Vahvad lisategevused kalal käies

Kuidas vähendad sina stressi? Kas peale pikka töönädalat tuleks alati külastada nädalavahetusel baare ning kohvikuid või piisab isegi jalutuskäigust mõne ranna ääres? 

Kalastamine on aga muutunud viimase 20 aasta jooksul spordiks, kus suurima või eksootilisema kala püüdmise auks peetakse ka võistlusi. Adrenaliini ja kalastusfännide hulgas levib nüüdseks palju erinevaid kihlveo võimalusi, kus tulemuste hindamiseks võetakse appi publik. Ka Ninja spordiennustus portaal võimaldab panustada spordiga seotud tulemustele.

Kui kalapüüdmisest enam ei piisa ning soovitakse vaheldust, tuleks võtta appi mõned vahvad võtted meele lahutamiseks kalda peal:

  1. Vanade traditsioonide juurde tagasi - Haugi püüdmine jääaugust landi või elussööda abil on siiski leidlike kalameeste jaoks pikaajaline tegevus kus unna sisse laskmisel tuleb tihtipeale kaua oodata. Madalama veega järvedel ning lahesoppides on võimalik kala püüda aga nuiaga (vanasti kirvega) ning selle tarbeks tuleb end kindlasti ette valmistada. Kalamehel tuleb panna selga päästevest, et jää purunemise ajal ei tekiks uppumisohtu. Kuna kirvega püügi puhul peab jää paksus olema piisavalt piisavalt paks (min 4 cm), siis ei tohiks end riietada väga raskelt ning kaasas kanda raskekaalulisi esemeid. Läbivajumise oht on alati võimalus. Jalanõude külge tuleks kinnitada nagad, et jääl oleks parem jalutada kõndida.

  2. Sääseralli - Lõuna-Eestis on peetud sääsetapmisvõistlusi, kus võistlejad peavad teatud aja jooksul hävitama võimalikult palju sääski enda ümber. Need tüütud tegelased, kes häirivad kalastajaid üle kogu Eesti paljunevad kiiremini kui mõni teine putukas ning enda naha säästmiseks üritatakse hävitada neid võimalikult palju. Kes veel ei tea, siis sääski on võimalik kasutada ka söödana söödatopsis, ning selle tarbeks tuleks võtta ette suur sääseralli. Kuigi sääsevastsed on kõige enimlevinud sööt jõekalade tarbeks, võib teatud juhtudel kasutada ka sääske ennast. Kes kogub kaalult kokku enim sääski, on võitja.

Kalasupp lõkke kohal- Kui kalastamispäev hakkab lõpule jõudma, tuleks teha õhtuks mõni toit. Hea valik selleks on uhhaa, mida keeta otse jõe kaldal püütud kaladest. Uhhaa üheks põhikomponendiks on ka jõevesi, mida kasutada vedeliku asemel suppis. Üheks lõbusamaks tegevuseks toiduvalmistamise juures on protsess, kus ülesanded jagatakse võrdselt kõigi vahel. Kõige erilisem ülesanne on kindlasti sellel, kes peab võtma lõkkest põleva puuhalu ja selle supi sisse ära kustutama. Vaid nii on supp valmistatud traditsioonide järgi.


Artikkel on sponsoreeritud.


Kalaportaal, 2022