Foorum

Haugipüük vol. 1

Info
01. august 2014 10.46 - 01. august 2014 10.46 #5288 hannes
hannes vastas teemale Haugipüük vol. 1

Vertu kirjutas: Kus kohast Läänemaalt?

Haapsalu kandist. See haug tuli 45 minutise "kähkukapüügiga", kauem ei saanudki, sest läks pimedaks. Homme samasse kohta tagasi ja siis saab pikemalt pommitada. Eks näis, loodetavasti selliste tõbiste isenditega rohkem kokku puutuma ei pea.

Panin Su jutu peale otsingusse "sairas hauki" ja tõepoolest, soomlastele pole see haigus võõras: www.kalasaalis.com/kuva/3126/

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
04. august 2014 12.28 #5295 Metsniit
Metsniit vastas teemale Haugipüük vol. 1
Kuna üleeilne kalapüük mere peal mulle korralikku kala ei toonud, siis olin ma sunnitud eile õhtu jõe äärde ennast ajama. Vaagimise ja planeerimise peale kulus nii palju aega, et kella 23:00 paiku olin siis kohal. Pumpasin paadi täis, varustus peale ja minek ülesvoolu. Leides enam vähem sobiva koha sättisin siis nö öiseks püügiks, mis muidugi mulle tulemust ei andud, kuna kala lihtsalt ei võtnud. Seega paadiga kaldale, võtsin telgi, pistin rohu sisse püsti ja ise viskusin sisse tudile.
Varahommikul umbes 1h enne päikesetõusu ajasin siis ennast üles panin asjad kokku, spinna lahti ja püük võis alata. Liikusin siis veel ülesvoolu ühe vana koha peale, kust pea kuu aega tagasi 2kg haug sai välja võetud. Kohale jõudes vahetasin rohuvaba landi pöörleva vastu välja ja loopisin kogu ala läbi, sain siis esimeseks kalaks väiksema ahvena, mille lasin tagasi. Kammides siis kõik ülevalt poolt läbi mõtlesin, et teen kontrollviske allavoolu tagasi. Tegin siis viske ära sain mõned meetrid kerida, kui käis kergem tõmme läbi ja tundisn, et nö kilone haug otsas. Hakkan siis kala enda poole tooma ja kus siis hakkas see elukas oma jõudu näitama kündes rohukasvu sisse, ümber paadi keerutades sidurit käristades ja kartsin momenti, kui ta mul paadi alt läbi ujus, sest tundus hetkeks, et kala tõmbas jõhvi puruks. Siiski sidur ei olnud liiga peal ja viimase sööstuga rauges ta hetkeks niipalju maha, et suutsin kala tuua enda juurde ära lõpuste tagant kinni ja tõstin paati. Landikolmik oli tal lõpuks ikkagi niivõrd õrnalt kinni et kui oleks veel ühe tugevama mineku teinud oleks ta ka minema saanud.
Püügikohaks oli siis Vigala jõgi. Kala pikkuseks L 70cm ja tänu oma heale toitumisele oli ta kaaluks 2.3 kg, mis ühtlasi mu rekordkala see aasta jõehaugide poolelt. Tamiiliks Gamakatsu 0.24mm testiga 6.8kg ja lant pisike rootslaste pöörlev 7g panter musta värvi kuldsete täpidega.
Lisatud failid:

Info
26. august 2014 23.35 #5398 TT
TT vastas teemale Haugipüük vol. 1
Viimased 2 käiku ( täna ja eile ) on toonud 2 mõõdukala, mõlemad tulid trollides ja rabasid Abu Garcia 13 cm voblerit , värvideks punane-valge, eilne kala kaalus 1 kg ja pikkust L55 ja tänane oli L48 ja kaaluks 680g,

Info
03. september 2014 10.20 - 03. september 2014 10.22 #5434 Rlk
Rlk vastas teemale Haugipüük vol. 1
Päev Saaremaal, kagus. Proovisime erinevaid lante, töötama hakkas seekord Sebile Stick Shadd. Kokku saime 11 haugi, suurim 3,22kg. Ainult aja küsimus, millal tütar oma saakidega mööda läheb aga nii peabki olema :)

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lepik

Info
05. september 2014 22.02 #5443 Madis
Madis vastas teemale Haugipüük vol. 1
Äge, aga õpeta tütrele ka seda kuidas tasemel kalamehed käituvad, tapavad mõistliku koguse ja lasevad ülejäänud tagasi.

