Foorum

heart Talipüük

Info
20. jaanuar 2017 16.56 #8694 axon
axon vastas teemale Talipüük

treblek1 kirjutas: Tere . Tahtsin küsida ,et kas marmõssiga võtab paremini kui tavalise konksuga ? Mõtlen siis väikseid kalu püüdes

Oma kogemus näitab et kõik oleneb kalast...
Mingi hetk võib ilma söödata hästi võtta ja mingi hetk ei toimu midagi...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: treblek1

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
20. jaanuar 2017 16.58 #8695 treblek1
treblek1 vastas teemale Talipüük
Selge :) Aga kas peaks püüdma just sääsevaste v ussiga ? Ise olen püüdnud need päevad ussiga ja ei grammigi võttu.

Info
20. jaanuar 2017 18.30 #8696 axon
No sääsevastse peale vast peaks suurem huvi olema ikka :) nii et pigem sellega.. kuigi käisin eelmine nv vanamehega peipsil ja ei olnud ningit vahet... mina motõlliga ja tema ussiga, seis suht võrdne :D

Info
20. jaanuar 2017 18.35 #8697 treblek1
okei :) aga eks ma homme proovin siis marmõssiga ja uss otsas.

Info
20. jaanuar 2017 18.43 - 20. jaanuar 2017 20.55 #8698 treblek1

Sellise kuju ja välimusega, kuid värvid palju erksamad :) Sellist tüüpi normaalne ?

Info
21. jaanuar 2017 13.20 - 21. jaanuar 2017 13.24 #8700 axon
Ma ei ole kindel kas kalastamises üldse midagi normaalset on :D, aga endal on talvel jääle minnes alati valmis seotud mitmed variandid.. heledad/tumedad/erksad... katsetamise asi :)

PS.
Rainer ootan huviga sinu tulemusi see nv :) kahjuks ise ei saa see nv peipsile minna nii et äkki näitad sina mis seal head toimub :)

Info
21. jaanuar 2017 16.05 #8701 treblek1
Seda küll jah . Sai siis proovitud täna võtmine oli päris hea isegi enne lõunat sai nii päris kenasid särgi kui ka ahvenat.

Info
22. jaanuar 2017 21.35 #8705 Rainer
Rainer vastas teemale Talipüük

axon kirjutas: Ma ei ole kindel kas kalastamises üldse midagi normaalset on :D, aga endal on talvel jääle minnes alati valmis seotud mitmed variandid.. heledad/tumedad/erksad... katsetamise asi :)

PS.
Rainer ootan huviga sinu tulemusi see nv :) kahjuks ise ei saa see nv peipsile minna nii et äkki näitad sina mis seal head toimub :)

Peipsil sai käidud laupäeval, Kodavere all. Peale läksime jala ja püüdsime peamiselt kirvega (paar korda proovisin püstsikut ja põiklanti ka) ning umbes 2-3 kilomeetri kaugusel ehk. Midagi ikka tilkus, aga ketti ei tulnud ja korralikke pätse ka ei saanud, kuigi puurisime ja otsisime. Eks seal vist nii ei olegi, et lambist lähed ja kakud. Peab ikka kohti teadma. :(
Tegelikult tahaks vähemalt korra veel minna, aga siis juba kasutaks taksot ja laseks ennast vähe kaugemale kaldast viia. Enne muidugi uuriks kohti ka. :)
Vähemalt päike paistis ja ilm oli mõnna ning ma ütlesk, et kokkuvõttes oli vinge päev!

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: axon

Info
31. jaanuar 2017 20.43 #8737 axon
Sai siis pühapäeval peipsil käidud :)
Suures laastus oli vaikne.. mõned üxikud ahvenad tiksusid, aga parve peale samuti ei sattund.
Samas ei käind kaldast ka väga kaugel mingi 1km vms.. :)
aga üx nunnukas siiski sattus konksu otsa :)
Lisatud failid:

Info
16. märts 2017 00.27 #8907 hannes
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: axon

Info
15. jaanuar 2018 21.26 #9691 Rainer
Minul siis talihooaeg avatud! ;)

Väike video tänasest pooleteisetunnisest püügist:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Svennu

Info
24. jaanuar 2018 12.12 #9698 Kalaportaal.ee
Kalaportaal.ee vastas teemale Talipüük

Jääpeale sikutama? Räägime vertikaallantidega püügist.

Sikutiga püügil kasutatakse umbes 50 cm pikkust ritva. Vanal heal ajal valmistati need ridvad ise kadakapuust, tänapäeval on aga poest saada kõikvõimalikke talipüügiritvu.

Loe edasi: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/481-jaapeale-sikutama-vertikaallantidega-puuk

Info
13. veebruar 2018 11.47 - 13. veebruar 2018 13.35 #9765 Rainer
Hei!

Nädalavahetusel, kui forellijõgedel oli laulupidu (tõenäoliselt), siis mina püüdsin hoopis jõel ahvenat.
Püük kirbuõngega ja söödaks kärbsetõuk, töötas!

Kala tuli puutumata kohtadest, kus jääd oli vast mingi ~4cm. Minul (~78kg) ei olnud probleemi, aga kui isa (100+) mulle liiga lähedale tuli, siis jää ragisemine võttis ikka junni jahedaks.

Igatahes, päev oli lahe! Lõikasin väikse video kokku, vaadake ise:

Ahjaa, unustasin mainida, et minul päeva suurim ahven 400g, isal 530g. Minul kokku 3,7 kg, isal 2,7 kg. Ahvenast saab päris maitsvat kalasuppi, söön veel tänagi! ;)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Täpik

Info
14. veebruar 2018 22.43 #9770 Hein
Hein vastas teemale Talipüük
Pagana äge! Mingit sikuskat ka proovisite?

Info
15. veebruar 2018 21.05 #9773 Rainer

Hein kirjutas: Pagana äge! Mingit sikuskat ka proovisite?

Proovisin põiklanti küll, aga ei tulnud sellega midagi. Kirbuga hakkas tulema ja jäin sellele truuks. :pinch:

PS! Täna ostsin poest sääsevastset ja tõuku juurde, loodetavasti laupäeval ahven närib! :D

Info
03. detsember 2018 21.00 #10196 Hein
Hein vastas teemale Talipüük
Avasin sellel nädalavahetusel enda talihooaja paari microcaga Nõo järvel. Käisin seal laupäeval. Kuna jääd oli kena 6-7 cm, mõtlesin, et vaja pühapäeval Vooremaale minna, kuid siis tuli korralik lumi maha ja matsin selle plaani maha - ei julgenud ilma erilise kogemuseta lume all olevaid järvi pidi tatsata.