerike, Foreman, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
21. aprill 2018 16.30 - 21. aprill 2018 22.34 #9918 Mazola
Mazola vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Sai siis õhtul äratus pandud 6:30, et jõuaks natukene varem platsi. Kuid võta näpust - ülevalt naaber hakkas puukirsadega klõbistama ja ajas ülesse. Vaatasin siis kaua ma veel magada saaks, aga juba oli kell kuus, et magama ka pole enam nagu mõtet minna ja uni kah nagu lännud otsustasin kalale minna nati varem.
Sai siis söödud, joodud ja asjad kokku pandud ja suund võetud itta.
Kohale jõudes, õnneks ei olnud kedagi ette jõudnud. Kiiresti varustus selga, jalga ja punuma mere poole.
Mere ääres sai kohe püügi ala ka ära skännitud, kuna kohati olid lained suured. Sai üks jupp vahele jäetud, ei raatsi nende lainetega möllata. Nagu ikka minu puhul oli suht vaikus, sain aint vetikat pea iga viskega.
Kui olin püüdnud 2-3 tundi(kes seda kella ikka vaatab) ilmusid kaks meest, kes alguses püüdsid minu ala üle ja siis panid must mööda.
Püüdsin kah siis edasi natuke aega ja mõtlesin, et kas minna nende järgi või mitte, aga õnneks otsustasin edasi minna.
Proovisin nende ala ka pisteliselt läbi loopida lootuses midagi, aga sain ikka ainult vetikaid.
Kõmpisin siis vaikselt edasi kuni ilmusid kaks meest uuesti nähtavale.See ala kus nad püüdsid olid õnneks tuule varjus ja segavaid laineid ka enam ei olnud. Jätsin siis nendega natukene maad vahet ja läksin vaikselt vette samal ajal loopides, igaks juhuks potensiaalsete kivide poole, aga kuna see ala oli suhteliselt madal siis väga palju vaeva ei näinud ja läksid, vaikselt sügavamale.
Jõudes sügavamale (poolde kintsu kuskil) jäin kivi juures seisma ja viskasin ala läbi, ei midagi. Mis siis ikka paneme aint edasi "sügavamale". Jõudsin lõpuks siis hoopis uuesti madalamale alale (alla põlve), kuid selle ümber oli sügavam ala. Mida ma suure hooga kammima asusin. Nati loobitud läksid need kaks meest mu selja tagant vaikselt mööda. Tegin veel mõned visked, kui jõudsin kammimisega kahe kivi juurde, mõtlesin et seal peaks küll ju kala olema. Kerimisega poole peale jõudes, toimus see kaua oodatud võtt.
Kala näitas suht kohe ennast, YESS! ilus paks poiss see peab küll nüüd mõõdus olema. Kui enne tuleb kala ikka kätte saada :) Antud isend tegi 5-6 sööstu enne kui natukene rahunes. Sööstude ajal liikusin ka vaikselt lähedal asuva kivi juurde kus kalaga oleks hea toimetada. Endal käed jalad otsas värisemas ja süda puperdas nagu koolibril :) Kivi juures sai kotist vaikselt preester välja otsitud, kuid kala kohe üldse ei tahtnud ligi tulla, et saaks preester kah oma tööd teha. Lõpuks kala väsis ja sain preestrit kasutada, peale mida sai edasised toimetuses kalaga ära tehtud. Mõõtsin kala ka täpsemalt üle saades tulemuseks 55 cm. ESIMENE MÕÕDUKALA LÕPUKS KÄES WOooooo!
Kala kotis otsustasin edasi püüda, kuid ei läinud kaua kui õnnestus otsa saada järgmine isend. See kala pani kohe kaks küünalt. Kuigi esimese küüna ajal jäi juba karp lahti, krt see on palju suurem kui esimene kala. Küünlad tehtud tegi kala paar jõulist sööstu ja rahunes siis maha. Vaikselt enda poole saades vaatasin, et see kala on küll nüüd korralik palk, kui esimese kalaga süda puperdas korralikult siis teise kalaga veel rohkem :)
Kui teise kalaga sai preester oma töö tehtud, liikusin kaldale lähemalt ja asetasin kalad kivile, et teha paar klõpsu kuid kuna telefon jamas siis ei saanud sealt pilti tehtud . Kivi juures eemaldasin ka kalalt landi ja selgus miks kala vähem möllas kui esimene, nimelt oli Sveni lant talle nii maitsev tundunud , et ta proovis seda silmaga süüa. Seejärel mõõtsin ka kala ära 70cm!!!!
Kui kala sai kotti pandud mõtlesin, et kas minna proovida veel ehk õnnestub veel mõni kala saada ( tundus et seal VÕIS olla parve moodi asi ). Kuid siis mõtlesin, et mis ma ikka rohkem püüan kaks kala küll ja veel, pole vaja sügavkülma ka kala panna ja kui oleks joppanud et saab veel, ei soovinud vigastada kala järsku satub jälle silmast.

Aga kokkuvõtteks oli hea päev, lõpuks peale lõputute nullitamiste ja lantide loovutamist poseidonile sain esimese mõõdukala (55cm 1,74 kg)peale mida sain ka erilise kolli (70cm 2,97kg).
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Uitaja, elmerike, Foreman, Täpik, Hein, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
28. aprill 2018 04.40 #9931 Evil
Evil vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Ma olen vist kohustatud siia kirjutama kurat. Alati olen jõeka peale väljas aga kahjuks see hooaeg on suuremad kalad tulnud merikad. Järvas on ka käidud aga need 36-42cm silgud on alati tagasi lastud. See ei tähenda, et poleks äge olnud.:)

Jah tean, et on rihm aga kindlasti oli mõõdus ja oli jõest.(ametlikult jõest aga tegelikult on üsna kraav):)
Igatahes edu kõigile punasepededele.:)(kui keegi aru ei saanud, siis mõtlesin viimast ikka positiivselt.(Y))
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, Täpik, Rops The Boss, Luix
Info
28. aprill 2018 06.53 #9932 Kosk
Kosk vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Neljapäeval käisin peale tööd lanti leotamas. ala tuli otsa ca 20.30 ajal. suhteliselt alguses tegi ühe hüppe. Peale seda tuli meelde ka rinnal olev aamera filmima panna. Tegi mitmeid sööste kui oli juba nuht jalge ees. Kahvamisega läks aega kuna mul väike kahv.
mõõtmis tulemused. 73 Cm ja 4.280kg. Minu uus isiklik rekord.
Landiks on viimasel ajal tegija olnud Wild S kujuga plekk
Video jõuab youtubi täna keskpäeval.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Uitaja, STF, Foreman, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp, Janno89
Info
29. aprill 2018 10.26 - 29. aprill 2018 10.43 #9934 madist
madist vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018

Saaremaa rocks :) Kala vajus nii sujuvalt otsa ja sellise raskusega, et arvasin kiviga adrut taha jäävat. Koheselt aga liin kihutas minust mööda ja trall võis alata. Ja lõppes hästi :) 4,16 kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
29. aprill 2018 10.40 #9935 Hein
Hein vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Huvitav, kas endiselt on need suured elukad Läti poolt tulijad?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss
Info
30. aprill 2018 18.01 #9938 raikoj
raikoj vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Eile õhtul sattusin parvele, aga vaid esimese sain kätte, sedagi napilt. Lõpuks oli kala küll omadega täiesti läbi, aga ka konks oli lõpus nii õrnalt kinni, et riskisin ja võtsin turjast kinni, teades et kala on nii jäme, et korralikku haaret ei saa. Õnneks enam väga ei saputanud ja panin ta kiirelt kotti. Järgnevate visetega oli veel umbes kuus togimist ja lahtirabelemist. Veidi hiljem sai ka aapua samast kohast viisaka kala, aga eks ta oma eelmise nädala seiklustest kirjutab ise pikemalt.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, STF, elmerike, Täpik, Rops The Boss, Luix
Info
01. mai 2018 13.45 - 01. mai 2018 13.45 #9940 aapua
aapua vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Muljetan muljetan, kuidas muidu... Niisiis. Kolm õhtut merel ja kolm kala. Natsa meeleolutamist siia juurde ikka kah :-) Neljapäeval, pöörase lauspäikesega idas tegin siis otsuse bellikaga tiirutades kala koju tuua. Kuna plekkveega olin juba testi teinud, siis selle päeva hommiku 1-2 m/s tundus natuke isegi pettumus. Õnneks päeva jooksul asi ikka 4-5 peale läks, lahe. Mere ääres tundus see küll pigem 6-8 olevat, aga kuna plaan oli juba tehtud ja tuul õigest suunast, siis pohh. Sõber Raiko aitas mind tõugete ja ilkumise saatel vette ja nii ma oma kauge kiviplatsi poole lestatasin. Püüda eriti ei saanud, sest tugevas tuules ja laines ei saanud ma oma paadi otse hoidmisega eriti hakkama, lisaks Raiko irvitas ja filmis kaldal. See segas jubedalt. Paar viset tegin, siis olin karist möödas. OK, mõtlesin, et tulen väikse ringiga tagasi (loomulikult mere poolt, et mitte kala ära hirmutada. Olin 1000% kindel, et sellel karil on kalad peal) ja siis loobin juba põhjalikult. Huulit. Nühkisin nagu segane, ainus mida suutsin, oli hoida bellikat paigal, et ta edasi allatuult ei liigu, tagasi ei nihkunud ma millimeetritki. Ja eriti õõvastav (mulle meeldib see sõna) oli fakt, et ehkki laine oli diagonaalis kaldasse, oli tuur, vana raibe, ikkagi kaldast eemale. T.ra. Hakkas vaikselt ära vedama. Midagi, keerasin aga risti lainet ja üritasin nii tugevalt kui võimalik "aerutada". Vist miljon korda jõudsin mõelda, et nahhui ma jälle suitsetama hakkasin, võhma pole isegi teoreetiliselt. Ahv kaldal muidugi filmis seda kino. Ütleme nii, et päris väsitav protsess oli, alles siis kui natukene nuki varju sain, läks kergemaks. Tuul segas vähem, aga jõud oli täiesti nullis. Kaldal oli vaja tabada üht nukki, sest järgmine oleks olnud juba kole kaugel. Ja kui sellestki oleks mööda pannud, siis järgmine stopp oleks vist juba Lenska. Ja rsk, sain küll nukile lähemale, aga oli selge, et panen paari meetriga ikkagi mööda. Tegin vist lubamatu ja võtsin jalgu hoidva põikpuu lahti ja nuki otsa lähedal libistasin ennast vette. Sügav seal tegelt polnud, aga lestadega võttis põhja tabamine ikka aega. Libistades tegin ma ise kehaga 180 kraadi pöörde ja rabasin kätega paadist kinni, noh nagu päästerõnga efekt või nii. Kui olin tasakaalu kätte saanud, loivasin need mõned sammud kalda poole. Proovige vees, kivide vahel liikuda, kui jalas on sigapikad lestad! :D Enivei, bellykaga lähen ma veel, aga enne ostan ankru. Siis tõmbasime paadi välja ja ronisime vähe kaugema nuki otsa. Päike + selge vesi nõudis musta lanti ja kingituseks mu läbielamiste eest sain ühe natsa alla kahepoolese hõbediku.

Pühapäeval järgmine käik, Raiko ja Indrek kompanjonideks. Seekord oli ilm täispilves, nii et must läks vahetusse täishõbeda vastu. Pommitasin erinevaid kohti, nii sügavaid kui madalaid, aga null. Raiko leidis parve, ja äärmiselt mittekadeda inimesena käskis ka meil sinna ronida. Käsk on vanem kui meie, läksimegi. Esimene vise üle platsi ja tagasi kerides täiesti madalas, alla põlve vees rabaski ära. Kena kahene. Indrek tegi väikse muuvi muidugi kah, mille arvele ilmselt läks tema kala. Sest kalu oli seal veel. Kui ta lõpuks ise viske sai teha, päädis asi kahjuks vaid möödarabamisega ja siis oli edasi koht elutu.

Ja eile siis kolmas käik, seekord kaaslaseks Martin. Kuhu tahtsime minna, seal oli ees 4 (!) autot, kuhu ei plaaninud minna aga ikkagi läksime, oli ees null autot ja saagiks null rabamist. Aga eilne esimene "avastus" - päikese tõttu tahtsin panna otsa oma musta landi, aga seda polnud enam. Ja siis meenutasin, et eelmisel päeval, kui musta täishõbedase vastu vahetasin, jätsin ta ilmselt muru peale vedelema. Kuna eilne teine püügikoht oli justnimelt seal, siis lootsin imet, et ehk leian ta üles. Ja seal ta oligi, keset muruplatsi, parkimiskohas. Seesama lant, mis neljapäeval kala tõi. Jess! Enivei, päris nulli ma selles kohas ei jäänud, sain oma hõbedasest, eelmisel päeval kala toonud landist lahti. Fakk. Juhtub. Aeg oli küll üsna hiline, pool 9, aga mõtlesime ühe kiire sutsaka veel teha. Üks plats, ja kõik. Natsa loopimist, ja sigakülm oli. Mõtlesin, et tõesti nüüd aitab. Kui nägin ühe kivi kõrval justkui väikest ekstra lainetust. Vise sealt mööda ja otsas. Rahulik kala, sööstis mõned korrad ja laamendas pinnas oma 10 korda, siis ujus minuni ja lubas näpud lõpuste taha ajada (tervitan jällegi kahvamehi). Ilushõbe, 3 kilo ja mõnikümmend grammi pealegi.

Nüüd paar päeva pausi. PS - ei koti ei udu ega päike.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Uitaja, m2nnja, STF, elmerike, Foreman, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
01. mai 2018 20.49 #9941 m2nnja
m2nnja vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Krt mõtlesin, et Aapua juba pensionile läinud, aga tegeleb ikka " leiutamistega" edasi ;) Igatahes Sven, siit lugesin välja, et oled saavutanud taseme, et on tagumine aeg lennukas kätte võtta :D PS! Loodan siiralt, et Raiko need kaadrid avaldab. Siiani vaatan tuju tõstmiseks tema šedöövrit, kuidas te jõekal käisite ;) ! 5+ kalad sul!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, Rops The Boss
Info
02. mai 2018 13.41 #9942 Indrektiik
Indrektiik vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Vötan julguse ja panen selle muuvi kah siia koos hingeldamisega :)

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Reneea, elmerike, madist, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
03. mai 2018 23.23 #9944 madist
sarnase olekuga kyll Venta jõe omadele, aga see pea läks suppi, mitte teadlastele
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss
Info
06. mai 2018 10.34 #9946 madist
kevadine neeluaeg nyyd peal, kohus suured niglid ja mudilad . Keda huvitab meriforellipyyk lähemalt, aitan nii mandril kui Saaremaal. Usun, et leiame kala yles. Kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Antud tegelane ladus eile 10 hypet- nauding on selliseid kaldale vedida
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, Foreman, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
07. mai 2018 00.22 #9947 aapua
aapua vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Tegelikult eriti ei olnudki täna tahtmist merele minna, aega nappis ja muidugi see ilm... Jube päike ja palavus ja tuul kah selline nõrk. Aga sama nõrk olen mina ja lasin ikka augu pähe rääkida. Konkreetne koht, mina ühele poole, sõber Raiko teisele poole. Poole tunni pärast mõttevahetus telefonis, et kuhu edasi. Sest siin võiks võtta päikest, mitte kala. OK, ma ühe koha veel proovin läbi, siis jeehat ja mujale. Sügav koht ja eemal täpselt viskeulatuses suured kivid. Miks mitte? Keegi käis pinnas, väike mulks oli. Arvasin tegelt, et räim näiteks. Lohaka viske tegin, isegi niikaugele ei visanud välja. Muidugi tühjus. Ahh, ilmselt oligi räim. Paar viset juba teistes suundades, ja togimine. Paar pausitamist ja otsas. Mõõdukas tundus. Natuke tiirutasin temaga, siis võtsin välja. 52 cm. Veel paar viset, ja alakas otsas. Kiire vabastamine ja vast 5 viset veel ja järgmine alakas. Ka see kähku tagasi, aga edasi oli vaikus. Loomulikult oli teise kohta sõitmise plaan selleks hetkeks unustatud. Loopisin vast pool tundi, kui kaugelt keegi ennast otsa imes. Kohe oli tunda, et korralik kala. Pikalt ei saanud teda kaldassegi, tiris ja tiris. Kui lõpuks madalas oli, selgus, et no ei võta ma teda kuidagit moodi kuklast kinni. Korra mõtlesin kaldale jalutamise peale, aga härrale konksu otsas see plaan ei sobinud. Hakkas madalas üsna korralikult tirima. Ronisin siis sügavamale tagasi ja jätkasin väsitamist. Kuni kala oli nii küpse, et sain ta lahtise käe peal veest välja tõsta ja alles siis võtsin ta lõpustest haardesse. Olemas. 73 cm ja 3,64 kg. Uus rekord. Pikkuses 3 cm üle eelmise rekordi (mis kaalus täpselt 3 kilo) ja kaaluga 90 gr üle eelmise rekordi (mille pikkus oli vaid 64 cm). Ca pool tunnikest hiljem tuli otsa veel üks kala, samuti vägagi korralik, kui arvestada milliseid jõulisi ja rahulikke tõmbeid ta tegi, aga kahjuks lahkus see kala enne, kui ma teda isegi lähemalt näha sain. Kogu trall siis mitte liiga hilja õhtul, üsna kõrge päikesega ja kerge virvendusega.

PS. Hiline laskuja? Paras konkslõug küll. Sellise pikkuse juures oleks täishõbe ikka julgelt üle nelja olnud. Oleks ja oleks, raskel ajal muidugi abiks seegi.

PPS. Jälle oleks, aga kui kalad oleksid vastupidises järjestuses tulnud, siis see väiksem ujuks kindlasti edasi.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, elmerike, Foreman, Täpik, Rops The Boss, Luix, priitp
Info
13. mai 2018 12.53 - 13. mai 2018 12.57 #9954 hannes
hannes vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018

Eesti merikapüüdjate harjumused: küsitluse tulemused

Sügisel said kalamehed vastata meriforelli teemalisele küsitlusele. Vaatleme tulemusi - millised on siis Eesti merikaküttide harjumused?

Artikli link: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/484-eesti-merikapuudjate-harjumused-kusitluse-tulemused

Kõik kommentaarid on teretulnud!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, Rops The Boss, Luix
Info
14. mai 2018 17.50 - 14. mai 2018 19.49 #9963 Rops The Boss
Rops The Boss vastas teemale: Meriforelli hooaeg 2018
Elu esimene mõõdus meriforell. Kaalu oli tal 1kg 640g ja pikkust oli 54cm. Landiks Aapua käsitöö. Väga rahul ja emotsioone sai selle kalaga täie raha eest. Veel oli üks väike mis sai tagasi lastud ja isal samamoodi üks väike. See action oli siis hommikul. Too õhtu oli minule üks väike merikas ja kõik. Püütud 13.05.2018. Võib rahule jääda (Y)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Täpik, Luix, priitp