Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kahlakate liimimine

More
9 years 5 months ago #5574 by hannes
Replied by hannes on topic Kahlakate liimimine
Kahlakate parandamisest natuke lähemalt:

www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/...ndada-kahalamispukse

Artiklist leiab nippe, kuidas aukusid üles leida ja pükse parandada.

Liquisole liimiga parandasin ka enda kahlakad ära, mis esimesel pükste sisseõnnistamise päeval katki läksid. Nimelt astusin vee all hooga terava kivi vastu ja sellest piisas, et lekkima hakata. Liguisole paikas augu kenasti ära ja enam vett sisse ei tule. Liimi ostsin Espakist.
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6038 by elmerike
Replied by elmerike on topic Kahlakate liimimine
Olen parandanud Liquisole liimiga neopreene ja väga rahul siiani tulemusega. Viimasel jõekakäigul aga õnnestus püksid suisa neljast kohast korralikult lõhki rebida ja oleks vaja mitte ainult liimi vaid ka mingit neopreenlapikest. Endal pole enam alles (või ei leia üles). Küsin ega keegi oska soovitada, kust saaks osta või ega keegi ehk anda saa jupikest?
Last edit: 9 years 1 month ago by hannes.

More
9 years 1 month ago #6039 by Karlil
Replied by Karlil on topic Kahlakate liimimine
Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis BoBos müüdi Stormsure liimi ja tundus, et sellega kaasas oli ka mingit sorti lapp.
More
9 years 1 month ago #6043 by Vertu
Replied by Vertu on topic Kahlakate liimimine
Ma olen kaks korda neopreen lappe ja liimi küsimas käinud erinevates surfi ja sukeldujate klubides. Peale liimi ostmis ja häda kurtmis et lappe pole on alati kuskilt neopreeni tükke ka kaasa antud.
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
9 years 2 weeks ago - 9 years 2 weeks ago #6183 by sven862
Replied by sven862 on topic Kahlakate liimimine
Mul oleks vaja kahlamispüksid kiirkorras homseks ära liimida, tegemist kõige tavalisemate kummist kahlakatega. Hetkel on käepärast ainult vana hea kummiliim, kuid selle kuivamisaeg on 24h, kas saan protsessi kiirendada kui panen puhuri selle otse peale puhuma? Mitte kuuma õhku, lihtsalt ventilaatori režiimil. Või kannab see liimi pealt nö. vajalikud ained just ära?
Last edit: 9 years 2 weeks ago by hannes.
More
9 years 2 weeks ago #6184 by aapua
Replied by aapua on topic Kahlakate parandamine
Vana hea kummikas ei saa kuivada 24 h. Enivei, teed nii: kannad mõlemale pinnale (pükstele ja pealeliimitavale lapile) peale kihi liimi ja lased kuivada. Äkki mingi veerand tundi? Igatahes nii, et pind kuiv oleks. Siis teine kiht liimi peale, kuivada mõni minut ja surud pinnad kokku. Vaja seda viimast teha täpselt, sest uuesti lahti rebida enam ei saa/ei tohi. Mingit 24 h pole vaja. Järelkuivamine võtab aega küll, aga vett peab see ideaalselt. Olen niimoodi parandanud otse jõe ääres püügipausi ajal, kogu kuivamisaeg oli vast pool tundi maksimum ja pidas veatult.
The following user(s) said Thank You: sven862
Time to create page: 0.162 seconds
Powered by Kunena Forum