Foorum

Kalastusaasta 2011 - muljed, elamused

Info
21. detsember 2011 15.52 - 21. detsember 2011 16.07 #1401 hannes
Aasta on vaikselt lõpusirgele jõudmas ja oleks tore teha kokkuvõtteid nendest momentidest, mis pakkusid portaaliliikmetele helgemaid kalapüügielamusi.

Enda parim püügipäev oli ühe forellijõe ääres, kus tunni aja jooksul järjest kolm suuremat jõekat õnnestus tabada. Teine "tipphetk" oli võsas kohtumine karuga (?) ja mainimist väärivad ka paar pikemat Emajõe trippi (Y)

Mainitud lood blogidena:
www.kalaportaal.ee/blogid/forellitamine-22-juuni.html/blogger/hannes/
www.kalaportaal.ee/blogid/kohtumine-tundmatuga.html/blogger/hannes/
www.kalaportaal.ee/blogid/pueuegiretk-suurele-emajoele.html/blogger/hannes/

Järgmise aasta eesmärk numero uno - saada kätte üks merepunane! :fish:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
21. detsember 2011 17.23 #1402 pehkucho
Aastat kokku võttes meenub mulle muidugi kõigepeale landi kadu ja kalasaagiga just ka hõisata ei saa aga sest pole midagi kuna ma arvan ,et järgmine aasta tuleb hää :fish: saagiga aasta. Selleest oli palju huvitavaid seiklusija aasta pole veel läbi ja lund ka ei ole

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
21. detsember 2011 19.32 #1403 ceemic
Kuna ühes konkureerivas kalastus-foorumis sai just sarnasesse teemasse kirjutatud, siis teen ka siia "copy-paste":

On olnud ääretult tore kalastus-aasta, hoolimata kehvast saagikusest. Oli küll plaan oluliselt rohkem kalastama jõuda, kuid paraku pidev töölähetus välisriikides kahandas märgatavalt hooaja-eelseid soove.
Olen uhke ka selle üle, et alles eelmise suve lõpus taas-elustatud spinningupüügi kirg, mis vahepeal üle 10a "varjusurmas" oli, sai sel aastal mõnusa praktika näol lemmikhobina kinnistatud. Tasub ka mainimist, et korgi- ja põhjaõnge fänn pole olnud juba pea 20 aastat.
Kuna lapsepõlves pea-asjalikult spinnaga vaid haugi püütud sai, ning haruharva korgiõngega ahvenat ning särge, siis ei panegi imestama sel aastal 7 uue kalaliigi äranägemine.
Vähim rõõmu pakkunud liik oli üks õnnetu latikas, kes varakevadel Emajõe ääres selgapidi konksu otsa sattus. Hooaja jooksul trehvas neid paar tükki veel, kuid ujuvad nad loodetavasti seni edasi...
Varasuvine töölähetus Norrasse andis võimaluse kohe mitu uut liiki korraga tabada, ning nii ka läks. Siinkohal suured tänud Raiole, kes mind ääretult heasse kalastuskohta viis. Kätte õnnestus saada nii tursk, makrell, kui ka üks väiksem tursaline, kelle täpset liiginimetust polegi veel selgeks saanud. Püügikoht oli niivõrd hea, et kõik järjestikused käigud suvel tõid seal kala - valdavalt küll turska, kuid sekka ka mõned maitsvad makrellid.
Järjekordne "uus liik" oli suve lõpus forellipüügi käigus tabatud harjus. Neid tuli jutti ühes jõelõigus päris mitu. Tegu ääretult kena kalaga. Ujuvad nad kõik loomulikult edasi.
Lõpuks ometi õnnistati mind ka kohaga - esimene kala kohe 1,57kg. Sügise jooksul tuli neid veel 4tk, kuid kotti ei kannatanud panna.
Oktoobri keskpaik aga tõi eriti meeldejääva kogemuse tõugja näol. Nagu ikka, üritasin koha püüda, kui "Kalevipoja" juures see "Emajõe lõhe" kummilutti haaras. 2,0kg kala kohta tegi ikka metsikut möllu! Loodetavasti ujub seni edasi, ning kohtume ehk mõne aasta pärast, kui seda kala ka ametlikult püüda lubatakse.
Kaks viimast käiku "sauna taga" on andnud järjest ka kaks haugirekordi parandust. Esimesel korral 3,55kg, ning nüüd möödunud reedel 4,3kg kupuvaht.
Kõige rohkem sai sel aastal püütud jõekat. Püügikordasid võis olla umbes 20, millest "nullipäevi" paar-kolm. Õnnestus ära käia ka "lisalehega" jõgedel. Hooaja jooksul tõin koju vaid 5 täpilist.
Siinkohal võiks veel fotomeenutuse korras välja tuua ka suurimad ning meeldejäävamad liigiesindajad:
ceemic.pri.ee/kalastus/norra3_27.06.11.JPG
ceemic.pri.ee/kalastus/tursk_28.06.11.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/harjus22_30.08.11.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/forell11_30.08.11.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/koha3_28.09.11.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/t6ugjas3_16.10.11.JPG
ceemic.pri.ee/kalastus/haug1_16.12.11.jpg

Eks kõrvaltvaatajale ei pruugi selline "hooaeg" teab mis mainimistväärt olla, kuid ise olen rahul - see vast ongi oluline :)

Meenub, et sai aasta alguses pool-naljaga seatud tagasihoidlikud eesmärgid:
* näha ära koha (sain 5, millest üks kõlbas kotti panna)
* näha ära harjus (sai lausa 5tk neid tagasi lastud)
* saada mõõdus forell (õnnestus 5 mõõdukala koju tuua)
* parandada haugirekordit (parandasin kaks korda järjest)

Uue aasta eesmärgid:
* näha ära merikas
* 1+kg jõekas
* käia rohkem kalal

:fish: :)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
22. detsember 2011 19.53 #1411 unemati001
Jah oli tõesti meeldejääv aasta! Mitte üht suuremat sorti kala koju, ainult tunded ridvast läbi käimas ja äraminekud jäid kaunistama neid vee ääres veedetud päevi!!! Kuid seda aastat on veel jäänud loetud päevad ja loodan, et mu kallis kaasa ja tütreke mind veel kord vee äärde lubavad ja ehk siis õnnestub kaasa napsata ka selle aastane esimene suurem kala :) Kuid midagi siiski õnnestus koju tuua ja selleks osutus suurem kogus roosärge ja paar ahvena punni.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
24. detsember 2011 11.30 #1419 valiuz
Võib aastaga rahule jääda. Haugi tuli päris normaalselt ja uuendasin enda rekordit 5,3 kilole. Leidsin paar head veekogu kus sees kala on ja järgmine aasta tahan põhjalikumalt üht väikest järve katsetada, mille üks kalamees mulle välja lobises :whistle:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
24. detsember 2011 20.47 - 24. detsember 2011 20.51 #1421 pehkucho

valiuz kirjutas: Võib aastaga rahule jääda. Haugi tuli päris normaalselt ja uuendasin enda rekordit 5,3 kilole. Leidsin paar head veekogu kus sees kala on ja järgmine aasta tahan põhjalikumalt üht väikest järve katsetada, mille üks kalamees mulle välja lobises :whistle:

Ja kindlasti pole sul plaanis neid veekogude nimesi välja :) öelda

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. detsember 2011 19.03 - 27. detsember 2011 19.03 #1440 jass
Nädalas korra sai sel aastal ikke käidud. Rekordkala ei saand aga ühtteist tuli ja sain esimest korda elus harjuse kätte.....lasin tagasi muidugist. Sõbra poeg tõmbas nina ees mõõdus haugi välja,nii et ise jaksas vaevu ritva käes hoida,see oli ka korralik elamus :cheer: Oli normaalne aasta aga järgmine tuleb kindlasti parem :lol:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
28. detsember 2011 13.48 #1445 Mark0
Ma andsin kalastamisele see aasta näpu ....

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.