Seljakotiseikluste ABC - Mida võtta kaasa kalastusretkele?

Kõikse vahvamad seiklused viivad teid radadele, mida ei külastata väga tihti. Metsade varjus ning mere ääres kulgevad jalutamisrajad ulatuvad mitmetesse kilomeetritesse ning sihtkohta jõudmiseks tuleb kasutada oma jalavaeva.

Juhul, kui tegemist on kalastusretkega, tuleb selleks ka vastavalt valmistuda. Kui mõni veedab stressi leevendamiseks aega sotsiaalmeedias või online kasiino lehel, siis aktiivsema elustiili harrastajad haaravad kaasa õnge ning suunduvad lemmik kalastuspaika. 

Kuidas tuleks pakkida seljakott, et ka kõige hullemate stsenaariumite ajal on olemas kõik sulle vajalik? Järgnevalt loetleme seljakoti ABC varustuse, mis peaks kohe kindlasti mahtuma sinu seljakotti.

  1. Toit ja vesi - Planeeritud toidukogus saab olema minimaalne, kuid piisav loetud päevade tarbeks. Siiski juhul, kui peaks midagi juhtuma ning metsas või jõe ääres veedetakse aega rohkem kui peaks, tuleks kotti poetada lisa vett ning kuivtoitu.. Ellujäämine metsas on tihtipeale ekstreemsusi täis, eriti siis kui tegemist on talveperioodiga. Hoolitsege selle eest, et vähemalt tagavara toit oleks olemas. Puhtast veekogust leitud vesi või lumi tuleks siiski varasemalt läbi keeta.

  2. Hügieenivahendid - naiste jaoks on loodud tampoone saab kalastusretkel kasutada ka meesterahvas, seda aga lõikehaava verejooksu peatamiseks. Tampooni eesmärgiks on imeda enda sisse vedelik ning juhul kui peaks juhtuma õnnetus ning selle tagajärel haav, saab tampooni kasutada haava sulgemiseks ning vere peatamiseks. Tampoonid on samuti ideaalsed ninaverejooksude peatamiseks. Hügieenivahenditest võiks samuti seljakotti panna tualettpaberit või salvrätti, mida saaks kasutada enda eest hoolitsemiseks kui ka tulehakatuseks.

  3. Võrk-kartulikott- Juhul kui sumba ostmiseks raha ei jätku ning kala soovitakse siiski kuskil hoiustada, piisab ka kartulikoti võrgust, mille saab kinnitada kalda külge ning teise osa vette. Võrgust kott kaalub ka vähem kui sump kuid ei sobi väikeste kalade vees elus hoidmiseks.

  4. Päikesekreem - Üheks levinumaks terviseprobleemiks pikemaajalisel kalasturetkel on naha liigne kuumenemine ning päikesepiste. Päikesepõletuse vältimiseks tuleks kotti pista päikesekreem.

Kuivad jalatsid- õige kalamees ei lähe kunagi kalale vaid ühe paari jalatsitega. Pane kotti üks tagavara paar kergemaid jalatseid, millesse saab sisse peita ka mitu paari kuivasid sokke.


Artikkel on sponsoreeritud.


Kalaportaal, 2022