Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rando voblerid

More
10 years 2 months ago - 10 years 2 months ago #4327 by Rainer
Rando voblerid was created by Rainer
Tervist kalamehed!

Siiani olen püüdnud sellistes naturaalsetes toonides lantidega. Enamjaolt pruunikad, hallikad ja beežikad toonid, mis rohkem forelli toitu meenutavad (nt Are, Rapala ja Salmo vobleritega), aga tekkis mõte soetada endale ka mõni Rando vobler. Randol on kõik voblerid minu jaoks natuke võõraste värvidega, sest nagu ühest siinse portaali käsiraamatu peatükist lugesin, siis peaks lant olema kala toidule küllaltki sarnane.

Siit ka küsimused teadjamatele meestele:
1) Kui vastupidavad keeled Rando lantidel Are omadega võrreldes on (ei loobi vastu puid pidevalt, aga vahepeal kui lant järsult kuskilt lahti pääseb, siis tahes tahtmata...)?
2) Kui osta näiteks 5 lanti, siis milliseid värve peaks valima, miks (mõtlen, kas eelistada tavalist või sädelusega värvilahendust)?

Ei oskagi rohkem midagi küsida, aga kui kellegil veel lisaks mõni kommentaar või kogemus seoses Rando vobleritega jagada on, siis tuld!
Last edit: 10 years 2 months ago by Rainer.
More
10 years 2 months ago #4328 by sven862
Replied by sven862 on topic Rando voblerid
Ceemic vast teab palju rääkida neist :D

Aga omast kogemusest võin öelda, et tegu on heade lantidega, kindlasti on keel vastupidavam kui are omadel, kuna pole nii õhuke. Lant ise mõnusa raskusega ja hoopis teistsuguse mänguga. Ja need konksud....need on lausa eluohtlikud! :)

Ma ei usu, et forell neid täppe seal Are vobleritel kokku loeb jne....see ikka rohkem kliendi jaoks. Ega need Rando omad pole ju mingid ekstreemsed....kala ikka...ja väga hea lanti kaugelt jälgida.
The following user(s) said Thank You: Rainer

More
10 years 2 months ago #4333 by allu0
Replied by allu0 on topic Rando voblerid
Kus neid näha saab ja mis hinnaga neid pakutakse? Kas vobleritega on sama mis kummiga, et kui päike siis sädelus või on miskit teistmoodi?
More
10 years 2 months ago #4334 by sven862
Replied by sven862 on topic Rando voblerid
randotuisk.eu/

Ei oska sädeluse kohta miskit arvata, ei tee ise sellest järeldusi, rohkem sisetunde järgi.
More
10 years 2 months ago #4335 by raikoj
Replied by raikoj on topic Rando voblerid
Head landid on, soovitan. Värvide teemast nii palju, et värve ei ole olemas. Värvid tekivad meie peas ja forelli väikeses peas tekivad veidi teistsugused värvid. Ainult sinist ja rohelist näeb ta umbes samasugusena nagu inimesed seda näevad, punast näeb ta veidi teistsugusena, aga teatud toonide nägemist ei ole inimesel võimalik ette kujutada. Loomulikult mõjutab värvide nägemist ka vee värvus ja forelli värvide nägemine muutub tema vanusega. Ühesõnaga, forelli saagi värvi imiteerimine on lootusetu ettevõtmine. Värvi valimisel aitab katse-eksituse meetod, aga arvan et vobleri puhul on värvist olulisem tema mäng.

Ise olen kõige rohkem kala saanud oranzi rando vobleriga. Ta on palju püügiaega saanud, sest sellest voblerist on raske ilma jääda. Ta lihtsalt ei lähe eriti sügavale. Kui midagi nendele lantidele ette heita, siis minu arust on need kolmikud veidi liiga rabedad. Kõigil kolmikutel on üks haru ära murdunud, ühel juhul tegi seda korralik kala, kuigi ilmselt oli kolmik ka eelnevalt vatti saanud. Samuti on rõngad välja veninud. Samas, kuna teiste voblerite eluiga on tunduvalt lühem, siis võib-olla on see normaalne.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
10 years 1 month ago #4336 by sven862
Replied by sven862 on topic Rando voblerid
Ei aja ise küll neid värve taga aga miks see värvi imiteerimine nii lootusetu on :o ? Kui minu peibutis ja saak sarnast värvi on, siis miks ei võiks asjal mõtet olla? Kas see, et peibutis on minu oma muudab kala nägemust asjast ?

Aga jah....kui osta forelli moodi vobler, siis ju ei tohiks väga effektiivne olla kuna ta ei söö eriti liigikaaslaseid :D Mina eelistan lihtsalt loomulikke värve aga eks see rohkem minu peas kinni.
Time to create page: 0.206 seconds
Powered by Kunena Forum