Foorum

Haugipüük vol. 1

Info
24. veebruar 2014 21.14 #4384 Matu
Matu vastas teemale Haugipüük vol. 1
Kas keegi oskab öelda et kas präegu on väiksemates jõgedes spinninguga mingit lootust haugi saada.Põhimõtteliselt peaks vist nagu lootust olema või kuidas?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
24. veebruar 2014 21.45 #4387 sven862
sven862 vastas teemale Haugipüük vol. 1
Mingi lootus ikka on :) Täna sain kaaspüügina ühe 20cm haugi ja nägin veel kahte alakat :D

Varsti hakkab muidugi haugil keeld ;)

Info
24. veebruar 2014 22.01 #4388 Matu
Tänud kiire vastuse eest.

Info
25. veebruar 2014 10.06 #4392 STF
STF vastas teemale Haugipüük vol. 1
Lootus sureb viimasena. Nädal tagasi hakkas üks u 40 cm pisikese rohelise kummiluti otsa. See oli ka ainus peibutis, mida üks forell togis. Eile käisin Paide taga Pärnu jõel, haugi ei näinud. Ka teised kalamehed kurtsid, et kala ei võta (ühel väike haug, teisel ära läinud forell). Ju siis kalad pidasid vabariigi aastapäeva.

Info
19. mai 2014 09.42 - 19. mai 2014 10.10 #4873 STF
Värskendan haugiteemat. Valmistusin talvel uueks hooajaks, meisterdasin lante ja tellisin netist kalaträni. 11. mai hommikul olin Tarbja paisjärve ääres platsis. Esimene mõõdus haug oli poole tunniga käes, see sai hooaja alguse puhul amnestia. Siis oli tükk aega vaikust ja seejärel erinevate lantidega pisikesi kupuvahte. Kokku oli võtmisi seitsme uue landiga, aga kaks kala, mis kõlbasid kotti panna, tulid ilma nimeta odava plekiga. Järgmised korrad on olnud üsna nutused. Mõni üksik alamõõduline, mitu korda ka ümmargune null. Mõtlesin juba masendunult, et tuleks jälle forelliniredele minna, kala saab lihtsamalt ja suuremaid... Siis lugesin teisest foorumist, kuidas üks mees tõmbas UL spinningu ja liitsiga välja meetrise haugi, no ja mina oma uue 2,7 m Ugly Stiki (test 40-80 g) ja soliidsete lantidega püüan kupuvahte. Õnneks asi veidi muutus. Nädalavahetusel oli üks pidu Õisu mõisas, pühapäeva hommikul läksin kummipaadi ja jääknähtudega järvele. Vabas vees ei tonksugi. Siis otsustasin Minnow Spooniga kaldaäärset roogu kammida ... ja pidu algas, või õigemini jätkus. Süda pidi mitu korda seima jääma, kui haug landile vee peale järele kargas. Paraku enamasti mööda. Kala, mille kaasa võtsin, tuli lõpuks saja meetri kauguselt sadamasuust. Nüüd on kokku kümme uut lanti süütuse kaotanud, aga selle kevade suurim kala tuli ikkagi kodu juurest forellinirest.

Hea koht haugipüügiks:
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Info
19. mai 2014 22.18 #4877 Zoom
Zoom vastas teemale Haugipüük vol. 1
Eile tegin esimese tõsisema retke paadiga Põltsamaa jõe keskjooksul. Paati tõsteti 6-7 kala ja koju neist 4. Kalad kes jäid 40 - 45 cm vahele läksid tagasi kuigi ega üle 1.5 kg isendeid samuti ei olnud.

Suhteliselt sogases vees sai igasugu lante proovida ja lõpuks jäi pidama veteran - hõbedane Abu Toby.

