Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7681 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Veidi valesti mõistsid siis. Loodan, et forelliteemas rohkem liiklusest ei räägi. Tahtsin vaid öelda, et parkimisega on palju rikkumisi. Olen näinud järvel kalal olles olukorda, kus isegi möödasõitev politsei lõi sireeni peale ja suplejad tulid kaldale aru andma.
More
8 years 2 months ago #7682 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Minu arust oleks mugav kui püügiaruandeid saaks esitada ka sellistelt kalapüügiga seotud kodulehtedelt.Muidu logi igasugu linkepidi eri kohtades ja saitidel.Samas,kui mobiiliga load ostetud,kas aruande puudumisel siis luba kuidagi piiratakse.Raha ju makstud?

More
8 years 2 months ago #7683 by O.R
Replied by O.R on topic Jõeforelli hooaeg 2016
No jah, saagu su loodetu. Selge on see, et ühest mõistmist sel teemal siin asjast ei ole ja vähemalt osaliselt on sellises olukorras süüdi halvasti kirjutatud läbimõtlemata seadus.
More
8 years 2 months ago #7684 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016

O.R wrote: Mulle tundub see pisut nõrk seadus, mis ilmselt kontoris sündinud ametnike poolt välja mõeldud. Inimene, kes reaalselt asjaga kokku puutub, näeb selle nõrgad kohad ära ja mõistab, et see seadus annab liiga palju võimalusi sellest mööda hiilida.


Vastupidi pigem. Need kes korrarikkumistega igapäevaselt ei tegele, ei saa lihtsalt seaduseloomel tehtud "veidruste" põhjustest aru.
Näide piirangust kalamehe silmade järgi: Forelli võib ära võtta 2 kala päevas. Tunub jube lihtne ja loogiline.
Reaalses elus sellist kitsendust pole teha võimalik, sest kala püügi kuupäeva pole võimalik enam kindlaks teha.
Käisin eelmine aasta uue kalapüügi seaduse arutelul, pigem teevad neid seadusemuudatusi just need inimesed, kes väga palju looduses viibivad ja rikkumistega kokku puutuvad. Lisaks kaasati nii harrastajad kui ka kutselised kalurid. Kõigil oli võimalus kaasa rääkida. Niiet kui seadus ei meeldi, palun väga, tuleb avaldada soovi asjades kaasa rääkimiseks.
More
8 years 2 months ago #7686 by O.R
Replied by O.R on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Selle seaduse nõrkus seisneb selles, et see represserib kodanike, kes ei puutu üldse asja ja, kes ei oska arvatagi, et nad antud suunas mitte midagi tehes miski seaduse vastu võiks eksida. Ära saa valesti aru, see ei häiri mind otseselt ja ma ei muretse enda pärast, sest ma tegelikult ka usun, et keegi ei hakkaks mind sellises olukorras trahvima, aga just see selle seaduse nõrgaks teebki, sest säärast päästerõngast saab kasutada ka see, kellel natuke kurjemad plaanid. Mu küsimus oligi mõeldud pisut sarkastilisemalt viitamaks just sellele nõrgale kohale. Ja see oli kõigest üks näide.
Minu asi ei ole selle seaduse loomele kaasa rääkida, sest see ei huvita mind. Ma maksan makse ja eeldan, et inimesed, kes selle eest palka saavad, teevad korralikku tööd. Kuigi see seadus ei puuduta, ega huvita mind otseselt, siis kaudselt oleme me kõik selle tellijateks. Siit ka õigus seda ka kiita ja/või kritiseerida, rääkimata sellest, et võiks arvamust avaldada. Ei pea me selle jaoks kusagil koosolekul käima, ega meile kirjutama.
Kui peaks juhtuma, et hakataksegi sellises olukorras trahvima, siis see on tõesti, nagu juba eelpool ka mainiti, nii lihtne võit kohtus, et lausa kahju hakkab nendest, algselt ilmselt heade kavatsustega seaduseloomehuvilistest kalameestest, kes sellises susservusseri koostöös ametnikega valmis on meisterdanud.
Tahaks näha kaarti, kus on need piiranguvööndid kõik ilusti peal. Arvestades Eesti pinnaveekogude arvukust, tihedust ja valgalade kattuvust võiks see päris naljakas kaart olla:)
The following user(s) said Thank You: Svennu
More
8 years 2 months ago #7687 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2016

O.R wrote: Tahaks näha kaarti, kus on need piiranguvööndid kõik ilusti peal. Arvestades Eesti pinnaveekogude arvukust, tihedust ja valgalade kattuvust võiks see päris naljakas kaart olla:)


Ehk on sellest kaardist abi: pump.regio.ee/kalandus/public/
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum