showcase riba kalamehed

Nagu mitmed teised rakendused, pärineb ka Neko rakendus Jaapanist. Hiljuti on ta saanud USA profikalastajate salarelvaks. USA's püütakse Nekoga põhiliselt bass'i ehk huntahvenat. Kuna rakendus töötab väga hästi ka ahvenapüügil, hakkab ta vaikselt kanda kinnitama ka Skandinaavias. Sealsed kalamehed räägivad, et Neko tuleb eriti kasuks siis, kui võtt on lahja.

Neko rakendus on üpris lihtne - ta koosneb ussi imiteerivast kummilandist, spetsiaalsest raskusest ning konksust. Nekot mängitatakse põhja peal - nii, et see liigub väikeste hüpetega. Uss võngub samal ajal praktiliselt täies pikkuses. Vaata lähemalt videost:

 


Et raskuskese täiesti ühele poole viia, kinnitatakse raskus ussi "pea sisse". Raskuseks on naela või kruvikujuline piklik volfram- või tinaraskus, mis otsast sisse lükatakse.

Konksu asukoht on umbes 1/3 ussi pikkusest, kuid katsetada võib ka teisi asukohti. Asukoha muutmine muudab ka ussi mängu. Konksu kinnitamiseks kasutatakse kas väikeseid rõngakesi või kummipaela, mille alt konks läbi lükatakse (see pikendab ussi eluiga) või siis pannakse konks läbi ussi.

Neko rakendus

Sellise rakendamise juures vajub uss kiiresti põhja, jääb põhja peale "püsti seisma" ning hakkab ahvatlevalt kere võngutama. Õige mäng saadakse ridvaotsa liigutamisega ja aeglase kerimisega. Liini hoitakse poolpingul.

Et vähendada kinnijäämisi, kasutavad osad kalamehed ka rohuvabasid konksusid.

rohuvaba neko

 
Altpoolt leiab pikema video Neko rakendusest ja püüginippidest. Kel tekkis asja vastu suurem huvi, siis Neko videosid ja artikleid on intenetiavaruses rohkesti. Head proovimist!


Kalaportaal, 2018