Foorum

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

Info
30. november 2015 22.23 - 30. november 2015 22.24 #7377 Madis
Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
01. detsember 2015 11.28 #7378 Mart1n
Kerisin eile jõeka poolilt vana tamiili maha ja praegu mõtlen, mis asemele panna. Kas on oodata 2016 aastal mõnd uut tulijat-üllatajat või peaks valima midagi vanade tegijate seast? Olen soovitustele avatud :)

Info
01. detsember 2015 15.28 #7380 makrell

Madis kirjutas: Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.

Jaa, olen ka ise pigem arvamusel et asi tootjates kinni. Ka minu tähelepanekud ja mõõtmised näitavad tihti 0,02-0,03 eksimust ja ikka jämeduse poole. Kaalu testidest ei maksa rääkida, need ikka väga ulmelised vahel pakendil kirjas.

Martin
Julgen soovitada sellist mono
VARIVAS Super Trout Advance TWITCH MASTER
Pakendil kirjas olevad andmed vastavad tõele nii tõmbetest kui jämedus. Seega võid ka tellida mõnest välismaisest netipoest ilmselt.

Info
18. detsember 2015 23.21 #7440 lazarus
Ma kandsin Varivase kui huvipakkuva tootja enda jaoks mõned aastad tagasi maha. Siis kui Salmo hakkas neid asju müüma, siis sai prooviks mitu erinevat Varivase tamiili ostetud.
Kõik olid liiga venivad minu maitse jaoks.
Aga noh, ma olen vist ka liiga nõudlik. Ka see paljukiidetud Quantumi Exofil kolis peale seda hooaega rulli pealt maha. :D

Info
24. detsember 2015 23.45 #7457 makrell
Lazarus milliseid Varivase monosi testisid täpsemalt ja kuidas tegid kindlaks et on liialt veniv? Eks need monod ole kõik ju venivad sellest ei pääse aga kas need vahed on nii määravalt suured. Kui nüüd võrrelda Varivase näit. 0,18 mis ka reaalis seda ka on ning ilma mõõtmata osta kauplusest mõne teise firma mono millel pakendil kirjas ka 0,18 kuid tegelikkuses 0,21 hoopiski ehk, siis ilmselt see viimane venib vähem kuna jämedam on. Ei ole isiklikult kunagi venivuse teste läbi viinud. Mu arust tunduvalt olulisem on tegelik läbimõõt ning reaalne test lisaks vähesele mälule.

Info
26. detsember 2015 23.45 #7466 Madis
Varivas on pigem ikka kvaliteetse kraami tootja, tamiilid, konksud, lennukanöörid on ikka väga head.
Makrell, ega Lazarus Varivast maha ju teinudki, venivus on ju maitse asi.
Lazarus, kui tahta mittevenivat tamiili siis stroftil on uus mono mis on ekstra väikse venivusega, Stroft "LS" ehk low stretch. Ebay.de-st peaks seda kindlasti leidma.

Info
31. jaanuar 2016 17.37 #7570 lazarus
Tellisin sellise viguri endale netist, varsti peaksin kätte saama.
momoifishing.jp/en/products/luresoul
Kui see ka pole minu maitse järgi, siis vaatan kust seda Strofti oma saab. Tänan vihje eest :)

Info
31. jaanuar 2016 17.57 #7571 ceemic
Tõmbetugevus diameetri kohta tundub küll nigelavõitu. Või siis on tegu reaalselt peenema tamiiliga, mis ka veidi rohkem, kui pakilmärgitud tugevuse välja annab...

Info
31. jaanuar 2016 23.29 #7574 lazarus
Eks saab näha kui kohal. Ma ei usu ammu enam ühtegi kirjas olevat numbrit :)

Info
30. august 2016 19.30 #8436 ceemic

hannes kirjutas: Uudis jõekapüüdjatele.

Trabucco tuli välja uue tamiiliga, mis on spetsiaalselt välja töötatud jõeforelli püügiks: Trabucco River Trout .

Tänud Hannesele kiire tamiili saadetise eest!

Kahjuks ei saa aga Trabuccole Itaaliasse tänuavaldusi saata.

