Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
7 years 11 months ago - 7 years 11 months ago #7988 by Madis
Replied by Madis on topic Merikapüügi varustus
Sellepärast ära küll muretse, et meriforell nööri näeb. See oleks kõige viimane argument nöörilt tamiilile minnes, siis kui enam mingit muud vabanust ei leia :lol:
Last edit: 7 years 11 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
7 years 11 months ago #7989 by yyde
Replied by yyde on topic Merikapüügi varustus
Mis nalja pakkus? Vabandusi kindlasti ei otsi ja küsimusele sain vastuse ka.
The following user(s) said Thank You: Pollumees

More
7 years 11 months ago #7991 by serks
Replied by serks on topic Merikapüügi varustus
Aga võibolla selges vees on vahe sees?? Mul on olnud juhus kui vahetasin keset püüki olude sunnil tamiilipooli nööripooli vastu. Tamiiliga oli paar kontakti kuid nööriga mitte ühtegi tonksu. Arvatavasti oli juhus aga võibolla ka mitte?? :cheer: Ma 100% ei välistaks midagi sest ega me tegelikult ju ei tea, mis kalal mõttes on :cheer:
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
7 years 11 months ago #7994 by Andres1984
Replied by Andres1984 on topic Merikapüügi varustus
Ma ise olen viimastel aastatel jõeforelli püügil nööri kasutanud ja ei ole märganud olulist vahet tamiiliga. Seda siis nähtavuse seisukohalt. Reeglina kasutavad kogemustega ja tegijamad merikakütid siiski tamiili, sest tsiteerides klassikuid: "Nöör ei anna sulle andeks ühtegi eksimust, võta tamiil ja venita meetrist juppi – aga kujuta nüüd ette, kui palju annab ta venima siis, kui sul on ligi 20 m liini väljas? Kui vaja, saab oskuslikult tegutsedes tamiiliga need kalad ka kätte, kes ainult naharibaga kinni, nii et lant on ninast 5 sentimeetrit eespool." Väikestel niredel jõekat taga ajades ei ole see nii määrav, kuna heiteid tehakse kõvasti lähemale kui merest püüdes.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
7 years 11 months ago #7995 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Merikapüügi varustus
Mina olen üsna algusest peale ainult nööri kasutanud merikapüügil - ja ei kurda. See venivus on mumeelest umbes sama adekvaatne põhjus nagu see nähtavus - kala siputamise amortiseerib minu jaoks ritv ja sidur. Võibolla tõesti, et kui mõnu 4+ koll kuskilt väga mokaotsast kinni on, siis on paar % suurem tõenäosus ta tamiiliga kätte saada, aga see ei ületa minu jaoks võimalust vajadusel landi konks sirgeks tõmmata ja lant siiski kätte saada.
The following user(s) said Thank You: yyde, Pollumees
More
7 years 11 months ago #7996 by yyde
Replied by yyde on topic Merikapüügi varustus
olen ühel nõul wingsuitiga, et sidur ja ritv kompenseerivad venivuse. pidevalt piltidel silma peal hoides kasutavad enamus tamiili ja see tekitas ka kõhklust ehk on selle põhjus just see, et kala ei pelga seda nii palju, kui nööri. lugedes teiste arvamusi siin, siis saan aru, et ka teised kasutavad nööri ja eeldan, et saagid pole jäänud kättesaamatuks.
ise olen kasutanud ainult nööri puhtalt tugevuse pärast ja kui sassi läheb hargneb hõlpsamalt.

tänan mõistlike postituste eest!
The following user(s) said Thank You: Pollumees
Time to create page: 0.136 seconds
Powered by Kunena Forum