Foorum

file Spinninguga püügil landi nö mäng

Info
30. juuni 2011 07.06 #144 Eufoorik
Paljud siit mängivad oma landiga kalapüügil?
(kerivad erinevatel kiirustel, sikutavad, pausitavad jne). Kui hästi selline tehnika toimib ning milline on kõige parem õigem kerimine ikkagi?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuni 2011 07.22 #147 aapua
eheheheeee... milline on kõige õigem tehnika... Et kas oluline on pikkus või läbimõõt? Või hoopis see, mida sa oma pikkuse ja läbimõõduga teed?

Sama ju lantidega. Minul ainus variant, mida kerin suht ühtlaselt, on pöörlevad. Aga varieerin ka neid nii, et kord kerin kiiresti, kord kerin aeglaselt.

Plekkidega teen aegajalt pikki kiireid tõmbeid ja lasen siis landil vajuda. Siis jälle pikalt ühtlaselt, vahele taas paar nõksu.

Voobler on kõige rohkemate võimalustega (mulle). kohati jätan ta üldse seisma. Siis on variant "jerkimine", nõksatustega kerimine. Kerimine ebaühtlase kiirusega: kiiremini-aeglasemalt või stiilis kerimine-stopp. Siis ridva otsaga küljelt-küljele mängitamine.

Ühesõnaga, lant tuleb panna "elama", imiteerida reaalselt kala, ent vigast kala.

Jällegi vaid minu nägemus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Eufoorik

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuni 2011 07.34 #148 Eufoorik
lõpuks sain siis kuskilt kiire kokkuvõtte ka stiilinäidete kohta (Y)
eks ole neid tõmblemisi teind küll ja küll erinevate lantidega aga proovin siis veel
(vale koht ja lant nähtavasti koguaeg :woohoo: )

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuni 2011 08.50 - 30. juuni 2011 16.47 #150 hannes
Aapualt väga hea ülevaade (Y)

Kindlasti tasub lanti mängitada. Väidetavalt haarab kala lanti kõige paremini just sel hetkel, kui see on korraks seisma jäänud.

Ka siinse käsiraamatu artiklis väidab Soome haugiguru: "Lanti ühtlaselt mängitades saad kindlasti kala, kuid igasugused lisaliigutused võivad tõsta saagikust märkimisväärselt. Lisaks olen korduvalt täheldanud, et isegi 7 paadi küljes järgi veetavat ritva kaotavad ühele käes olevale. Kuigi püüdja ei tee meelega ühtegi mängitamisliigutust, siis tema enda ridvaliigutused teevad landi huvitavamaks ja kala võtab paremini."

Pöörlevat kerin erinevate kiirustega, kuid ilma mängitamata.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuni 2011 16.40 #156 oinz
Ahvenat imepisike lutiga püüdes: Kiirelt ja aeglaselt kerimine + ridvaga nõksutamine + pausid. Aegajali nii pikad pausid, et lutt peris põhja vajub.
Pöörlevaga: erinev kerimiskiirus
Voblerite ja plekkidega samuti jõnksutamine ja erinevad kerimis kiirused
Jerkimine: teema omaette mida siin lahkama ei hakka

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
01. august 2011 05.52 #360 Askokr12
Minu tehnika siis selline, et viskan landi nii kaugele kui saan. Seejärel lasen sel põhja vajuda ja kui on põhjas, hakkan kerima. ning vahepeal teen ka mõningaid pause ja tavaliselt haug võtab nende pauside ajal.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
21. detsember 2013 23.44 #4118 Napsitrall
Sellisel juhul peab selle veekogu põhja ikka maru hästi tundma. Võõral veel sellist praktikat küll kasutada palju ei saa(kui just lante tonnidega kaasas pole) Aga jah, enamus tarkustes on juba eelpool kirjas ja mul pole lisada suurt midagi rohkemat.

Askokr12 kirjutas: Minu tehnika siis selline, et viskan landi nii kaugele kui saan. Seejärel lasen sel põhja vajuda ja kui on põhjas, hakkan kerima. ning vahepeal teen ka mõningaid pause ja tavaliselt haug võtab nende pauside ajal.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.