Foorum

times Merikapüügi varustus

Info
14. september 2016 12.45 #8485 KKKKKK
No näe ikka tuleb nõuandeid. Tänan!
Pesemise all mõtlesingi ikka mageda veega loputamist ja kusagile rippu. Igast mambraanid ei kannata klassikalises mõttes pesemist, pesupulbrisid ja tsentrifuugisi. Ilmselt pole hea ka kahlakatele. Goretex jahiriideid olen vahel vajadusel peale jahti kohe jalas olles voolikuga üle last ja siis rippu. :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Pollumees
Info
14. september 2016 13.18 #8486 KKKKKK
Mida arvate Quantumi Exofilist merikapüügil? Või ei arva midagist. :unsure:
Info
15. september 2016 15.55 #8491 Hein
Hein vastas teemale Merikapüügi varustus
Exofil sobib kindlasti merikapüügiks. Võibolla on midagi paremat, aga kui on, siis mitte oluliselt paremat; kehvemaid on seevastu väga palju.
Info
20. september 2016 21.48 #8507 KKKKKK
Räägiks siis toikadest ka. kes mida kasutab ja miks?
Kevade alustades ostsin Bobost Surf Masteri 2,7 ja 10-40. Ütleme selle 35 eest on ritva nii, et tapab ja seda arvas ka mu aastaid merikast püüdnud naabrimees.
Kuna pikk viba aint merika jauks, siis hing ihkab midagi pikemat ja tiba pehmemat. pragune tundub mõnus 25 g Aapuaga aga kergema nigu tuim.
Et võtaks midagi grammi pehmemat ja pikemat. 3,0 või isegi 3,3 ja 10-30. Kas 10-30 on üldse pehmem kui 10-40?
Info
21. september 2016 10.41 #8508 Rainer

KKKKKK kirjutas: Räägiks siis toikadest ka. kes mida kasutab ja miks?
Kevade alustades ostsin Bobost Surf Masteri 2,7 ja 10-40. Ütleme selle 35 eest on ritva nii, et tapab ja seda arvas ka mu aastaid merikast püüdnud naabrimees.
Kuna pikk viba aint merika jauks, siis hing ihkab midagi pikemat ja tiba pehmemat. pragune tundub mõnus 25 g Aapuaga aga kergema nigu tuim.
Et võtaks midagi grammi pehmemat ja pikemat. 3,0 või isegi 3,3 ja 10-30. Kas 10-30 on üldse pehmem kui 10-40?

Ma ise püüan Daiwa Seahunter X Sea Trout ridvaga (3,10m ja 10-40g) ja seda julgeks soovitada küll. Pigem ütleks, et tegemist on pehmemat sorti ridvaga. Aapua 17g lantidega on igatahes väga hea tunnetus.
Siin e-poes ka saada: e-pood.kalaportaal.ee/spinninguridvad/daiwa-seahunter-x-sea-trout-meriforelli-ritv
Info
22. september 2016 15.04 - 22. september 2016 15.05 #8510 KKKKKK
No nii kahlakad käes. Esimene kuiv proov tehtud. Tundub, et mõõt paikas. Pikkus pole liiast ja jämmust on piisavalt. Saabas suuruselt hea ja tundub isekit mu jalakujuga sobivat. Tänud Hannesele. (Y)
Saaks nüid puhkus ometi läbi. Saaks põdrajahist tagasi mere äärde. :)
Info
28. september 2016 20.14 #8514 Sihi2
Sihi2 vastas teemale Merikapüügi varustus
Terv
Järsku on kellegil müüa seisma jäänud merikapüügi komplekt või siis oskaks abiks olla merikapüügi komplekti kokkupanemisel.

Parimat, Sihi!
Info
28. september 2016 20.51 #8515 SanderE
Kui suurt rolli mängib merika püüdmisel kahlakate olemasolu? Pole olnud võimalust veel endale soetada ning sunnin kaldalt püüdma. Püügikohtade poolest seab see aga palju piire..
Info
28. september 2016 22.23 #8516 aapua
aapua vastas teemale Merikapüügi varustus
Varustuse komplekteerimisel loe paar postitust kõrgemalt, saad mitu ridvasoovitust. Üldiselt soovitaksin mina osta rulli ja ridva koos, st paned asja kokku ja imiteerid loopimist ja kerimist. Vaatad kui tasakaalus asi on ja kui kerge jne. Siinse keskkonna poest saad samuti kõik vajaliku. Tamiil 0,3.

