showcase riba kalamehed

Kui konksud on rooste läinud, suruge need seebi sisse. Mõne aja möödudes rooste eemaldub. 

Kui hõbetatud lantidele (näiteks käsitöö landid) tekib korrosioon, siis selle puhastamiseks sobib puhastusvahend "Cif".

Pilvise ja sompus ilmaga, hommikul vara, õhtul hilja ja sogasest veest haugi ning ahvenat püüdes kasutage heledaid lante. Päeval, päikeselise ilmaga ja selges vees aga tumedaid. Püüdes sügavamalt kui 4 m, on vaja raskeid ja madalas vees kergeid lante.
 

Kalastustarbed ja käed peavad kalamehel olema alati puhtad. Pidage meeles, et ained, mille lõhn kaladele ei meeldi, on masinaõlid, määrded, bensiin, sääsetõrjevahendid, tubakas ja samuti värske värvilõhn ning odekolonnid.
 

Hea sööda latikapüügil saab rukkileiva ja herneste segust, mida valmistatakse vahekorras 1:1. Segu aetakse läbi hakklihamasina.

Koha haarab meelsamini pikemat hõbedase või kroomitud pinnaga lanti, sest neid on hämaras paremini põhja peal näha.
 

kalamees


Konksud ei hakka roostetama, kui puistate konksude hoidmiseks mõeldud karpi natuke tärklist.
 

Rein Truumetsa nõuannne: kui meriforelli püügil kala landile järgi ujub, kuid seda võtta ei taha, siis võib olla asi landi mängus. Mängu saad muuta, kui landile kannaga peale astud. See toiming võib ootamatult resultatiivseks osutada.
 

Püüdes haugi ujuvate pinnalantidega, proovi järgmist nippi: peale landi vette kukkumist ära hakka seda kohe enda poole kerima vaid jäta ta lühikeseks hetkeks vette paigale. Haug on väga hästi teadlik muutustest veepinnas, mida võivad tekitada näiteks konnad või pisikesed pardipojad. Ei ole üllatav, kui pausijärgsele kerimisele järgneb kohene võtt.
 

Kui haug ei ole aktiivses toitumises ja võtt on halb, siis võib tulemust tuua sügavale sukelduva landiga mööda põhja "koputamine".  Inglise keeles on selle meetodi nimi "grinding", ehk "lihvimine". Landi liikumisel mööda põhja tekivad helid, mis võivad kala ärritada. Loomulikult kasvab selle meetodi juures landi kinnijäämise risk.

haug-landiga


Kui soovid oma lante värviga "tuunida", siis värvimiseks sobivad suurepäraselt naiste küünelakid. Soovitav on lasta peale värvimist landil mõnda aega seista, et lõhn ära kaoks.
 

Kuidas kontrollida, kas ridva keraamilised rõngad on seest terved? Võta vatipulk ja liiguta seda vastu rõngast. Kui rõngas esineb defekte, siis jääb vatitükike defekti serva taha.
 

 

Kalaportaal.ee,  2014