Foorum

times Merikapüügi varustus

Info
12. aprill 2017 19.27 #9058 Vertu
Vertu vastas teemale Merikapüügi varustus
Certate maksab küll rohkem kui 300 euri, aga panen omad kogemused kirja. Tiba üle kolme aasta sellega merel püüdnud, ja mitte hooaega vaid ikka jää minekust jää tekkeni. Palju palju püügipäevi ja pikad päevad. Enamuses küll haugi. Pakun et selle aja jooksul on haugipüügil saanud rohkem koormust kui ainult merikat püüdes see 10 aasta jooksul võimalik oleks. Ja rull nagu tutikas, mitte mingit häda pole olnud, peale mõne välimise kriipsu-kraapsu. Estfishingust ostetud, sealse järelteeninduse kohta ei oska miskit öelda, kuna seda pole lihtsal vaja olnud. Kuulnud olen et üks kutt, Kalale.ee kasutajanimega Justas tegeleb ka Daiwad hooldusega. Kui pädevalt, ei tea. Ma talt laagreid tellinud, jättis väga normaalse mehe mulje. Plaan viimane certate mudel ka juurde võtta, lihtsalt häid asju võib olla mitu ja vähem erinevate nööride ümber ketramist.
Samas olen kuulnud kahe mehe käest kellel sama mudeli certate oluliselt väiksema kasutuse jooksul segast peksma hakanud.
Shimanoga tegeleb Tallinnas Mati B. Oma võimaluste piires. Lähim shimano ametlik remont hooldus asub Helsingis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas, Pollumees
Info
13. aprill 2017 12.54 - 13. aprill 2017 12.56 #9059 Justas
Shimanost ma soovitan 15' Twinpower 4000HG - varuosadega probleeme ei ole. Lisatud veekaitse.
Ise 3 aastat kasutan 11'Twin 4000XG ja olen rahul.
Huvitav variant on 16'Stradic Ci4+ 4000 - aga see on liiga uus ja statistikat ei ole - tohib oota.
Ma tegin täis hooldus 16'Stradic Ci4+ C3000'le karbist ja lisaks panisin 2 laagrid: käepidu ja pooli alla. Proovisin jõekas püüa paar korda. Rull meeldib - uus õhuke rootor, veekaitse, erinevad kummitihendid, mis eemaldavad vibratsioonid ja helinad...
Jõeforelli püügi jaoks - tip-top (2500S pooliga on mõistlikum variant).

Daiwast soovitan 13'Certate mitte väiksem kui 3000 suurus. Aga mitte kõik varuosad saab tellida, sest osa nendest Daiwa üldse ei müü.
Ma ise kasutan 13'Certate 2500 - aga jõel. (näiteks https://youtu.be/rj07kDdlSPQ )
16'Certate ei saa soovitada sest liiga uus ja statistikat on vähe.
10' Certate ei soovita, sest seal oli mõned probleemid, mis Daiwa parandas 2013a. mudeliga.

Hinnade kohta on vaja uurida ja otsida, ma sain oma Certate odavam kui 300EUR.

KKKKKK kui on vaja magseal taastada - selline võimalus on olemas. ;)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Pollumees
Info
25. aprill 2017 18.01 - 25. aprill 2017 18.04 #9076 KKKKKK
Superluks kui on oskajaid mehi olemas. Mul praeguse freamsiga väike probleem.
Vedruke mis siduris häält teeb, on jehhat pand! Kas oma hooletus või sitt kooste ei oskagi öelda. Püüda saab, aga hea oleks kui ikka häält teeks. Muidu peab visuaalselt pooli jälgima, kui kala otsas.
Panin paar pilti, mis ette võtta annaks sellega? Puudu on jupp nr 13.
Või vedeleb siuke hujoovina niisama mõnel riiulis. Tundub mitmel mudelil üsna sarnane olema.
Lisatud failid:
Info
25. aprill 2017 19.56 #9077 ceemic
Info
25. aprill 2017 20.38 #9078 Vertu
Ühele Fladeni rullile, mis on väidetavalt certate koopia, painutasin ise parajast traadist selle jupi. Toimib sama hästi.
Info
18. september 2017 08.06 #9450 Getto
Getto vastas teemale Merikapüügi varustus
Kellegil kogenumal merikakütil kogemust Daiwa Ballistic X sea trout'ga ka on? Jutt on lehel küll hea aga sellest jääb hetkel minujaoks väheks.

