Foorum

lock Viimased saagid

Info
07. juuni 2011 15.48 #53 hannes
hannes avas teema Viimased saagid
Milliste saakidega siis lugupeetud kalamehed uhkustavad?

Ise sai viimati täpikut jahitud. Sõbramehega kahepeale käis kaldal 7-8 kala, kuid enamus sellised napilt alla mõõdu isendid. Kotti seekord midagi pista polnudki, kui kokkuvõttes igati tore ja sportlik käik. Viimased visked jäid päris pimeda peale...ei mina mõista, kuidas meie mõned jõekaässad suudavad pimedas lanti pilduda. Ilmselt käivad salaja öösel silmi treenimas nagu indiaanlased... :)

Neli tundi võsas ragistamist ja mudas madistamist oli hommikul veel pikalt kontides. Küll oleks elu ilus, kui keegi ootaks peale sellist retke sooja sauna ja külma õllega... :whistle:

Tegevuspaigaks siis üks Harjumaal paiknev jõeke.
Teema on lukustatud.
Info
08. juuni 2011 11.02 #57 huntliblikas
huntliblikas vastas teemale Viimased saagid
Eile väikesed tagasiviskamislatikad Emajõelt... Kõrvalt härrasmees sai korraliku linaski:angry:
Teema on lukustatud.
Info
08. juuni 2011 18.49 #62 oinz
oinz vastas teemale Viimased saagid
Viimase kala sain mina 28ndamal mail põtrade kodumaal. Kaalus tema 5.0 kilo ja oli loomupoolest suht tige havi. Kokku tollel tripil nabisin kinni 13 kala keskmise kaaluga 4.5 kilo(umbes). Täpsemalt saate varsti blogist lugeda;)
Teema on lukustatud.
Info
09. juuni 2011 06.46 #64 paunvere
paunvere vastas teemale Viimased saagid
07.06 varahommikul Vasalemma jõel. Kaks forelli äraminekut, 2 landi äraminekut, liiter oma verd sääskedele. Viimase viskega enne kodusõitu 1,2 kilone haug- midagigi:)

Forellid nuuskisid mepps nr.3-e musta lapakuga ja hõbedast lepatriinut. Haugile meeldis rohepunane bete lotto.
Teema on lukustatud.
Info
10. juuni 2011 07.34 #67 raikoj
raikoj vastas teemale Viimased saagid
Täna siis enne kukke ja koitu forellil käidud. Neli võttu, millest kaks jäid otsa. Üks neist jäi edasi kasvama. Landiks Mepps Aglia nr 2 sinine - pärast selle puu otsa jäämist kadus ka kaladel isu.
Teema on lukustatud.
Info
11. juuni 2011 10.13 - 11. juuni 2011 10.14 #70 rohuvabakolmik
eila õhtul kummikaga 3h järve peal... pöörlevaga 1 ahvenapunn ja paar alamõõdulist havi, mis edasi ujuvad. sõber sai enne pimedat rohuvabaga pooleteistkilose haugi..nii et päris 0 käik polnud. Tagasitulles avastasime autol pooltühja rehvi ja kodutee tuli ette võtta selle pisikese tagavararattanikerdisega :(
palav on pragu küll, aerude taga pidevalt higi lahti
Teema on lukustatud.
Info
11. juuni 2011 11.08 #71 huntliblikas
huntliblikas vastas teemale Viimased saagid
Ma eile emajõe ääres Tartu Siili tänava kandis istusin. Tonka kell pidevalt helises.... Pidevalt! Kätte sain paar kilost, kes läksid issi juurde tagasi ja duublite kaupa kiiska ja väikseid ahvenaid.
Teema on lukustatud.
Info
13. juuni 2011 08.25 - 13. juuni 2011 08.26 #72 Taavir
Taavir vastas teemale Viimased saagid
Käisin laup. varahommikul ühel metsajärvekesel landiga haugi nuiamas. Tulemus: 3 alakat, 1 silma järgi mõõdus tegelane, kes kehva kahvatöö tulemusena ära läks ja 2,1 kilone poiss, kellest hiljem ka maitva roa sai. Sel viimasel tegelasel oli sabapiirkonnas vigastus, vist oli suurema suguvenna hammastele ette jäänud.
Teema on lukustatud.
Info
15. juuni 2011 11.58 #80 hannes
hannes vastas teemale Viimased saagid
Külastasin eile õhtul üht forellijõekest. Kuna elamusi oli kuhjaga, sai sellest ka üks väike blogi kokku kirjutatud link
Teema on lukustatud.
Info
15. juuni 2011 12.12 #81 huntliblikas
huntliblikas vastas teemale Viimased saagid
Mina seevastu kuulasin nukralt, kuidas tonkakellad kiiskade söömapidu helistavad. Üks suurem võtt, aga läbi paksu sääsepilve oli raske õigeks ajaks püügiriistani jõuda. Niiet sisuliselt null.... Täna jälle.... Vbla isegist et ööpeale! Naine ei räägi minuga kodus enam nädalakese vist....
Teema on lukustatud.
Info
18. juuni 2011 09.19 #98 Taavir
Taavir vastas teemale Viimased saagid
Hommikul ussiga kuus ahvenat ja rohulandiga ka paar alamõõdulist haugi, mis edasi kasvavad. Päris lõbus oli vaadata ahvenapoisse kes rohulanti taga ajasid aga kuna see nende jaoks liiga suur, siis haarata ei õnnestunud :)
Teema on lukustatud.
Info
25. juuni 2011 13.35 #123 rohuvabakolmik
Eile õhtul vihma ja vereimejaid trotsides kummikaga jälle vana tuttava järvekese peal...eelmine kord sai seal nulliring tehtud, seekord natuke paremad tulemused: sõbraga kummalgi 1 haug kotti ja ohtrasti tagasilaskmisi...kala näris hästi plekki.
Teema on lukustatud.
Info
29. juuni 2011 07.18 #132 Eufoorik
Eufoorik vastas teemale Viimased saagid
24.juuni sai siis viimati midagi aretamas käidud, esmalt sõbraga retk pirita jõe peale (sääsesööt) ja sõbra 2 lanti puuotsa ja veepõhja (kui ma nüit õieti mäletan), nii liikusime edasi kohila jõekesele. Mul ei essugi aga sõbral täpselt mõõduline hauginotsu.aaa sain küll, 2 lanti puuotsa ja ühe põhja visata. Nii kui see ka nüit tehtud oli siis panime alesti karjääri. KÄES! hauginotsu... alamõõduline, lendas sama kiiirelt tagasi vette kui välja tuli. Ja oligi päev korras, koju minek ja viimast jaanituld vahtima.
Teema on lukustatud.
Info
29. juuni 2011 12.10 #134 Raido22
Raido22 vastas teemale Viimased saagid
Pühapäeva õhtul ja esmaspäeva hommikul sai Ermistul käidud. Saak alla igasuguste ootuste :huh:

