showcase riba kalamehed

fishing 5552310 1280

Euroopa pakub laia valikut suurepäraseid kalapüügi sihtkohti nii harrastus- kui ka professionaalsetele õngitsejatele. Parimad püügikohad võivad varieeruda olenevalt teid huvitavast püügiviisist, olgu selleks mage- või merevee kalapüük, ja ka teie sihitud kalaliikidest. Põhjamaades kalastusturismi eesmärgil liiklemiseks on ideaalne võimalus autoga reisimine, sest sel puhul on võimalik külastada kõiki ettejäävaid kalastuskohti. Reisi planeerides soovitame kindlasti soetada ka reisikindlustus , sest kalastustehnikaga reisimine ei ole alati viperuste vaba.

Siin on mõned populaarsed kalastuskohad Euroopas:

Norra: oma imeliste fjordide ja rikkaliku mereelu poolest tuntud sihtkoht pakub suurepäraseid võimalusi süvamerepüügiks, lõhepüügiks jõgedes ja selliste liikide püügiks nagu tursk, hiidlest ja forell. Norra sügaveepüügi tarbeks tuleb soetada vastav varustus ning arvestada kohalike kalastusreeglitega.

Šotimaa: Šotimaa on kuulus oma forelli- ja lõhepüügi poolest, eriti paljudes järvedes ja jõgedes. Tweedi jõgi ja Spey on tuntud oma lõhejooksude poolest ning enim populaarne kalastusviis on lendõng.

Iirimaa: Iirimaa jõed ja järved on koduks forellile, lõhele ja haugile, mistõttu on see mageveepüügi peamine sihtkoht. Atlandi ookeani rannik pakub suurepäraseid võimalusi ka merepüügiks.

Rootsi: Rootsis on arvukalt järvi, jõgesid ja rannikualasid, mis pakuvad suurepärast võimalust kalapüügiks. Leiab liike nagu haug, ahven, lõhe ja Läänemere kalad.

Hispaania: Hispaania rannajooned pakuvad mitmekesiseid merevee püügivõimalusi, sealhulgas marliini ja tuunikala püüki Vahemerest. Sisemaal on palju jõgesid ja järvi, kus leidub erinevaid kalaliike. Hispaaniasse soovitatakse reisida autoga, kuid distantse arvestades tuleks soetada ka autokindlustus .

Prantsusmaa: Prantsusmaal on mitmesuguseid kalapüügi sihtkohti, sealhulgas forelli ja harjuse püük Normandia jõgedes, samuti merepüük pikki oma ulatuslikku rannajoont.

Soome: Soome paljud järved ja jõed on tuntud haugi, ahvena ja lõhepüügi poolest. Jääpüük on populaarne ka talvekuudel.

Itaalia: Itaalia pakub nii mage kui ka merevee püügivõimalusi. Itaalia järved on kuulsad karpkala ja forellipüügi poolest, samas kui rannikualad pakuvad võimalusi Vahemere liikidele.

Portugal: Portugali Algarve piirkond on populaarne merekalapüügi poolest, kusjuures levinud saagid on sellised liigid nagu tuunikala, mõõkkala ja amberjack.

Kreeka: Kreeka saared, nagu Kreeta ja Rhodos, pakuvad suurepäraseid võimalusi nii mage kui ka merevee kalapüügiks, sealhulgas süvamere kalapüügiks ja kalapüügiks rannikuvetes.

Pidage meeles, et kalapüügieeskirjad ja aastaajad võivad riigiti ja isegi piirkonniti erineda. Enne püügiretkele asumist on oluline tutvuda kohalike kalapüügireeglite ja eeskirjadega. Olenemata sellest, kas olete kogenud õngitseja või algaja, pakuvad Euroopa mitmekesised kalapüügikohad igaühele midagi. Võimalusel võiks kohapeal palgata giidi, kes aitab leida parimaid asukohti kalapüügiks ning olla toeks püügitehnika kasutamisel.

Euroopa pakub laia valikut kalaliike, mis on kalastajate jaoks populaarsed sihtmärgid. Konkreetsete kalaliikide populaarsus võib piirkonniti ja riigiti erineda. Siin on mõned kõige populaarsemad kalaliigid, mida Euroopas püüda:

Lõhe: Lõhe on oma tugeva võitlusvõime ja maitsva liha tõttu väga nõutud. Sellised riigid nagu Norra, Šotimaa, Iirimaa ja Rootsi on tuntud oma suurepäraste lõhepüügi jõgede poolest.

Forell: mageveekalastajate seas on populaarsed nii jõeforell kui ka vikerforell. Forellipüük on populaarne paljudes Euroopa jõgedes, järvedes ja ojades.

Haug: haug on röövkala, mis pakub põnevat sportlikku kalapüüki. See on laialt levinud Euroopa vetes ning sellised riigid nagu Rootsi, Soome ja Holland on tuntud haugipüügi poolest.

Ahven: Ahven on veel üks populaarne mageveekala, mida leidub kogu Euroopas. Seda sihivad sageli kalamehed, kes kasutavad erinevaid püügitehnikaid.

Koha: Koha on hinnatud sihtmärk oma tugeva ridvavõitluse ja maitsva liha poolest. Seda leidub tavaliselt jõgedes ja järvedes kogu Euroopas.