8 viisi tõhusaks lõõgastumiseks: kuidas tagada sisemine rahu ka kiiretel aegadel?

Kiire elutempo ja pidevad kohustused pakuvad ühelt poolt mõnusat eneseteostuse tunnet, kuid teisalt võivad meid ka kergesti väsitada. Seetõttu on oluline võtta aega iseenda jaoks ja otsida võimalusi lõõgastumiseks.

Siin on kaheksa lihtsat, kuid tõhusat tegevust, mis aitavad tunda end hästi ning seljatada stressi ja väsimuse.

 

  1. Füüsiline liikumine

Liikumine on tõhus viis stressi maandamiseks. Olgu su valik kiire jooksutrenn, rahulik jalgrattasõit või mõni muu füüsiline tegevus - mõõdukas liikumine aitab vabastada endorfiine ehk õnnehormoone.

Proovi ka kiirematel päevadel võtta enda jaoks vähemalt 30 minutit vaba aega aktiivseks tegevuseks. See aitab vähendada stressi, tugevdada sinu mentaalset heaolu ning parandab ka üldist tervist.

  1. Mediteerimine ja hingamisharjutused

Meditatsioon ja teadlik hingamine on tõhusad vahendid meelerahu saavutamiseks. Proovi igal hommikul või õhtul leida vähemalt 10-15 minutit, et rahustada oma mõtteid ja olla niisama vaikuses.

Täiendavaks lõõgastumiseks katsu sulgeda silmad ja keskenduda oma hingamisele. See aitab sul puhastada meelt ja tekitada sisemist rahu.

  1. Värskes õhus viibimine

Aeg looduses aitab meil taastada kontakti ümbritseva maailmaga. Olgu selleks jalutuskäik kodulähedases pargis, matk metsas või rahulikult veedetud aeg oma koduaias - värske õhk ja looduse hääled aitavad lõõgastuda ning suurendavad õnnetunnet.

Võta aega, et nautida värsket õhku ja looduse ilu enda ümber.

  1. Loovtegevused

Igaühes meist on peidus artist. Võta mõnel vabal päeval paar tundi aega, et tutvuda enda loova poolega. Olgu selleks muusika, maalimine, kirjutamine, luuletamine või misiganes muu loov hobi. Loovtegevus aitab paremini lõõgastuda ja unustada argimured.

  1. Ole mõõdukalt sotsiaalne

Mõni isiksuse tüüp ammutab oma energiat rohkest suhtlusest ja teine jällegi kogub energiat olles üksi.

Seega võta aega, et olla üksi, kuid kindlasti leia ka sotsiaalseid tegevusi. Aeg sõprade ja perega on hindamatu. Sotsiaalne suhtlemine ja jagatud naer on ühed parimad viisid, kuidas lõõgastuda ja leida rõõmu igapäevasest elust.

Isegi kui tunned end veidi väsinult, võib positiivne suhtlus inimestega anda hulgaliselt uut energiat ning rõõmu.

  1. Aja korda oma rahaasjad

Raha on paratamatult üks stressiallikatest paljude inimeste elus. Korralik finantsplaneerimine aitab sul olla tuleviku suhtes kindel ning vähendada muret, ärevust ja stressi.

Isikliku eelarve koostamine on esimene samm rahalise kindlustunde saavutamisel. Pane kirja oma sissetulekud ja väljaminekud, leia võimalused säästmiseks ja säästude investeerimiseks. Nutikas rahahaldus aitab sul hoida kontrolli oma finantside üle, mis omakorda vähendab stressi ja loob meelerahu.

Tekita endale rahaline puhver hädaolukordade jaoks. See annab sulle kindlustunde ettenägematute kulutuste tekkimisel, olgu selleks siis auto parandus või ootamatud tervishoiukulud. Stressi vähendamiseks on oluline teada, et sul on olemas rahaline tagavara.

ESTO krediidikonto pakub võimalust ootamatute kulutuste katmiseks. Isikliku krediidiliini avamine võimaldab laenata täpselt nii suure summa, kui vajad ning maksta tagasi paindlike maksetingimuste alusel.

Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. ESTO AS krediidikonto kulukuse määr on 49,22% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidilimiit 4000 EUR, fikseerimata esialgne (maksimaalne) intressimäär 40,70%, lepingutasu 0 EUR, igakuine haldustasu 0 EUR, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 5467,67 EUR eeldusel, et krediit võetakse kasutusse viivitamata täies mahus ja tagastatakse 60 kuu jooksul igakuiste võrdsete osamaksetega.

  1. Võta aega, et olla iseendaga

Võta aega iseendale. Olgu selleks siis rahustav vanniskäik, raamatu lugemine või lihtsalt hetk mõtisklemiseks.

Veetes aega iseendaga, võib muusika olla võimas vahend meeleolu loomiseks ja lõõgastumiseks. Vali rahulikud ja lõõgastavad meloodiad, mis aitavad lõdvestuda ja luua ühenduse oma sisemise minaga.

Täiendavalt, on suurepärane vahend oma mõtete puhastamiseks päeviku pidamine. Kirjuta üles oma mõtted, tunded ja kogemused - kirjutamine aitab sul paremini mõista enda emotsioone ja leida sisemist rahu.

  1. Naeru võitmatu jõud

Viimaseks nipiks jätsime kõige lõbusama - muidugi naer ja huumor!

Tekita võimalusi tõeliselt südamest naermiseks. Veeda aega lõbusate inimestega, vaata komöödiafilme või stand-up komöödiaid ja kuula podcaste. Naer aitab vähendada stressi ja tõstab üldist heaolu.

Lõõgastumine on oluline osa kogu keha terviklikust heaolust. Ära unusta, et ka finantsiline seis mõjutab sinu üldist heaolu. Kui suudad oma rahaasju targalt juhtida, siis väheneb stress ja suureneb võimalus elada rahulikumat ja täisväärtuslikumat elu.

Leia enda jaoks sobivad lõõgastavad tegevused ja naudi iga hetke oma elust!

Loe edasi, kuidas ESTO on võitnud enamike Eesti e-kauplejate usalduse: https://markets.businessinsider.com/news/stocks/esto-holdings-ou-reports-record-breaking-third-quarter-2023-results-underlining-market-leader-positioning-in-the-baltics-and -announces-upcoming-equity-raise-1032769732


Artikkel on sponsoreeritud.


Kalaportaal, 2023