Pühapäeva õhtul olime esimese hooga paar tundi paadiga järve peal, landi otsa hakkas ainult mõni üksik ahven millest 2 tükki kannatas läbi häda alles jätta. Konksu ja ussi otsa tuli miniahvenaid oma kümmekond aga need olid ikka nii lapsed, et läksid kõik tagasi ujuma.

Peale päikeseloojangut tegime veel ühe paaritunnise tiiru ja siis jälle 1 ahven põõrleva otsas mis läbi häda alles kannatas jätta ja lanti järele vedades hakkas 1 täpselt mõõdupiiril haug otsa. Edasi täiesti tuim landiloopimine ilma ühegi võtuta.

Esmaspäeva hommikul proovisime uuesti, oma 3,5 tundi olime järvel, mitte üks võtt ega kala.


Ühesõnaga esimesed kogemused ermistul ei olnud kõige tagasikutsuvamad :) Aga olgu veel mainitud, et solunari järgi oli võtt sel päeval tagasihoidlik, kas oli viga selles - ei tea :) Aga kui järgmine kalatripp kuskile kaugemale tuleb, siis igaksjuhuks valin päeva mida Solunari kalender ka soosib :side:
Teema on lukustatud.
Info
29. juuni 2011 18.26 - 29. juuni 2011 19.22 #135 hannes
hannes vastas teemale Viimased saagid
Ermistu paistab olevat üsna kapriisne järv. Eelmisel aastal oli juhus, kus mõne tunniga saime kahepeale neli haugi ja kala pidevalt võttis... samas järgmisel päeval mitte üks tonks.

Ise kahtlustan kõige rohkem tuule suuna mõju, põhjakaare tuuled (eriti kirre ja ida) minu kogemuste järgi seal suurt edu ei too.
Teema on lukustatud.
Info
29. juuni 2011 19.21 #136 kruks
kruks vastas teemale Viimased saagid
uhh jah käisin ka mõned nädalad tagasi ermistul mul seal Aare juures vennatuttava paat aga jah ega pole eriti häid tulemusi saanud sealt peale suurte roosärgede mõned aastad tagasi,no mõned ahvenad ka aga muidu ilus koht,soov oleks tõhela ära proovida.
Teema on lukustatud.