Pakil lubatud 0,20 mm asemel on tegelik diameeter umbes 0,235-0,238 mm. No ega see ei häirikski; võtaks lihtsalt "number" väiksema tamiili ja püüaks. Aga 0,23+ mm tamiililt eeldaks ikka tõmbetugevust kah.
Pakil märgitud 5,55 kg. Reaalselt ma üle 3,6 kg välja ei võlunud. Seejuures olid enamus katkemisi LIINILT!!!
Katkemise järel oli tamiili ots pikkupidi kummaliselt lõhenenud:

Kerisin tamiili päris mitu meetrit poolilt maha ja libistasin sõrmede vahel. Müsilisel kombel oli mitmes kohas tunda krobelist pinda. Mikroskoobi all vaadates paistis välja, nagu konksusäärtel kasutatavad kidad, mis mõeldud sööda kinnihoidmiseks. Ehk siis nagu "pinnud" nurga all väljas.

Muidu näpuvahel katsudes ja subjektiivselt hinnates keskmisest pehmem ja venivam tamiil.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Jeekim, Ridiculous, Justas, Evil, axon

Info
01. september 2016 11.23 #8444 tonuv
Aitäh Ceemic selle testi eest!
Ei ole üllatav. Mõned aastad tagasi ostsin kokku erinevaid ja otsisin kodust erinevaid ning Jeekimiga mõõtsime jämedusi. Eriti julmalt valetasin "sakslased" P-lined, Gamakatsud ja mida kõike sai mõõta. Reeglina ongi nii nagu ka sinu testist ilmnes, et 0,20mm on tegelikult 0,23-0,24 ja isegi rohkem. Ka tõmbetugevustega enamvähem sama suhe. Japsid on suht täpsed (Technium) samamoodi Quantium jm. Ehk siis suht lollikindel valem on see, et kui osta tamiil, millel on peal EFTTA märgistus, tähendab, et on kvaliteet ehk vastavused kontrollitud. Vähemalt jämedused on paigas, tõmbetugevus on selline nii ja naa. Eks kõik tootjad proovivad nende mõõtmiste ja piiridega mängida nii nagu autotootjad heitgaasidega. Aga igasugu "special trout" jm ning 5-6kg tõmbetugevust, made in malaysia või poland on reeglina, et pool ostad ja poolega saad petta. Kahjuks. EFTTA märgistus on soovitus, mida jälgida, kui tahta saada numbreid, mis vastaksid ka reaalsusele.

Info
01. september 2016 12.38 #8445 Jeekim
Tõmbetugevusest arvaksin, ega kala korralikult väljareguleeritud friktsioonpiduri puhul tamiili puruks ei tõmbagi. Ikka kalamees ise tõmbab. Kalal on võimalus tamiilist jagu saada vaid, kui suudab jäigalt risusse vedada.
Samas väga peenikest tamiili (0,15-0,16) sunnib vahel kasutama vaid ülikerge (1,5 g ja kergem) peibutis, millega jämedama tamiiliga enam hästi hakkama ei saa. Sel juhul häda ongi käes, kui naiivselt usud pakendile märgitut ja ise üle ei ole mõõtnud ning jõe ääres alles avastad, et tamiil on jäik ning viskepikkust ei jatku.

Info
05. september 2016 01.21 #8457 Evil
Kas keegi siin Toray Bush Runnerit on testinud? Ise olen konkreetset monofiili aastaid omanud ja hetkel parim kogemus monofiiliga. Sooviks teiste arvamusi, kes seda kasutanud on.

Info
09. veebruar 2017 21.39 #8785 makrell
Heia !
Kas on keegi ehk viimasel ajal avastanud miskit lahedat liini mida jõekapüügil kasutada? Pean silmas mono ning landipüügil, diameetriga nii 0,2-0,21 võiks jääda, mitte rohkem. Mu arust päris hell teema kuna ikka ja jälle neil pakenditel märgitud andmetes pettuma peab. On keegi ehk viitsinud tegeleda, mõõta ja testida. Olen ise piisavalt laisk ning aega ka napib, et sellega hetkel tegeleda.;) Kui miskit usaldusväärset silma ei jää peab minema kindla peale välja ning kerima peale jällegi Varivase Trout Twitch Master-i. Sel vähemasti pakendil üsna täpsed andmed kirjas. Ei teagi kas seda marki Eestis kusagil kaupluses koha peal on pakkuda.

Info
27. veebruar 2017 21.15 #8850 Jeekim
Rulliteemas täna Mart1n mainis, et tal on ühel poolil tamiiliks T.D. 0,2 mm. Äsja just võrdlesin T.D. Line Super Soft-i 0,18 sama jämeda Exofiliga. Jämedus oli mõlemil õige. Tõmbetugevust kaaluga ei kontrollinud vaid tegin primitiivse võrdluse ühisesse metallrõngasse seotud tamiilide rebimisega. Kõigil kolmel proovil katkes T.D.