Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2016

Info
21. aprill 2016 15.38 - 21. aprill 2016 15.39 #8078 wingsuit
Albert, kena pilt. Silm kohe puhkab kui näed et nats on pildiga vaeva nähtud :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Albert
Teema on lukustatud.
Info
26. aprill 2016 10.08 #8093 makrell
Eila peale lõunat vaba aeg juhtus olema. Olin nii kahe vahel kas jõgi või meri, tõmba või ribadeks. Väga raske otsustada, kõikjale tahaks ju jõuda. Sel korral võitis siiski meri. Kaks nukki sai läbi sõidetud. Tuul hakkas keerama vesi muutus aina sogasemaks. Vetikat hakkas palju konksu otsa korjama. Ühe jõmmi suutsin siiski ära meelitada koju kaasa tulema.
täpselt 2,8 kg
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Foreman, kkingsepp
Teema on lukustatud.
Info
27. aprill 2016 22.58 - 28. aprill 2016 15.04 #8106 madist
Täna läänes ühe nuki peal viskas jälle korraliku 65cm-se!!! Ja räimi tuli oi-oi kui palju suust, seega landivalikuga keeruline polnud... Nüüd siis valu vaid anda :)

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, xerxz
Teema on lukustatud.
Info
29. aprill 2016 23.36 #8109 madist
saaremaa 3,3ne 69cm ja tige mudil:)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: serks
Teema on lukustatud.
Info
30. aprill 2016 19.52 #8110 Mazola
Täna siis teine käik sellel aastal ja kõige parim saak seni meriforelli püügil.. Saagiks küll ei olnud kaua oodatud kala kuid kellegi rulli käepide. Leiukoht Kaberneeme.
Teema on lukustatud.
Info
01. mai 2016 20.23 #8112 egert001
Las ma pakun, puidust otsaga? Kui nii, siis minu :D
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2016 00.22 #8117 aapua
Trotsides lauspäikest, sisuliselt siledat merd ja idatuult (niivõrd kuivõrd seda tuult üldse oligi)... Kala kaugel ja sügaval, aga kõht on neil tühi ka selliste ilmadega. Reetis ennast pinnas käimisega. Amatöör nagu ma olen, vise läks muidugi kõva 10-15 meetrit sellest kohast kõrvale, aga ei jõudnud veel esimest pausigi landil teha lasta, kui juba ennast külge haakis. Ligi 2 kilo, ilusa tumepunase lihaga. Ja mingi nahahaigusega (saba juures näha). Ja täiesti tavalise mingi lameussiga maos. Lisaks sellele parasiidile oli maos 2 osaliselt seeditud mudilat (!), kurgus üks samas konditsioonis mudil ja ka nigli. Plaanis sinna mahutada ka minu landi. Mulle see plaan sobis.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, madist, xerxz
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2016 10.53 #8118 yyde
yyde vastas teemale Meriforelli hooaeg 2016
Kui tihti neid parasiite leida on? oletan et pole esimene ega teine mida lahti lõikad :).
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2016 11.01 #8119 Jeekim
Ka venekeelses foorumis arutavad täna meriforelli parasiite:
rybolov.ee/forum/index.php?topic=8689.msg210157#new
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2016 14.57 #8120 Barbatula
Tundub et ussidega on tabandunud enamus meriforellidest. Mul on olemas statistika tutvusringkonnas püütud 35 kala kohta. 33 kala puhul oli soolestikus 2 või enam paelussi, ekstreemsematel juhtudel 50+. Inimesele nad üldiselt ohtlikud ei ole, kuna tegu on kõigusoojaste organismide parasiitidega, mis on spetsialiseerunud lõpp-peremeheks valima just meriforelli.

Nahainfektsioonid on ka huvitav teema, kuna neid veel meie vetest püütud merikatel kirjeldatud ei ole.

NB! Kui roogite oma kalad mere ääres, siis ei tasu sisikondi vette loopida, visake kasvõi metsa alla vms.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: yyde
Teema on lukustatud.
Info
04. mai 2016 22.40 - 04. mai 2016 22.49 #8122 Madis
Jah nende usside pärast väga põdema ei pea, pigem on soome lahe kala täis elavhõbedat jt raskemetalle, radioaktiivseid aineid, keemiarelvi jms saasta. Seega sõdadega on laht muudetud solgiauguks mille kala süüa just liiga tervislik pole :(
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2016 14.29 #8162 Madis
novaator.err.ee/v/keskkond/16a1916b-9c55-4fef-acd6-dd453d8cca2f/merebioloog-ravimijaagid-ohustavad-laanemere-elustikku

Mina olen ammu loobunud ravimite tarbimisest, kui ikka pea lõhub siis karistuseks eelmise päeva liigsete õllede eest. Küüslauk ja viski aitab muude hädade vastu :lol:
Teema on lukustatud.
Info
28. juuni 2016 23.07 #8283 hannes
Savage Gearilt uus ja huvitav merikalant Horny Herring ehk Kiimane Heeringas :)

Veel pole teada, kas sügishooajaks müügilettidele jõuab.

Landil on ka päris äge tagakeelega mudel:

Päris uuenduslik asi, selle ujumist tahaks küll oma silmaga näha.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
21. september 2016 16.40 #8509 madist
hakkas peale:)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aquarjux, Justas, O.R
Teema on lukustatud.
Info
24. september 2016 22.14 #8511 aapua
Teatud kohtades oli soga palju. Tuul ja laine oli kah hulga võimsam kui ilmateates lubatud. Lõpuks juhatas Raiko kätte selge veega koha ja 2. viskega kala kohe ka otsas - kahekilone papa, aga jube tume. Samas, liha oli üllatavalt punane, mingit vahet selles mõttes nende "kvaliteetkaladega" ehk siis hõbedastega küll ei pakuks. Ca 15 min hiljem tuli madalas kivide tagant otsa ka üks oluliselt hõbedasem tegelane, aga kiirelt ta ka otsast läks. Kokku vast tunnikese üldse püüdsimegi.

Oluline oli ka see, et sain lõpuks oma needuse murtud. Kui mitu aastat juba on nii kevad- kui sügishooaja esimene püük totaalne nullitamine. Täna siis õnnestus avakäigul ka tulemus kirja saada.

Videomeenutus kah siia juurde. PS. Reeglina ei ole niimoodi muidugi hea kala kaldale lohistada, on vägagi suur tõenäosus, et ta otsast läheb.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aquarjux, Justas, O.R
Teema on lukustatud.
Info
25. september 2016 20.35 #8512 Hein
Hein vastas teemale Meriforelli hooaeg 2016
Sügisel ei tohiks tume kala veel ennast ära kurnanud olla nii et miks mitte ei võiks liha normaalne olla.
Teema on lukustatud.