Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mis kalaga tegu on?

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #8364 by leon1970
Mis kalaga tegu on? was created by leon1970
On see siis turb või ei ole, pole kunagi sellist kala saanud, võttis maisiga. Kaalus 2.5kg, pikkust 55cm. Paneks pannile, ahju, marineeriks :D Mida soovitatakse





Attachments:
Last edit: 7 years 8 months ago by hannes.
More
7 years 8 months ago #8365 by O.R
Replied by O.R on topic Mis kalaga tegu on?
Turb on oma nüanssidega ilusam. Pigem suur säinas, aga, kui Emajõgi või mõni selle lähedane haru lõik, siis kardan, et tõugjas, kes on punase raamatu kala.
Mina isiklikult ei sööks neist kedagi, kui siis teatud mööndustega (kotlett või kuivatatult) ainult säinast, kui keegi teine teeb, sest mina ei taha teda üldse puutuda.
Samas, turb on väga äge sportpüügikala.

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #8366 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Mis kalaga tegu on?
Soomuste kogukuse järgi arvaks turvaks. Selline foto kahjuks ei võimalda määrata soomusvalemi järgi. Kui kala veel säilinud, siis loe üle soomuste arv pikki küljejoont. Turval jääb alati alla 48, säinal 56 - 62.
P.S. Kahjuks mina ei avanud kohe esimest fotot täissuuruses. Soomuste arv mahub vahemikku 43 -47. Seega turb.
Last edit: 7 years 8 months ago by Jeekim.
More
7 years 8 months ago #8367 by O.R
Replied by O.R on topic Mis kalaga tegu on?
Soomuseid saan ma sinna 45 kanti, et selle järgi siis ikkagi turb.
More
7 years 8 months ago #8370 by Vertu
Replied by Vertu on topic Mis kalaga tegu on?
Suvaliste piltide järgi kala määramine on kahtlane tegevus. Kalal moll selline et turb nagu ei oleks. Valge amuur äkki?
The following user(s) said Thank You: O.R
More
7 years 8 months ago #8372 by O.R
Replied by O.R on topic Mis kalaga tegu on?
Jup, kuigi nende karplaste suust saab tihti mingi nurga all sellise imeliku pildi teha. Aga peale seda sinu pakkumist võib vist suht kindel olla, kui seda valget amuuri pisut googeldada.
Ennast häiris turva pakkumise juures just see, et turb on ikkagi ilus kala, erksad ja punased uimed, konkreetsed ja kontrastsed jooned. Kala pildi juures oleks oluline ka saba pilti saada.
Time to create page: 0.226 seconds
Powered by Kunena Forum