Püüda saab ka ilma kahladeta. Tõsi, neid kohti pole just palju, kust kaldalt edukalt loopida saab, aga leiab. Selge on see, et karide tipud on sel juhul vaid unistus, aga karide servad on täitsa võimalikud. Enivei, hangi kahlad kiiremas korras. Võimaluste hulk kasvab kordades ja kordades.
Info
04. oktoober 2016 13.27 #8537 KKKKKK
Mis sorti pesu jahedama ilmaga hingavate kahlade all kannate?
Kas Visioni fliisist tunke on oma hinda väärt? Mõte käib ümber varrukateta variandi. :unsure:
Info
05. oktoober 2016 02.56 #8539 donl
donl vastas teemale Merikapüügi varustus
Visioni Polartec fliisist pesu hingavate kahlakate all toimib hästi, hingab ja peab sooja, paremat ei kujuta ette..Polartec on üldse tegija, teine uuemaaja super materjal on Techwool..
Info
09. oktoober 2016 15.20 - 09. oktoober 2016 15.21 #8548 KKKKKK
No nii, irmsasti sügeles uut komplekti testima ja ei tulnud pettuda. Kala olekski juba liiga hea olnud.
Seahunter 3,1 10-40 g + Frearms + Exofil 0,3 on komplekt. No nüüd hakkan aru saama, mida mehed siin räägivad - Las ritv viskab. B) Krt on tõesti suht pehme ritv ja pehmemat enam ei tahakski. Metsiku kerged landid lendasid nigu mõte, rääkimata raskest Aapua pajulehest. See nigu noor õhk-vesi tüüpi rakett. :) Käepide tahab harjumist, veidi pikem kui teisel toikal.
Krt praegu olen rahul, ilmselt seni kuni paremat pole saand. :) Täiesti lõpp, kui erinevad saavad ikka olla numbrites sama testiga ridvad. Ma nüüd ülsde enam ei imesta, kui paljud kasutavad korralike tootjate 15- 40 või veel kangemaid 20g- ... tokke.

Ma hoian käega sealt kohast, kus rull kinnitub. Rulli jalg jääb nimetissõrme ja järgmise vahele. Kui praeguse veega kannataks veel paljakäsi toimetada, siis külmad rulliosad just päästmisnäpu külmetama panevad.
Huvitav miks paludele ritvadele sinna miskit katet ei tehta? Kas keegi on miskit teipi, või muud sinna ümber mässind, et peos mugavam/soojem oleks?
Info
14. oktoober 2016 14.08 - 14. oktoober 2016 14.12 #8555 KKKKKK
Küsimusi tuleb nigu saekaatrist. Enamusel, just sellistel merikamõõtu rullidel on vända nupp siuke "T" kujuline. Mulle pole see väga näppumööda. Tahaks tavalist, pisut kummist nuppu. Keegi äkki teab, kus pakutakse? Freams A rullile sooviks.
Leind siit e-poest pilti, aga mõnel rullil täitsa on selline: www.estfishing.ee/et/a/daiwa-luvias-1003-uus
Info
14. oktoober 2016 17.21 #8557 ceemic
Info
18. detsember 2016 18.29 - 18. detsember 2016 18.31 #8622 KKKKKK
Said need Visioni mõmmipüksid (nagu naine ütleb :) ) ära tellitud jupika tagasi. Hinda on fliisitüki eest, aga kui paksemat sooja pesu vaatad ja võrdled siis tegelt suurt hinna vahet pole. Ütleme mina olen väga rahul. Allapoole + 5 temp on siis läheb alla. Üle + 5 on minu jaoks natuke liiga soe ja kasutame õhemat riiet. Noh vee temp kah loeb. Natuke väike number aint sai. Venib küll korralikult. Kuna neile soovija olemas tellin omale ilmselt mõõdu suuremad.
Mul siklisõidust põlved hellad. Vees olles hakkavad esimesena tunda andma. Visioni fliisiga enam ei tunne, kas alla põlve või üle põlve vees. (Y)
Info
12. aprill 2017 18.08 - 12. aprill 2017 18.13 #9057 KKKKKK
Plaanis osta korralik rull merika jaoks. Hinnaklass võiks olla kuni maks 300€. Kallimatel nagu ei saa midagi olulist rohkemat, või eksin?
Daiwa rull meeldib, aga rsk teenindus olematu. Estfissingu dilidonidega võid suhelda kui kaevu. Kui Daiwa siis mingi väike võimalus, et tellin väljaspoolt. Muidu põhimõtteliselt ostan kohalikelt kaupmeestelt, aga vot pole siin riigis ühtki esindajat, kes suudaks teenust pakku. Olemasoleva käraka saadan vissingusse garantiiga tagasi soolaku rsk sisse kasvõi kui soovi on.
Lisaks tundub see Daiwa Magseal ka paras pullikaka olema. Paari aastaga on see sodi sealt vahelt kadund, keegi aga seda vedelikku ei müü, millega tihendit täita. Lisaks ise ka hooldust ei paku.:evil:

Olen kuulnud, et Shimanol mingigi vend on, kes vajadusel midagigi teha suudab. Kas on nii?
Kas on kellelgi netist tellimise kogemusi, et kust ja mida saab? Mul ei ole väga, nagu eespool kirjutasin.