Parimat!
Lisatud failid:
Info
18. september 2017 08.26 #9451 aapua
aapua vastas teemale Merikapüügi varustus
Väga hea viba. Sain selle omanikuks kevadel ja Shimano Speedmaster on sellest ajast peale varuritv. Minu variant siis 3.20, fast ja testiga äkki 15-35 või midagi sellist.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Getto, Pollumees
Info
23. september 2017 11.30 #9507 Getto
Tellisin omale Daiwa Ballistic X sea trouti ära, aga minu üllatuseks on rullikinnitustüüp täiesti erinev sellest mida reklaamitakse kalaportaali e-poes. Kas peabki nii olema?

Lisan võrdluseks foto.
Lisatud failid:
Info
23. september 2017 12.45 #9508 Metsniit
No antud toode peaks ju olema üks ühele e-poes reklaamitule või siis e-poe pildi all olema info foto illustratiivne vms kui esineb toodetel erinevust reklaamitule. Praegusel juhul ei vasta toode ju pildil kirjeldatule.
Info
23. september 2017 14.02 #9509 Getto
Sama mõtlesin ka mina, saatsin meili ka poodi. Vaatame mis sealtpoolt öeldakse.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN, Pollumees
Info
23. september 2017 14.10 - 23. september 2017 14.15 #9510 hannes
Tänud, et vea avastasid ja asjale tähelepanu juhtisid. Vaatasin Daiwa ametliku pildimaterjali üle ja paistab, et kõikidel Ballistic seeria ritvadel on ühesugune rullikinnitus, välja arvatud Seatrout X mudel. Viimasest aga eraldi tootepilti pole tehtud. Googleldades paistab, et ka sama eksitus on praktiliselt kõigis poodides, kuna tooteid üles laadides eeldatakse, et ühe seeria ridvad on kõik sarnase käepidemega.

Igatahes on e-poes nüüd parandatud tootepildid. Vabandan eksituse pärast ja suhtleme e-maili teel edasi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN
Info
12. oktoober 2017 10.04 #9581 Karlil
Kas siin on mõni foorumi liige, kellel oleks jagada kogemust Daiwa Caldia SHA kohta ? Paberi peal olev kirjeldus on täpselt see, mida ühelt merika püügi rullilt ootaks, aga on kellelgi reaalset tagasisidet anda ?
Info
14. oktoober 2017 09.10 #9583 Vertu
Mul on caldia sha 2000 suurus. Mitu aastat, põhiliselt ahvenat jigitanud sellega. Mingit muret pole olnud, nagu ka teiste kallimate daiwa rullidega. Sõbral 2500 sha, pole ka nurinat kuulda olnud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, ROBIN, Pollumees
Info
14. oktoober 2017 11.12 #9584 Andres1984
Ei haaku küll merikapüügiga, kuid 100 eurised Daiwa rullid on mul samuti üsna suurele valule hästi vastu pidanud. Näiteks on mul ahvena jigitamisel ja jõeforelli püügil kasutusel Exeler, mis kaks aastat korralikult vatti saanud ja toimib siiani ideaalselt. Merevett samas pole näinud ja vastupidavus korrodeerumisele pole teada.
Info
21. oktoober 2017 21.46 #9588 hannes
Revideerisin täna oma merikalantide karpi ja leidsin sealt tükike "ajalugu". Aapua võib vast täpsemalt pajatada, mis aastakäigu mudel see võib olla... ise pakun, et üks päris esimestest.

Nagu näha, siis praegustel ja algsetel on ikka suur vahe sees, vahepeal on kõva tootearendus käinud (Y)

Igatahes püügiaega see lant enam ei saa, äkki kunagi Aapua ostab selle kõva raha eest ära :lol:

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, elmerike, raulj, Täpik, ROBIN, Getto, Pollumees
Info
12. november 2017 22.01 - 14. november 2017 00.20 #9611 Varnas
Otsin merikapüügiks rulli, et Technium välja vahetada.
3000 suurus Prorex XR, Saltist, Ballistic EX-H, hetkel nendele pilk seisma jäänud.
Oskab keegi soovitada?