Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
08. veebruar 2016 13.21 #7681 Jeekim
Veidi valesti mõistsid siis. Loodan, et forelliteemas rohkem liiklusest ei räägi. Tahtsin vaid öelda, et parkimisega on palju rikkumisi. Olen näinud järvel kalal olles olukorda, kus isegi möödasõitev politsei lõi sireeni peale ja suplejad tulid kaldale aru andma.
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 13.31 #7682 scuba
Minu arust oleks mugav kui püügiaruandeid saaks esitada ka sellistelt kalapüügiga seotud kodulehtedelt.Muidu logi igasugu linkepidi eri kohtades ja saitidel.Samas,kui mobiiliga load ostetud,kas aruande puudumisel siis luba kuidagi piiratakse.Raha ju makstud?
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 15.43 #7683 O.R
O.R vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
No jah, saagu su loodetu. Selge on see, et ühest mõistmist sel teemal siin asjast ei ole ja vähemalt osaliselt on sellises olukorras süüdi halvasti kirjutatud läbimõtlemata seadus.
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 15.46 #7684 Madis

O.R kirjutas: Mulle tundub see pisut nõrk seadus, mis ilmselt kontoris sündinud ametnike poolt välja mõeldud. Inimene, kes reaalselt asjaga kokku puutub, näeb selle nõrgad kohad ära ja mõistab, et see seadus annab liiga palju võimalusi sellest mööda hiilida.

Vastupidi pigem. Need kes korrarikkumistega igapäevaselt ei tegele, ei saa lihtsalt seaduseloomel tehtud "veidruste" põhjustest aru.
Näide piirangust kalamehe silmade järgi: Forelli võib ära võtta 2 kala päevas. Tunub jube lihtne ja loogiline.
Reaalses elus sellist kitsendust pole teha võimalik, sest kala püügi kuupäeva pole võimalik enam kindlaks teha.
Käisin eelmine aasta uue kalapüügi seaduse arutelul, pigem teevad neid seadusemuudatusi just need inimesed, kes väga palju looduses viibivad ja rikkumistega kokku puutuvad. Lisaks kaasati nii harrastajad kui ka kutselised kalurid. Kõigil oli võimalus kaasa rääkida. Niiet kui seadus ei meeldi, palun väga, tuleb avaldada soovi asjades kaasa rääkimiseks.
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 17.40 #7686 O.R
O.R vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Selle seaduse nõrkus seisneb selles, et see represserib kodanike, kes ei puutu üldse asja ja, kes ei oska arvatagi, et nad antud suunas mitte midagi tehes miski seaduse vastu võiks eksida. Ära saa valesti aru, see ei häiri mind otseselt ja ma ei muretse enda pärast, sest ma tegelikult ka usun, et keegi ei hakkaks mind sellises olukorras trahvima, aga just see selle seaduse nõrgaks teebki, sest säärast päästerõngast saab kasutada ka see, kellel natuke kurjemad plaanid. Mu küsimus oligi mõeldud pisut sarkastilisemalt viitamaks just sellele nõrgale kohale. Ja see oli kõigest üks näide.
Minu asi ei ole selle seaduse loomele kaasa rääkida, sest see ei huvita mind. Ma maksan makse ja eeldan, et inimesed, kes selle eest palka saavad, teevad korralikku tööd. Kuigi see seadus ei puuduta, ega huvita mind otseselt, siis kaudselt oleme me kõik selle tellijateks. Siit ka õigus seda ka kiita ja/või kritiseerida, rääkimata sellest, et võiks arvamust avaldada. Ei pea me selle jaoks kusagil koosolekul käima, ega meile kirjutama.
Kui peaks juhtuma, et hakataksegi sellises olukorras trahvima, siis see on tõesti, nagu juba eelpool ka mainiti, nii lihtne võit kohtus, et lausa kahju hakkab nendest, algselt ilmselt heade kavatsustega seaduseloomehuvilistest kalameestest, kes sellises susservusseri koostöös ametnikega valmis on meisterdanud.
Tahaks näha kaarti, kus on need piiranguvööndid kõik ilusti peal. Arvestades Eesti pinnaveekogude arvukust, tihedust ja valgalade kattuvust võiks see päris naljakas kaart olla:)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 18.41 #7687 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016

O.R kirjutas: Tahaks näha kaarti, kus on need piiranguvööndid kõik ilusti peal. Arvestades Eesti pinnaveekogude arvukust, tihedust ja valgalade kattuvust võiks see päris naljakas kaart olla:)

