Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
7 years 1 week ago #9058 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikapüügi varustus
Certate maksab küll rohkem kui 300 euri, aga panen omad kogemused kirja. Tiba üle kolme aasta sellega merel püüdnud, ja mitte hooaega vaid ikka jää minekust jää tekkeni. Palju palju püügipäevi ja pikad päevad. Enamuses küll haugi. Pakun et selle aja jooksul on haugipüügil saanud rohkem koormust kui ainult merikat püüdes see 10 aasta jooksul võimalik oleks. Ja rull nagu tutikas, mitte mingit häda pole olnud, peale mõne välimise kriipsu-kraapsu. Estfishingust ostetud, sealse järelteeninduse kohta ei oska miskit öelda, kuna seda pole lihtsal vaja olnud. Kuulnud olen et üks kutt, Kalale.ee kasutajanimega Justas tegeleb ka Daiwad hooldusega. Kui pädevalt, ei tea. Ma talt laagreid tellinud, jättis väga normaalse mehe mulje. Plaan viimane certate mudel ka juurde võtta, lihtsalt häid asju võib olla mitu ja vähem erinevate nööride ümber ketramist.
Samas olen kuulnud kahe mehe käest kellel sama mudeli certate oluliselt väiksema kasutuse jooksul segast peksma hakanud.
Shimanoga tegeleb Tallinnas Mati B. Oma võimaluste piires. Lähim shimano ametlik remont hooldus asub Helsingis.
The following user(s) said Thank You: Justas, Pollumees
More
7 years 1 week ago - 7 years 1 week ago #9059 by Justas
Replied by Justas on topic Merikapüügi varustus
Shimanost ma soovitan 15' Twinpower 4000HG - varuosadega probleeme ei ole. Lisatud veekaitse.
Ise 3 aastat kasutan 11'Twin 4000XG ja olen rahul.
Huvitav variant on 16'Stradic Ci4+ 4000 - aga see on liiga uus ja statistikat ei ole - tohib oota.
Ma tegin täis hooldus 16'Stradic Ci4+ C3000'le karbist ja lisaks panisin 2 laagrid: käepidu ja pooli alla. Proovisin jõekas püüa paar korda. Rull meeldib - uus õhuke rootor, veekaitse, erinevad kummitihendid, mis eemaldavad vibratsioonid ja helinad...
Jõeforelli püügi jaoks - tip-top (2500S pooliga on mõistlikum variant).

Daiwast soovitan 13'Certate mitte väiksem kui 3000 suurus. Aga mitte kõik varuosad saab tellida, sest osa nendest Daiwa üldse ei müü.
Ma ise kasutan 13'Certate 2500 - aga jõel. (näiteks
)
16'Certate ei saa soovitada sest liiga uus ja statistikat on vähe.
10' Certate ei soovita, sest seal oli mõned probleemid, mis Daiwa parandas 2013a. mudeliga.

Hinnade kohta on vaja uurida ja otsida, ma sain oma Certate odavam kui 300EUR.

KKKKKK kui on vaja magseal taastada - selline võimalus on olemas. ;)
Last edit: 7 years 1 week ago by Justas.
The following user(s) said Thank You: Pollumees

More
6 years 11 months ago - 6 years 11 months ago #9076 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Merikapüügi varustus
Superluks kui on oskajaid mehi olemas. Mul praeguse freamsiga väike probleem.
Vedruke mis siduris häält teeb, on jehhat pand! Kas oma hooletus või sitt kooste ei oskagi öelda. Püüda saab, aga hea oleks kui ikka häält teeks. Muidu peab visuaalselt pooli jälgima, kui kala otsas.
Panin paar pilti, mis ette võtta annaks sellega? Puudu on jupp nr 13.
Või vedeleb siuke hujoovina niisama mõnel riiulis. Tundub mitmel mudelil üsna sarnane olema.
Attachments:
Last edit: 6 years 11 months ago by KKKKKK.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
6 years 11 months ago #9077 by ceemic
Replied by ceemic on topic Merikapüügi varustus
www.plat.co.jp/shop/catalog/partsorder/l.../11-FREAMS-2508.html
Jupp 13 - 1,86€. Lisandub ~3€ postitasu.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
6 years 11 months ago #9078 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikapüügi varustus
Ühele Fladeni rullile, mis on väidetavalt certate koopia, painutasin ise parajast traadist selle jupi. Toimib sama hästi.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
6 years 7 months ago #9450 by Getto
Replied by Getto on topic Merikapüügi varustus
Kellegil kogenumal merikakütil kogemust Daiwa Ballistic X sea trout'ga ka on? Jutt on lehel küll hea aga sellest jääb hetkel minujaoks väheks.

Parimat!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Pollumees
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum