showcase riba kalamehed

Kummilantidele raskuse ja konksu lisamiseks on mitmeid viise. Kui paljud kalamehed on harjunud kasutama kõige tavapärasemat viisi - jäiga konksuga jigipead, siis leidub ka teisi meetodeid, mis Eestis veel nii laialdast kasutamist pole leidnud. Need on näiteks Carolina ja Texase rakendused ning "Tšeburaška" jigipead. Suuremaid kummilante rakendatakse ka erinevate stingeritega ja spetsiaalsete offset konksudega. Kuna pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, siis allpoolt leiab pildid ja videod, mis aitavad rakendamist selgitada.


Rakendamine "tavalise" jigipeaga.

Tavaline jigipea


Alustame kõige lihtsamast, ehk "tavalise" jigipeaga rakendamisest. Sel juhul on konks ja raskus omavahel jäigalt ühendatud. Abiks on allolev video:

 




Rakendamine "Tšeburaska" jigipeaga.

tšeburaška jigipea


Tšeburaška jigipeade (ehk meie kalameeste keeles ka "potsataja") puhul on konks ja raskus omavahel ühendatud liigendiga. Tänu sellele on kummilandi mäng vabam ning pakub kalamehele paremat tunnetust. Samuti on Tšeburaškaga lihtne raskusi vahetada. Siin on skeem, kuidas sellist tüüpi jigipead käsitleda:

tseburaskha rakendamine


Rohuvaba "Tšeburaška" rakendus

tšeburaška rohuvaba


Kui püük toimub rohustes tingimustes, on võimalik kasutada ka rohuvabasid ehk offset konkse. Rohuvaba konksu teravik jääb peitu ja tänu sellele tuleb lant paremini rohu ja takistuste seest läbi. Tšeburaška jigipea, mille küljes on offset konks, näeb välja selline:

offset tseburaska


Kummilant kinnitatakse offset konksu külge niiviisi:




Kaheharulise konksuga "Tšeburaška" rakendus

kahe konksuga tšeburaška


Haakimise parandamiseks on kummilante võimalik rakendada ka kaheharulise konksuga. Konks kinnitatakse järgnevalt (õpetus algab video 30-ndal sekundil):



Järgnevates osades vaatleme Carolina ning Texase rakendusi ja ka suuremate kummilantide rakendamist.



Kalaportaal, 2017