Ehk on sellest kaardist abi: pump.regio.ee/kalandus/public/
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 20.25 - 08. veebruar 2016 20.27 #7688 Svennu
Seltsimees O.R oma viimases kommentaaris kirjutas väga hästi. Lisaks teeb misiganes seaduse nõrgaks ka see, kui keelu järel on terve rida olukordi, kus seadus ei kehti.
A'la, seda ei tohi teha välja arvatud juhul, kui Aleksei kadunud vanaisa testamendis teisiti ei seisa.
Oli siin mõned aastad tagasi olukord, kus tuttav sattus sügisel elektrikele peale. Terve kartulikott merikaidjäi maha - mehed selle maha jätsid, kuna oli sellega raske jooksu panna. Tassis tuttav siis kotitäie merikaid auto juurde, kui tüübid välja ilmusid ja hakkasid ajama, et teeme saagi pooleks. Kui kuulsid, et KK on juba teel, siis panid uuesti putku. Hiljem tuvastati isikud ja asi ka kohtusse läks. Kohtulahendit ei hakka parem siia kirjutama, kuna see ajab ühtaegu narema ja nutma! Kui vähekenegi on nutti palgata omale advokaat, siis riikliku süüdistaja tallab ta kiirelt mutta sellistes küsimustes! Riiklik süüdistaja tundub, et on pigem seal selleks, et teda sunnitakse, mitte selleks, et seaduserikkuja karistuse saaks.
Kindlasti on kuritoe raskusastmes ka küsimus ja point siin ongi - selliste asjadega ei viitsi keegi põhjalikult tegeleda!
Seaduseid aga teeme juurde, ja ikka selleks, et "kästa, puua ja lasta"
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 20.48 #7689 Jeekim
Forelliteema kisub liiklusfoorumiks ja muidu hädaldamiseks. Hea oleks kui viimaste päevade kommentaarid siit "vaba mikrofon"-i jalutaksid ja ka minu käesolev kommentaar kustuks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862, Rainer, elmerike, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 22.59 - 13. veebruar 2016 02.19 #7690 Reamees Ahven
Sain täna käe kalaseks lõpuks. Ei tea kas andis 20cm välja. Paar tükki käis veel sakutamas, aga ei midagi väga eksalteerivat. :)
(Ma loodan, et mõistate, et püüan siin tüürida keskustelu grammikese tagasi algtemaatika juurde).
Muide, üks murettekitav tähelepanek - esimest korda kohtasin V-l haugi. Väike ja väeti, aga esimene omataoline seal ja ilmselt mitte ainuke. Ainuke konstant on muutus.
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 23.10 #7691 sven862
Haugi võid kohata igal jõel, vahukas pole erand :) Preedi keskjooksul on vahetevahel ka pisikesi ahvenaparvesi. Ise olen isegi 1,7kg latika saanud Preedi alamjooksult, leech jumalast kurgus.
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 23.11 - 08. veebruar 2016 23.11 #7692 Reamees Ahven
Pilt ka. Mehed, luubid välja! :)

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 23.18 - 08. veebruar 2016 23.19 #7693 Rainer
Sai täna pikk päev kalal veedetud ja palju maad maha tallatud, aga kahjuks pikka juttu aretada ei saa, sest väga märkimisväärseid elamusi pakkuda pole. :(
Okei, käe sai valgeks, sest päeva päästsid 2 umbes 15 sentimeetrist isendit. win-win
Püük kestis poole kaheksast hommikul poole kuueni õhtul. Alustasime ühel ja lõpetasime teisel jõel. Erinevad jõelõigud, jne..
Noh, ütleme nii et vahepeal võib ju feilimisest ka ette kanda.
Päris tore trennipäev oli muidu jah. Kui tagasisõites poleks burksi ja kohvi tanklast võtnud, siis võib-olla oleks isegi paar kalorit kaotanud. :blink:
PS! Kui keegi siinsetest halli/hõbedase BMW X5 maasturiga vahuka sillal parkis, siis kuis läks kah?

EDIT: Vist oli Ahven järelikult. :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Reamees Ahven
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 23.37 - 13. veebruar 2016 02.20 #7694 Reamees Ahven
Kas talvepüük on sarnane muule ajale ses mõttes, et kui tahad midagi saada, tuleb varakult minna ja mingist kellaajast on võtt läbi ja suud lukus?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer
Teema on lukustatud.
Info
08. veebruar 2016 23.50 - 09. veebruar 2016 00.01 #7695 sven862
Mina pole suuresti täheldanud, et võtt sõltuks kellaajast, muidugi ööpüüki ma eriti ei harrasta. Küll olen ma märganud, et on päevi, kus kala muutub järsult väga aktiivseks, sellised hetked kestavad tavaliselt ca 30 minutit.
Kui SINA juba silmad seda 1.2-1.5kg kala, siis on ülim tõenäosus, et tema on sind ka näinud ja ei kavatsegi sinu pakutavat lanti/leechi proovida.

Võiks veel lisada, et ehk pole hea mõte anda ilusa kala kordinaate :) Hea õnne korral võib see kala sind seal järgminegi kord oodata.
Teema on lukustatud.
Info
09. veebruar 2016 03.45 #7696 lazarus
Vahuka puhul ei muuda arvatavasti see koordinaatide andmine või mitteandmine küll midagi. Selle aja peale, mis uuesti sinna jõuad, on vähemalt 7 meest sealt üle käinud ;)
Ja seda eelpool lingitud Regio nn kalapüügipiirangute kaarti põgusalt vaadates leidsin kohe paar kohta, kus käies olen aegade jooksul korduvalt seadust rikkunud. Üks neist on selline koht, kus pmst võiks vist iga päev kviitungeid välja kirjutada liikumiskeelu rikkumise eest... normaalne värk.
Teema on lukustatud.
Info
09. veebruar 2016 13.11 - 09. veebruar 2016 16.10 #7697 Svennu
Endalgi õnnestunud vahukalt haugi saada ja juttude järgi see midagi extra-erilist ei ole, kuna teisedki saanud.
Sellises kaalus latikas preedi keskelt võis küll alguses mõnusalt käed võbelema panna või said kohe aru, et forell see pole?
Endal on säinas vahel mõnusa tillika teinud - esimesed sekundid jõuab aju päris palju koll-forell mõtteid läbi genereerida :)
Teema on lukustatud.