Foorum

lock Jõeforell vol. 2

Info
15. juuni 2012 21.22 #2447 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 2
Kiire õhtune käik tehtud. Kala konksu otsas ei käinud. Vesi oli hullult maas. Ühe hea koha rikkusid ära saunast tulnud paljad naised, teiselt lendas part minema.

Paari koha peal nägin kuidas forell vee pealt toitub. Iga kord olen neid erineva taktika abil konksu otsa proovinud lollitada, seni tulutult. Praegu mõtlen jälle lendõnge peale. Samas nende jõgede ääres kus ma käin, on selliseid kohti, kus lendõngel suur eelis oleks, vaid üksikuid. Peab veel nuputama.
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2012 05.46 #2448 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 2
Kuidas saavad saunast tulevad paljad naised midagi ära rikkuda? :D
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2012 06.30 #2449 raikoj
Kiljumisega hirmutavad kalad minema: "Ei mister, ärge pildistage!" Kui tõsiselt rääkida, siis tegi ikka tigedaks küll, see oli sellel lõigul ainuke sügavam kiire vooluga koht.

Ilm on praegu selline, et vägisi tekib seos eelmise aasta sama aja nullitamisega. Ilmselt ootan nüüd "paremaid" ilmasid.
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2012 07.19 #2450 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 2
Nii mõnigi mees oleks visanud ridva kus kurat ja hoopis naistega sauna läinud ;)
Teema on lukustatud.
Info
16. juuni 2012 15.32 #2451 Ronny
Ronny vastas teemale Jõeforell vol. 2
Täna hommikul käisin ühel uuel lõigul. Tea kas asi oli selles, et seekord püüdsin tamiiliga või millegis muus, aga alamõõdulisi käis otsas päris suur hulk, iga paarikümne meetri kohta üks. Mõõdukala kahjuks ei saanud. Tea, kas peaks suurt kusagilt mujalt otsima... Ja natuke peale seitset sai kogu võtmine otsa, pärast proovisin sama lõigu peal, kus algul ja täielik vaikus.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2012 12.41 #2454 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 2
Tegime sõbraga eile ööpüüki. Õhtul hilja alustasime. Päris lahe on, ei näe, kus on hein, kus kaldaaugud, kus roikad... Ühe mõõdulähedase sain kella 12 tuuris kaldale, edasi vaikus. Kõige suurema pimeda istusime niisama ära, kell 2 jätkasime. Sõbral veel üks rabamine, edasi vaikus. Valges oli näha - jummalast verivärsked jäljed ees. nojahh, mida sa veel tahad. Läksime teise jõe peale. Roika alt, kus mul siuke üle pooleteistkilone täpik kord oma teed läks, taas rabamine. Aga väike. Mõõdukala, aga ei enamat. Nohh, panin selle siis kotti. Ja taas, mingist hetkest alates ei muffigi ei toimunud enam. Kuni põhjusele järgi jõudsime: üks härrasmees spinnaga. Kas ta oli meile vastu jalutanud, ja siis ümber pööranud ja tagasi läinud, või tuli meie kannul, kaarega mööda ja edasi juba meie ees, ei tea ja vahet pole. Igatahes kell 12 päeval olin juba kodus.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuni 2012 13.57 #2455 Ronny
Ronny vastas teemale Jõeforell vol. 2
Ma käisin täna eilsest lõigust alla voolu. Ca 10 sentimeetriseid käis kümmekond laanti uurimas, aga ei ühtegi suuremat, hiljem selgus, et kaks vene meest läksid ees, need pold ka midagi saanud.
Vene meeste kaubikust paarsada meetrit eemal leidsin ühe unna ka (N)
Teema on lukustatud.
Info
22. juuni 2012 20.05 #2469 raikoj
6 km õhtune matk tehtud, kott tühi, aga tuju ei olegi kõige hullem. Oli palju väikeseid kordaminekuid. Esiteks sain kohe kolmanda viskega uue toruputukaga veidi allamõõdu kala kätte. Olin ostnud punase peaga lilla Eumeri toruputuka ja eelmine kord see tulemusi ei andnud. Värvisin kodus pea mustaks ja kohe oli võtt. Seejärel kilomeeter tühjust, aga ühe sügavama kurvi juures viskasin seda sama putukat kurvi taha. Sellised visked on väga resultatiivseks osutunud, kui nad muidugi kinni ei jää. Elu kala oli otsas paar sekundit. Silma järgi umbes 50 cm.

Lõpus nägin kuidas üks forell ühepäevikuid jahib ja seni pole õnnestunud selliseid kätte saada, aga seekord sain ta otsa. Esialgu tundus, et on hull koll, aga kui nägin teda lõpuks siis olin veidi segaduses, kala oli veidi allamõõdu. Konks oli pea all lõpustesse kinni jäänud. Allavoolu tagasi liikudes nägin veel kalu, aga neile ei suutnud kuidagi sellises võsas hääletult läheneda. Kui päike puude taha läks hakkas jões hull elu pihta, aga pimedas mulle püüda ei meeldi - asjatu närvikulu.

