Foorum

times Spinninguritvade teema

Info
09. juuni 2015 07.08 #6619 Jeekim
Mina ei teinud probleemi, hoian esimese ridvarõnga jalas, kuid mitte kunagi südamikus.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
09. juuni 2015 11.38 #6621 Svennu
Eks see vast harjumuse asi ole. Mina ei suutnud - käisin 2x uue ridvaga ilma selle kinnituseta kalal ja no iga kord, kui landi veest välja kerisin, jätsin liini parasjagu niipalju välja, et lant selle aasa külge panna. Kuna aga aasa polnud, tuli kerida rohkem liini sisse, et ta alumise rõnga jala külge kinnitada. Koju tulin, panin aasa sinna, kus vaja ja asi korras.

Muidugi, eks lõpuks harjuks ümber ka aga ma valisin sellise tee.

Info
13. juuni 2016 02.21 #8230 donl
donl vastas teemale Spinninguritvade teema
Huvitav kas Fenwick on ka väga habras? Ise kahevahel kas osta Fenwick või MajorCraft..

Info
15. juuni 2016 01.03 #8233 Svennu
Olen omanud mõlemat ritva. Või õigem on öelda, et mõlema ridvaga püüdnud sadu tunde. Kasutasin 2-4 hooaega tagasi fenwicki. Enne seda sai proovitud Colmicut, Shimanosid ja Daiwasid ja igast muud mudru aga kuna ma võsas liigeldes ikka üsna robustselt käitun, siis kõik eelnevad on leidnud oma võrdlemisi kiire lõpu. Fenwick pidas vastu 2 hooaega ja ilmselt peaks ka edasi aga minu jaoks oli tema paine natukene liiga pehme. Või ütleks, et liiga keskpaindeline. See ka hetkel põhjus, miks ritv hetkel garaazis nurgas seisab.

MajorCrafti soetasin Jeekimi kommentaari peale lihtsalt prooviks ja ega midagi eriti ei oodanud sellest. Küll aga kohe esimesest püügist alates sain aru, et ridva toime on täpselt see, mida mina ootan ning tellisin lisaks teise veidi pikema mudeli. Lühem siis võsasesse lõiku ja pikem lagedamale. Pikema suutsin ära lõhkuda suhteliselt kiiresti. Küll aga ei saa seda päris ridva süüks ajada kuna üks õnnetu kinnijäämine kuhugi taimestikku ning selle sealt lahti rapsimine lõpetas landi lennu täpselt vastu ritva ning millalgi sama päeva püügi lõppfaasis ritv lihtsalt viske hetkel murdus. Ülemise ja ülemisest järgneva rõnga keskelt. Teine ritv aga siiani kasutuses ning kestnud väga hästi.

Ise nendest kahest valiks kindlasti MajorCrafti, kuid kui sulle vaid ja ainult vastupidavus oluline on, siis võta Fenwick. Tegu kahtlemata väga hea ja vastupidava ridvaga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: donl

Info
15. juuni 2016 02.03 - 15. juuni 2016 11.37 #8234 Justas
Forelli püügi jaoks on olemas veel Major Craft Finetail ja Finetail Banshee mudelid.
Ise kasutan Finetail 622L ja mul oli üks kord, et kala juhis minuga ja ma ei näinud, kes see oli - ei saa tõmba aukust üleval (võib olla oli kobras :) ). Aga näiteks 2 korda sain L=46cm kalad - probleemi pole.
Lisan video, kus demonstreerivad 622L võimalused (esimesed 3-4 kalad):

minu oma ka

ja mu kanalil on olemas veel mõned, kus 622L peanäitleja. Edu valimisel ;)

!PS Veel lisan ühe lätlane video - ta kasutab Nextino ja tal kanalis on palju videod selle ridvaga:

Info
15. juuni 2016 12.52 #8235 Mart1n
Ma tellisin endale just Favorite Arena ridva. Tundub igati huvitav "piits," aga eks näis. Loodetavasti saab juba reedel või uue nädala alguses kätte.
favorite-fishing.com/arena-2/?lang=en

Info
15. juuni 2016 13.25 #8236 donl
Hetkel ostsin hoopis Daiwa uue Silver Creek UL spin-i, poes sai ka Daiwa Luviase ritva käes hoitud, tundus küll parem aga Fenwicki saaks isegi väiksema raha eest..Eks järgmiseks jääb River Runner sihikule..Tänud kes jagasid ridvaemotsioone, sai palju targemaks..

Info
15. juuni 2016 14.30 #8237 ceemic
Kas Silver Creeki saab kuskil kohapeal ka katsuda? Huvitab just 2,35m mudel.

Info
15. juuni 2016 14.55 #8238 donl
Ma ostsin Salmost, mustamäelt..Rohkem sinna neid ei jäänud, aga võibolla teises poes on. .A Luvias jäi minust sinna, jube hea ritv tundus, 198€..kui õigesti mäletan siis 2.10m oli..

Info
15. juuni 2016 15.02 #8239 ceemic
Siis äkki on Tartus ka...

Info
15. juuni 2016 15.11 #8240 donl
Muidu see ei ole sama Silver Creek mida Jaapanis müüakse(AGS)- Jaapanis müüdav maksab veidi alla 400€), aga see UL Spin 70€ tuuri..

Info
16. juuni 2016 21.48 #8245 Hein
Hein vastas teemale Spinninguritvade teema
Alati ei pea kalleid kaikaid ostma, mul on näiteks DAMi Effzetiga head kogemused (FZ Meth 2-10g, 210 cm). Ostsingi ta just paari grammiste kummikate ning ahvena jaoks, kuid sujuvalt muutus see ka forellitamise ridvaks. Nüüd on neil veel ka Perch Special sellel aastal välja ilmunud.
Järgmiseks proovin aga hoopis Savage Geari Custom ULi pikemat varianti.

Info
19. juuni 2016 16.26 #8251 Varnas
Savage Geari Custom ULi ise mõnda aega kasutanud, küll lühemat varianti ja seni väga pro!
Mõnusalt jäik ja tundlik. Kõrvale tahaks ka midagi pikemat, ca 2.3m kaigast. See Silver Creek tundub täitsa variant.
Donl - oled juba Creekiga püüda ka saanud? Kuidas muljed?

Info
19. juuni 2016 23.29 #8253 donl

Varnas kirjutas: Donl - oled juba Creekiga püüda ka saanud? Kuidas muljed?

Kahjuks veel pole jõudnud kalale.
Niimoodi kuivalt proovides tundub kuidagi jäigapoolne, tundub suht kahtlane kas kergemad landid väga lendavad, aga tipupaine ja ega tea äkki on ok..) Test on 3-14 ka, nii et mitte super UL..

Info
20. juuni 2016 17.25 #8256 kinks
kinks vastas teemale Spinninguritvade teema
Oli kiirelt ritva vaja ja ostsin Daiwa Exceler 1.95m ridva, 1-9gr testiga.
Esimesel püügil olin täiesti reaalselt üllatunud, et nii hea ritv mõistliku raha eest (65eur). Püüdsin leechi, vobleri ja nr 3 Mepps-iga. Viimane oli raskuse poolest piiripeal, mida visata saab, leechide (2gr peaga) ja voblerite jaoks aga oli väga hea. 0.2 tamiiliga lendasid asjad päris edukalt.
Olen pikema variandiga varem proovinud aga sellel oli käepide liiga pikk ja üldmulje liiga tundlik ja vedel. 1.9m ridval oli kõik väga hästi balansis. Parajalt tundlik, samas ei ole päris nuudel ega mitte liiga kiire.

Info
20. juuni 2016 18.57 - 20. juuni 2016 18.59 #8257 opa
opa vastas teemale Spinninguritvade teema
Kuna enne pole UL ritva omanud ja jõekal käinud ainult 5 korda, siis väga ei oska kommenteerida kas Silver Creek hea või väga hea, aga nr 1 landid lendavad minu meelest suht täpselt ja piisavalt kaugele. Mina olen igatahes rahul. Sai ka eile ritv kala tunda.
Lisatud failid: