Pokkeris toob edu kannatlikkus

 

Kes pole varem pokkerimänguga isiklikult kokku puutunud, võib ekslikult arvata, et tegemist on lõbusa kaardimänguga, millega saab igaüks väikese vaevaga hakkama. Professionaalsed pokkerimängijad selle väitega ilmselt ei nõustu, sest pokker nõuab palju strateegilist mõtlemist, kannatlikkust ja harjutamist. Edukas pokkerimäng on sarnane õngepüügile - tuleb olla pühendunud, vastupidav ja tulemusele orienteeritud. Pokker on mitmetes riikides spordiks tunnistatud tegevus ning selles korraldatakse ametlikke võistlusi igal tasemel. Ka Eestist pärit mängijad on jõudnud pokkeris maailmatasemele .

Oma mänguoskusi tasub enne raha peale mängima hakkamist lihvida ja selleks on ideaalne võimalus valida mõni kasiino ilma registreerimata . See tähendab, et saate mängida ilma tüütut registreerimisprotsessi tegemata ja alustada soovi korral väga kiiresti. Täiesti mängukaugel inimesel on hea alustada tasuta demoversioonidest ja pokkeri reeglid endale selgeks teha.

Kannatlikkus on pokkeris hädavajalik oskus

Kalapüügil ja pokkerimängul on mitmeid sarnaseid omadusi, sest enne tegutsema asumist tuleb mõlemas paika panna vettpidav plaan. Pokkerimängus ja eriti suurte auhinnafondidega võistlustel võivad mõned mängud kesta tunde ja isegi ööpäeva. Mängijatel ei ole vaja oma otsustega kiirustada ning strateegia vajab pidevalt uuendamist ja muutmist. See võib tähendada tundidepikkust lauas istumist, sest lauast lahkuda saab ainult mängu katkestamisega.

Pokker õpetab seetõttu väga häid strateegilisi oskusi, kuid muuhulgas ka pikka meelt ja oskust ilma emotsioone näitamata ühel kohal paigal püsida. Selliseid oskusi on kahtlemata vaja ka muudes eluvaldkondades, mis nõuavad kannatlikkust. Pinge all tuleb teha olulisi otsuseid ja samas jääda oma esialgsele strateegiale ja sisetundele kindlaks. Õppides hoidma pikalt külma närvi, suudate edukalt harrastada ka õngepüüki, sest see on samuti kannatlike inimeste harrastus.

Ainult õnnest sageli ei piisa

Hasartmängud, mis on seotud juhuslikkusega nagu rulett või slotimängud, sõltuvad sageli mängija õnnest. Nendes mängudes on võimalik väga harva mingit tulutoovat strateegiat rakendada ja võitja valib enamjaolt arvuti juhuslikkuse alusel. Teine lugu on spordiennustuses ja pokkeris, kus strateegiline mõtlemine, oskused ja teadmised on väga suureks eeliseks.

Mitmed potentsiaalselt võimekad pokkerimängijad ei ole kahjuks väga edukad ja selle põhjuseks arvatakse olevat nii liigne enesekindlus kui vähene strateegilise mõtlemise kogemus. Pokkeris ei piisa ainult tõenäosuste arvutamise kunstist ega teiste mängijate kehakeele lugemise oskusest, kuigi ka need on väga vajalikud oskused. Kasulike oskuste õppimiseks saab alustada ka sõpradega koduseid pokkeriturniire korraldades, mis on meeldiv võimalus ühiselt aega veeta ja meelt lahutada. Tingimata polegi vaja raha peale mängida, pigem esitada üksteisele lõbusaid väljakutseid.

Kehakeele lugemine on kasulik oskus

Ilmselt on palju kuulnud inglise keelset väljendit poker face, mis eesti keeles tähendab ilma emotsioonideta näoilme. Oskust oma kaarte ja võiduvõimalusi teiste eest varjata on pokkeris väga hinnatud ja samuti õppimist ja harjutamist vajav. Paljusid liigutusi ja näoilmeid teevad inimesed alateadlikult ja vastase kehakeele tundmine ning tema närvilisust või elevust väljendavad liigutused on äärmiselt kasulik info.

Professionaalsed pokkerimängijad õpivad oma emotsioone edukalt kontrollima ja suudavad istuda tunde ühes asendis ja nii öelda silmagi pilgutamata. Pokkerimängu spetsialistid ja psühholoogid on kommenteerinud, et väga sageli suudetakse ennast kontrollida, kui käes on nõrgad kaardid. Inimene hakkab ennast teadlikult ja aktiivselt lõdvestama, et pinget varjata. Kui kätte satuvad potentsiaalsed võidukaardid, siis saab adrenaliin mõistusest sageli võitu ja mängija ei suuda enam oma liigutusi nii teadlikult kontrolli all hoida.


Artikkel on sponsoreeritud.


Kalaportaal, 2022