Info
19. mai 2014 22.25 #4878 sven862
sven862 vastas teemale Haugipüük vol. 1
Minu hooaeg on rõõmsalt alanud. 11 mai.....hooaja esimene kala oli kohe 7,6kg..pikkust 105cm....krt oleks see sügisel tulnud! Siis vahele 1 päev täielikku nulli ja kolmandal käigul tuli hooaja teiseks kalaks 5,3kg haugike :) hiljem lisandus ka veel ca 1kg tegelane. Kusjuures see 5,3kg tegi ikka ulme sõitu...kuskil 10 minutit jändasin temaga...vist kõige pikem aeg, mis kunagi haugi väsitamiseks kulunud, kahva ju pole..peab kurnama.

Minu püük muidugi kaldalt elussöödaga, lanti loobin harva.

Info
20. mai 2014 12.18 #4881 volx
volx vastas teemale Haugipüük vol. 1
Esimese haugi sain merest,kaalu ainult 3,76kg 85cm pikkuse juures.
Ja kõige kobedamaks kalaks see ka jäänud.
Sisevetest kilo-poolteist kalu 5-6 kaasa võtnud ja palju alamõõdulist ja ka mõõdulist haugi tagasi lasknud.
Võrts mai algul täieliku nulliga üllatas,pükstega sees mitmes kohas sai oldud.
Veendunud landiloopijana,proovin ka elusaga paar korda püüda ikka,äkki trehvab miskit suuremat.

Info
22. mai 2014 12.13 #4892 lepik
lepik vastas teemale Haugipüük vol. 1

volx kirjutas: Võrts mai algul täieliku nulliga üllatas,pükstega sees mitmes kohas sai oldud.
Veendunud landiloopijana,proovin ka elusaga paar korda püüda ikka,äkki trehvab miskit suuremat.

Mul tuttavad seal ka kaks päeva järjest nagu kaevu peal. Kah mai alguses.

Info
06. juuni 2014 19.03 #4958 Matu
Sain esimesed see aasta Kuremaa järvest, kaks kala olid nii kilo ringis ja ülejäänud 4-5 alla poole kilo.

Info
09. juuni 2014 17.58 #4983 kalamees17
See aasta on kuidagi nigela võitu selle haugiga, eriti suurustega (N)

Info
09. juuni 2014 18.17 #4984 Zoom
Zoom vastas teemale Haugipüük vol. 1
Põltsamaa j. keskjooksul tundub ka olevat kala arvukuse ja suuruse muutus.
Seda kahjuks hõredamaks ja väiksemaks. Tublid aastad olen seda kanti kamminud aga sellel aastal asi nukker.

Kas siin võib põhjus olla selles, et süvendatud jõel puuduvad ühenduskohad "vanajõe" sonnidega ning haugil puuduvad head kudekohad?

Info
10. juuni 2014 21.52 #4986 kalamees17
Ma arvan, et süüdi võib olla ka tänavuse aasta kehv suurvesi, mida peaaegu polnudki

Info
01. juuli 2014 11.19 #5124 STF
Kõige humanistlikum haugipüük, mida minu silm on näinud:

Info
31. juuli 2014 12.10 - 31. juuli 2014 16.28 #5282 hannes
hannes vastas teemale Haugipüük vol. 1
Läänemaalt sai selline koleda välimusega kala kinnipüütud ja kiiresti tagasi lastud. Kas keegi oskab täpsemalt öelda, millega tegu? Alguses vaatasime, et mingid parasiiditüüpi elukad. Tegelikult mingi haigus ilmselt?

Kui haigus, siis tagantjärgi mõeldes oleks edasise nakatamise vältimiseks pidanud ta ellimineerima.
Lisatud failid:

Info
31. juuli 2014 20.01 #5284 Vertu
Vertu vastas teemale Haugipüük vol. 1
Kus kohast Läänemaalt? Ma Vormsi põhjarannast suve algul hulgem selliseid kahtlaste punaste laikudega hauge sain, nii iga viies haug oli laiguline.Ükski polnud muidugi nii hull. Kaasa võtta ei tahtnud, tagasi kõik. Imelikud punased verised laigud, mujal väga harva mõni üksik haug selline olnud.
Soomes pidi olema suht levinud mingi sarnane veritsevate laikudega tõbi, sommid tagasi ei lase sellist tõbist kala.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes