Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jääpuurid - jagage kogemusi ja andke nõu

More
7 years 2 months ago - 7 years 2 months ago #8659 by Rainer
Tere!

Kellelgi Heinola speedrun puuriga on kogemusi? Kuidas see lõikepea vastu peab? Pea ise juba kallim kui vene puur, sellest tulenevalt eeldaks, et kestab ka kenasti.

Siiani olen ise kasutanud 150mm Tonari puuri. Justkui nagu käitlen puuri jääl õigesti, aga ikkagi lähevad terad paari-kolme käiguga läbi.

Praegu netist vaadates oleks valikus justkui Heinola, Mora või Rapala puur.
Talimõmmikud jagage nüüd kogemusi.
Last edit: 7 years 2 months ago by Rainer.
More
7 years 2 months ago - 7 years 2 months ago #8660 by hannes
Mul see sama oranž Heinola 135 mm. Midagi põhjapanevat ei oska terade kohta kahjuks kosta, kuna puur on paar aastat vana ja eelmised talved on nii jäävaesed olnud, et pole suutnud veel teradele liiga teha :)

Kui seda ostsin, siis lugesin Eesti ja Soome foorumitest, et on kiidetud asi. Ja tõepoolest - istub hästi kätte, puurida saab kiiresti ja lihtsa vaevaga. Praegu olen rahul.
Last edit: 7 years 2 months ago by hannes.

More
7 years 2 months ago #8661 by Vertu
Heinola ongi vana nimega Rapala ju. Kui sul 2-3 käiguga vene puuri terad läbi lähevad, on midagi valesti. Ilmselt ei kesta siis ka Heinola ega Mora. Jääs olevasse kivisse, teokarpi, pudeli jne puurid pole vahet mis puur on, terad läbi ikka.
More
7 years 2 months ago #8662 by axon
Offtopic variandis... Oleneb palju auke ühe käiguga puurib.. kuigi jah 2-3 käiku kuidagi kahtlane.. ise pidin terasi vahetama kuna puur pillati maha ja tera sai kannatada.. Samas vähemalt Tartus on neid võimalik ka lasta teritada :)
More
7 years 2 months ago - 7 years 2 months ago #8663 by Rainer
Puurides me ju ei tea täpselt mis jää sees on. Tahtlikult kuskile kivisse või muusse jamasse puurinud ei ole, hoopis vastupidi - olen just autos ühest kohast teise sõites terakatte peale pannud ja jääl ka peale aukude tegemist puuri jäässe püsti puurinud.
Viimased terad on käega katsudes teravad (lõika või näppu), aga ei puuri vot. Proovisime tera nurka muuta, aga ikka ei puuri. Tundub, et miski seal kõver, sest puuri ringi ajades justkui tera kannab väliskülgedelt ja sisemised teravad nurgad jäässe hästi ei ulatu.
No see selleks. See puur on mul nagunii 150, aga tegelikkuses ei oleks üldse nii suurt vaja. Eriti veel kui haugi/ahvenat otsid põiklandiga ja kümme auku järjest teha tahad ja siis jälle 10 jne.

Kui jätta kõrvale igasugune sodi jää sees ja ütleme, et kivisse või okstesse ei puuri, siis kas Mora või Heinola puuri terad kestavad kauem kui vene toodangul?
Last edit: 7 years 2 months ago by Rainer.
More
7 years 2 months ago #8664 by Vertu
Ma isiklikult pole aru saanud et Mora experdi terad kauem kestaks kui vene Barnauuli. Need kaks puuri mida ise oman ja olen palju kasutanud. Heinolat pole omanud. Mora eelis slaavi puuride ees on see et puur on tugevam, kuskilt midagi lagunema ei hakka, ei liigend, tigu ega käepidemed. Kumerad terad, paks sula jää siis puurib lõbusalt ka siis kui venelased hakkavad kinni kiiluma. Mora vaimustus tekkis siis kui sain ühe kuldsete kätega vanamehe experti proovida, oli ise timminud, teranurka pisut jne. 150MM puuriga tegid 70 cm paksuse jää sisse augu nii et puuri käepidet võisid kahe näpu vahel ringi keerutada, puuris oma raskusega ja null jõukulu. Ostsin omale ka 150mm experdi, aga päris nii heaks pole saanud. Need barnauuli ja nerod mis praegu võileiva hinna eest pakutakse on ka tegelt toimivad asjad, uued terad maksavad 5 euri, puur kerge ja paar-kolm hooaega kestab ikka. Nii et tekibki küsimus kas tasub mora eest mitu x rohkem maksta :unsure:
The following user(s) said Thank You: Rainer
Time to create page: 0.125 seconds
Powered by Kunena Forum