showcase riba kalamehed

Spinnnguritva ostes ärge kiirustage ja olge tähelepanelik, kuna kauba seas võib olla praaki. See puudutab ka tuntud firmade tooteid. Sellepärast uurige enne ostmist hoolega ridva markeeringut ja välimust. Markeeringul on tavaliselt ära näidatud tootjafirma nimi, mudeli nimetus ja artikkel, ridva pikkus ja jätkude arv, materjal, millest ritv on valmistatud ja lubatud heiteraskuse kaal.

Kui olete ridva omadused kindlaks teinud, siis seisab ees ridva kontrollimine. Ühendage jätkud kindlalt ja tähelepanelikult ning vaadake ritv üle.

Esmajärjekorras pöörake tähelepanu järgmistele asjadele:

1.    ridva ots peab olema sirge ja mõradeta;

2.    kõik rõngad ja rullihoidja telg peavad olema ühel joonel;

3.    jätkude ühendused peavad olema tihedad ja jätkud ei tohi olla mõradega;

4.    rõngad peavad olema tihedalt, kinnitusvaik mõradeta. Rõnga sisepinnad peavad olema siledad;

5.    rullihoidja mutrit peab saama vabalt keerata. Kui rull on käepärast, siis tasub seda peale proovida.

murdunud-ritv-2


Järgmisena suruge ritv vastu siledat pinda (seina ja põranda vahele jääv nurk sobib selleks kõige paremini) ja proovige kergelt ridva painet. Liigutage paar korda ritva järsu heiteliigutusega ja hinnake tema jäikust. Siis tõstke ritv püsti ja raputage küljelt küljele. Ei tohi olla kuulda ühtegi praksu ega kõrvalist heli. Kui on kuulda mingeid hääli, siis see võib olla esimeseks signaaliks sisemisest mõrast või jätkude ebakindlast ühendusest. Prõksumist võib kuulda ka rõngastes. Seda saab kõrvaldada, kui rõnga ühenduskohta tilgutada veidike liimi. Ebakindlat jätkude ühendust saab samuti tihendada. Kuid sisemise mõraga ritva küll mingil juhul soetada ei tasu.