Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Soovitage komplekti ahvena püügiks

More
4 years 5 months ago #10776 by Kogreonu
Sooviksin infot et kust ja millist Ritva ja rulli ja liini kasutada ahvena,koha ja haugi jigitamisel ridva pikkus võiks olla 2.05m-2.40m ja test 10-40 vms ja liiniks nöör tugevusega u 6-10 kg ja rull suurusega 2000-2500
More
4 years 5 months ago #10777 by Jeekim
Õige oleks sellist küsimust esitades ka natuke rääkida endast. Kas on ka varasemat kalastuskogemust ja ka on suur vahe kas soovitada sissetulekuta kooliõpilasele või pankurile.

More
4 years 5 months ago #10778 by Vertu
Normaalne ritv oleks selline vobler.ee/et/vivo-nuovo/25946-Graphitele...nvos-802m-8-32g.html
Rulliks see vobler.ee/et/twin-power/25978-Shimano-ru...npower-15-c3000.html Või veel parem otsi HGM mudel, sellel 4000 suuruse käimakast ja 2500 suuruse rootor, kompaktne ja tööloom.
Nöör vobler.ee/et/g-soul-x8/17699-Ygk-g-soul-x8-30lb-150m.html Võib ka 1,2 jämedus olla.
More
4 years 5 months ago #10779 by Kogreonu

Jeekim wrote: Õige oleks sellist küsimust esitades ka natuke rääkida endast. Kas on ka varasemat kalastuskogemust ja ka on suur vahe kas soovitada sissetulekuta kooliõpilasele või pankurile.

Kalastus kogemus on küllaltki suur u 7 aastat,ja kogumaksumus võiks jääda 100€ keerdu
More
4 years 5 months ago - 4 years 5 months ago #10780 by Jeekim
Ridva suhtes ei saa soovitada midagi, sest sellest pikkusvahemikust ei oma praegu midagi. Kahtlen vaid, et jigitamiseks test - 40 g tundub liiga kõrgena. Rullidest võiks valida Daiwa või Shimano poolesaja euro ringis maksvatest. Vähemalt uutena on need kõik kõlblikud.
Varustusküsimusele võiks läheneda järgmiselt - kui ma suuski soovin, siis ei otsi ma selliseid kui Veerpalul, jalgratast ei otsi ma sellist kui Kirsipuul, sest need pole minu tase. Ja ka kalapüügis ei teeks minust isegi kalleim tippvarustus spinninguheitevirtuoosi.
Last edit: 4 years 5 months ago by Jeekim.
More
4 years 5 months ago #10781 by Hein
Esimene postitus oli veider - esmalt küsid ja siis vastad kohe enda küsimusele ära ja sellisel toonil, mis justkui ei küsigi nõu...
Aga see selleks, nõuande juurde. Jättes kõrvale Emajõe, Narva jõe ning Pärnu jõe alumise otsa, on minu arvates võimalik väikese eelarve tingimustes isegi ühe ridvaga läbi ajada - test 5-20 grammi, pikkus alates 2,20 meetrist. Kui lähed suurtele jõgedele, kus vaja raskemaid kummikaid ja neid ka kaugele visata, jääb 20g max test väikeseks.
Toimelt vali nii kiire ritv kui võimalik (mida "kiirem", seda tipupaindelisem). rulli suurusest rääkida on raske, sest tootjate vahel pole need standardiseeritud, aga enamvähem sarnased on Daiwa 2500, Shimano 2500 või 3000 ning Okuma 30 - need suurused on sellised, mille mina valiks, kui vaja sellist universaalse suurusega rulli. Nööriga on nii, et hea 0,1 nöör kõlbab microjigitamiseks ning toob vabalt ka suure haugi välja, kui endal kannatust on ja rulli sidur õiges seades.
Time to create page: 0.208 seconds
Powered by Kunena Forum