Tegelikult kartsin, et tänane ilm ei ole kõige parem, kuid eksisin. Liiga palav ei olnud, metsas oli isegi tuult ja mets oli lõhnu täis, ilmselt homse vihma ootusest. Vesi oli endiselt külm ja kõrgem kui ta vahepeal oli. Ühepäevikudki veel lendavad ja isegi alamõõdulised olid ennast põrsaks söönud.
Teema on lukustatud.
Info
23. juuni 2012 16.15 #2474 aapua
respect raikole, järgmine kord ainult too elukas kaldale, saad mõõdud täpsemalt kirja panna! Selline 1,4 - 1,6 kilo kala teeb ikka päris lahedat tantsu.

Ma üritan oma tänasest käigust väheke pikema loo täna-homme kokku klopsida.
Teema on lukustatud.
Info
23. juuni 2012 20.07 #2476 raikoj
Küll ma toon. Lõpuks taandub kõik statistikale, nagu jalgpallis. Mida rohkem Ronaldo vastu posti lööb, seda suurem on tõenäosus, et järgmise löögiga tuleb värav.
Teema on lukustatud.
Info
25. juuni 2012 22.36 #2482 raikoj
Minek... Tuhat kivi mulle kottidesse, kui ma tühjade kätega koju peaksin tulema!
Teema on lukustatud.
Info
26. juuni 2012 06.43 #2483 ubinas
ubinas vastas teemale Jõeforell vol. 2
Kotid kive täis?
Teema on lukustatud.
Info
26. juuni 2012 11.33 #2486 raikoj
Kotid kividest sinised. Kalast mitte. Vesi oli ikka liiga kõrge ja täiesti läbipaistmatu. Esimesed neli tundi ei toimunud midagi. Siis hakkas päikese paistes natuke äktsionit toimuma. Toomasel üks mõõdukala keerutas ennast juurika taha ja pani minema. Siis mul üks, Toomase sõnul u 40 cm kala, rabeles ennast lahti. Kummalgi mitmed kontaktid ja alakad veel vahepeal.

Aga ma ei kujuta ette, mis valesti on. Põhimõtteliselt on kolm viimast suuremat kala kõik ennast lahti rebinud pärast kahe-kolmesekundilist võitlust. Landiks on kõigi puhul olnud Eumeri toruputukas. Väiksemate ja täpselt mõõdus kalade otsajäämisega probleeme ei ole. Konkse teritan aeg-ajalt. Kas peaks siduri täiesti kinni keerama, et oleks parem haakimine? Või peaks nööri hoopis kasutama hakkama? Monofiili valisin nüüd veidi jäigema, aga erilist vahet ei tundu olevat.

Lisaks on tekkinud rõvedalt palju kihulasi. Eelmine aasta ei mäleta nagu sellist pulli ja mõni aasta on nad sellisel hulgal alles augustis möllama hakanud. Põhimõtteliselt ei saanud isegi suud lahti teha ja ükski mürk nende vastu ei aidanud. Siiamaani kuulen neid.
Teema on lukustatud.
Info
26. juuni 2012 12.31 #2487 aapua
Raiko, kui sa siiani kihulasi kuuled, siis ruttu jooksuga arsti juurde, ehk õnnestub veel midagi teha :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Aga haakimisest ja sellisest: mul endal olnud selline tähelepanek, et mingid päevad suurem kala lihtsalt ongi selline pika hambaga... Kõige halvemal juhul lihtsalt lööb lanti kinnise suuga. Lihtsaslt iga päev on erinev käitumine. Väiksed jahh, need on alati aplad, suurtega on lihtsalt joppamise teema, kas täna on suu lahti või kinni. Oli eelmine suvi juhus, kus lausa 3 selgelt ülekilo kala lihtsalt mõnitasid mind. Ujuvad landi ligi, tonksti suuga ja tagasi oma juurika alla. Ja punkt. Nii et ma ei usu, et sa midagi muutes midagi ka reaalselt muudad. Samas, kobistada võib ikka.
Teema on lukustatud.
Info
26. juuni 2012 18.37 #2489 paunvere
paunvere vastas teemale Jõeforell vol. 2
Jahhh, need kihulase rõiped.... Ben`s 100 töötab sääskede vastu, aga tundub, et kihulased kümblevad selle sees äärmise mõnuga- samuti mu silmades, ninasõõrmetes ja kurgus.

Raiko rääkis juba kõik ilusasti ära hommikusest käigust. Positiivne on see, et toruputukad näitavad ennast pea alati heast küljest, kuigi ma alles katsetuste faasis. Loomulikult suutsin täna ühe ka jõkke jätta rsk. Ka klassikaline Mepps-i must raev lollitas ühe täpiku ära.

Nagu Raiko juba mainis, siis kalakotis ulus tuul, aga mul pole ka pastaroogade vastu midagi.
Homme uute eumerite järele, igatahes.

Edu kõigile.
Teema on lukustatud.
Info
27. juuni 2012 04.51 #2493 aapua
www.kalaportaal.ee/blogid/taepikujaht-2012-vol-3-totaalne-fiasko.html

Viimase käigu lühikokkuvõte on valmis. Hindan seda käiku läbiaegade top 10 kõige hullemate käikude edetabelis auhinnalisele 3. kohale...
Teema on lukustatud.