Info
07. september 2014 20.33 #5448 Rlk
Rlk vastas teemale Haugipüük vol. 1
Milline on siis mõistlik kogus? Püügikoht asub 250 km kaugusel kodust. Käin seal mõned korrad aastas. Paar tükki läheb laste peredele, paar tükki emale ja tädidele, mõni suitsuahju, paar tükki külmkappi. Sinu jutust tuleb siis välja, et see on ahnitsemine, kui kogun mõned haugid talveks ka külmkappi. Samuti pole see väärikas kalamehe käitumine, kui toetan pensionil ema toidulauda.

Info
07. september 2014 20.47 #5449 Vertu
Vertu vastas teemale Haugipüük vol. 1
11tk oma perele on täiesti ok kogus, pole mõtet hakata arutlema sellel teemal. Alati leidub neid kelle jaoks ka kahe haugi kaasa võtt on ahnitsemine ja märk näljast. Las neile kiibitsejatele jääb oma arvamus:)
Eile tegin ka tiiru merel, 5,6 kg mul ja naisel 3,6kg, paar pooleteisest ka kaasa. Palju selliseid kilo-poolteist tagasi läks ei lugenud. pilt.delfi.ee/my_picture/16596395/
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rlk

Info
12. september 2014 19.25 #5466 volx
volx vastas teemale Haugipüük vol. 1
Sain lõpuks aega teha väikse tiiru oma salakohas põhja-rannikul.
Saagiks jäi 3 kala: 2,75kg,2,5kg ja üks 50cm.
Tulid kõik 10cm slideriga,proovisin ka poperdada aga tulutult.
Peaks ka mainima,et masendavalt palju hõbekokre on meres.
Eelmine kord käies sai mitu tükki välja tragitud,seekord kontakt visuaalne.
Aga jube siblimine läheb rohus lahti.
Püük kahlates.

Info
12. september 2014 22.35 #5467 pehkucho
pehkucho vastas teemale Haugipüük vol. 1
Augusti algus sai avastatud hää püügikoht Pirita jõel Vaskjala kandis ja kui seal kala ei oleks siis poleks ka 5 korral sinna tagasi läinud .Haug ja ahven on põhilised ja kõige efektiivsem on olnud siiamaani trollimine.Lant vast ei olegi vägaoluline sest mulle tundub ,et ku ikala tahab siis võtab kõikke ja kui ei siis oled lihtsalt valel ajal õiges kohas või vastupidi.Niiplaju tegelt on et raskus peab õige olema ,muidu tegeled enamus aja landi päästmisega

Info
15. september 2014 01.03 #5483 Kivi
Kivi vastas teemale Haugipüük vol. 1

pehkucho kirjutas: Augusti algus sai avastatud hää püügikoht Pirita jõel Vaskjala kandis

Paar nädalat tagasi sain ka Vaskjala ujumikoha juurest ühe kuivale, aga enamus rahvast ajab seal särge, nurgu jms taga.
Läksin sinna puhtalt selle pärast, et väiksem poiss tahtis kangesti kalale kaasa tulla ja seal ruumi küllaga tal lanti loopida. Nüüd ajab peale et jälle läheksime sinna järgmise haugi järgi ;)

Info
20. september 2014 18.14 #5489 hannes
hannes vastas teemale Haugipüük vol. 1
Reportaaž põhjanaabrite juurest. Teist päeva käib kõva vooblerite järgivedamine. Püük põhiliselt sügavast veest. Paarikiloseid haugikolle on paadist rohkesti läbi käinud, suurtega uhkustada ei saa. Üks suur viie ja kümne vaheline isend tähistab aasta pärast oma uut sünnipäeva, sest kahvatöö oli puudulik. Tunnike tagasi tuli paati ka üks ilus koha. Ilm on ilus ja püügimõnu kuhjaga :)

Info
21. september 2014 10.06 #5490 Metsniit
Tegin eile tuttavaga koos ühe tõsise kalapüügi retke lahele. Hommiku kell 6.30 saime peale ja seitsmest siis sai püügiga algus tehtud. Eesmärk oli muidugi ahvenat saada, aga miskipärast teda enam seal ei olnud . Asi tundus üpris lootusetu kuniks siis sõbral tuli esimene kontakt kalaga madalast veest ja otsa ei jäänud. Nii tegin siis viske sama koha peale ja siis saime esimese 48cm haugi paati. Sealt siis liikusime edasi madala sopi peale kus siis põhjas kõvasti taimekasvu ning vee sügavuseks pisut üle vöö. Siis hakkas pull pihta kui iga vise ja kala otsas. Haugile sai ette antud igasuguseid lante. Päeva killeriks kujunes ikka tumedad toonid punase tutiga ja hommikul istus ka heleda tooniga salmo slider, millega oli mul suisa kaif püüda kui nägid selges vees kala landi poole sööstu ja rabamist nii pinnast kui vee alt. Suurima kala sain siis mina kaaluga ligi 2kg.
Salmo slideriga püüki jagus mul niikauaks kuni oma rumalusest ei kontrollinud looga mahavõttu, siis tegin heite ja käis 0.24mm jõhvist läbi hele plaks ning mul jäi ainult vaadata kuidas siis lant kaaluga 36g tegi koos trossiga 40m õhulendu sulpaski vette. Lanti ennast ei leidnud üles ja mul jäi anult mõelda no järelikult pidi nii minema siis landiga, mille ma kusagilt jõe äärest ära toodud sai.
Kala sai kaasa võetud kahe peale 16kg kanti, millest enamus rändas suitsuahju.

Lisatud failid:

Info
21. september 2014 11.51 #5491 STF
STF vastas teemale Haugipüük vol. 1
Teeb kadedaks. Käisin eile kohalikul paisjärvekesel, et näha, kas haugil on juba söögiisu. No ei olnud. Kaks ja pool tundi loopisin, kuni hakkas hämarduma. Mitte võtupoegagi. Tipphetkeks jäi Freestyleri vabalend, Savage Geari oma, 50 grammi. Isetehtud titaantross katkes viskehetkel pöörla juurest, olin pöörla hooletusest otsarõngasse kerinud. Aga lend oli ilus, vabastiilis.

Info
21. september 2014 12.26 #5492 Jeekim
Jeekim vastas teemale Haugipüük vol. 1
Et jutt iseseotud trossile läks, võin vaid kiita Pafexi Fortressi. Kergelt sõlmitav, kerge sõrmede vahel sirgeks tõmmata, toodetakse erinevaid jämedusi ja ka haugi hambaid kestab kaua.

www.rialinna.fi/tuotteet?category=4fb0cb900999b0e4c7661c45&product=4fb0cbb90999b0e4c6761c45

Info
21. september 2014 17.24 #5493 Vertu
Vertu vastas teemale Haugipüük vol. 1
0,24mm tamiil on meres haugi püüdes ikka väga peenike, 36g slideriga ei sobi küll kokku :cheer:

Info
21. september 2014 18.23 #5494 Metsniit
Eks ma riski peale välja läksin, sest peenem jõhv pakub ikka põnevust, hoolimata sellest, et mul oli varupool 0.3mm-ga kaasas B).