Foorum

times Merikapüügi varustus

Info
29. märts 2016 00.54 - 29. märts 2016 00.54 #7988 Madis
Madis vastas teemale Merikapüügi varustus
Sellepärast ära küll muretse, et meriforell nööri näeb. See oleks kõige viimane argument nöörilt tamiilile minnes, siis kui enam mingit muud vabanust ei leia :lol:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Pollumees

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
29. märts 2016 06.55 #7989 yyde
yyde vastas teemale Merikapüügi varustus
Mis nalja pakkus? Vabandusi kindlasti ei otsi ja küsimusele sain vastuse ka.

Info
30. märts 2016 17.33 #7991 serks
serks vastas teemale Merikapüügi varustus
Aga võibolla selges vees on vahe sees?? Mul on olnud juhus kui vahetasin keset püüki olude sunnil tamiilipooli nööripooli vastu. Tamiiliga oli paar kontakti kuid nööriga mitte ühtegi tonksu. Arvatavasti oli juhus aga võibolla ka mitte?? :cheer: Ma 100% ei välistaks midagi sest ega me tegelikult ju ei tea, mis kalal mõttes on :cheer:

Info
31. märts 2016 11.29 #7994 Andres1984
Ma ise olen viimastel aastatel jõeforelli püügil nööri kasutanud ja ei ole märganud olulist vahet tamiiliga. Seda siis nähtavuse seisukohalt. Reeglina kasutavad kogemustega ja tegijamad merikakütid siiski tamiili, sest tsiteerides klassikuid: "Nöör ei anna sulle andeks ühtegi eksimust, võta tamiil ja venita meetrist juppi – aga kujuta nüüd ette, kui palju annab ta venima siis, kui sul on ligi 20 m liini väljas? Kui vaja, saab oskuslikult tegutsedes tamiiliga need kalad ka kätte, kes ainult naharibaga kinni, nii et lant on ninast 5 sentimeetrit eespool." Väikestel niredel jõekat taga ajades ei ole see nii määrav, kuna heiteid tehakse kõvasti lähemale kui merest püüdes.

Info
31. märts 2016 12.08 #7995 wingsuit
Mina olen üsna algusest peale ainult nööri kasutanud merikapüügil - ja ei kurda. See venivus on mumeelest umbes sama adekvaatne põhjus nagu see nähtavus - kala siputamise amortiseerib minu jaoks ritv ja sidur. Võibolla tõesti, et kui mõnu 4+ koll kuskilt väga mokaotsast kinni on, siis on paar % suurem tõenäosus ta tamiiliga kätte saada, aga see ei ületa minu jaoks võimalust vajadusel landi konks sirgeks tõmmata ja lant siiski kätte saada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: yyde, Pollumees

Info
31. märts 2016 12.23 #7996 yyde
yyde vastas teemale Merikapüügi varustus
olen ühel nõul wingsuitiga, et sidur ja ritv kompenseerivad venivuse. pidevalt piltidel silma peal hoides kasutavad enamus tamiili ja see tekitas ka kõhklust ehk on selle põhjus just see, et kala ei pelga seda nii palju, kui nööri. lugedes teiste arvamusi siin, siis saan aru, et ka teised kasutavad nööri ja eeldan, et saagid pole jäänud kättesaamatuks.
ise olen kasutanud ainult nööri puhtalt tugevuse pärast ja kui sassi läheb hargneb hõlpsamalt.

tänan mõistlike postituste eest!

Info
01. aprill 2016 15.45 #8000 wingsuit

yyde kirjutas: ise olen kasutanud ainult nööri puhtalt tugevuse pärast ja kui sassi läheb hargneb hõlpsamalt.

vot seda ma tahaks küll näha :) kui on üks asi, mille poolest tamiil on pikalt nöörist üle, siis on see saside lahtiharutamise võimalus - kui nöör ikka puntras on, siis närvide ja aja säästmiseks ei ole muud kui nuga anda - vastasel korral harutad korralikku sasi mingi nädala :)

Info
01. aprill 2016 17.21 #8001 Jeekim
Minu esimene tutvus nööriga ligi paarkümmend aastat tagasi oli just kaldalejäetud sasikera leides. Võtsin koju kaasa lootes lahti harutada. Kuid kodus kiiresti veendusin, et nende imepeenikeste pinguleveetud sõlmede harutamine vajab siiski inimmõistusest midagi enamat.

Info
01. aprill 2016 17.54 #8002 Vertu
Vertu vastas teemale Merikapüügi varustus
Ostke rull mis laotab korralikult ja võite igasugused sasid ära unustada. Kasutan ise merel praktiliselt ainult nööri ja see et sassis nööri on raskem harutad kui tamiili sasi, ei ole minu silmis mingi argument tamiili kasuks.

Info
01. aprill 2016 18.14 #8003 Jeekim
Ei olnudki mõeldud argumendina millegi kasuks või kahjuks. Nöör või tamiil on üksnes isikliku eelistuse asi ja selle kuulutamine lõpliku tõena on vaid provokatsioon järjekordseks mõttetuks vaidluseks.

Info
01. aprill 2016 18.25 #8004 Vertu
Vertu vastas teemale Merikapüügi varustus
Ei ma ei mõelnudki seda nii. Et peaks nagu vaidlema hakkama. Ja arvan ka et asi taandubki isiklikule eelistusele, mõlemal omad miinused-plussid.

Info
17. aprill 2016 21.49 - 17. aprill 2016 21.50 #8045 KKKKKK
Missuguseid kindaid keegi kasutab? Ise ikka päris algaja ja seni kasutand kummeeritud kootud töökindaid. Nüüd sai ühed neopreenid vaadatud ja pealt kolmandat viset avastasin, et jupid taga juba.
Teiseks küsimus sõrme kohta, mis tamiilt vabastab, päästab. Pikalt vehkides jääb lõpuks hellaks. Teen midagi valesti? :unsure:

Info
17. aprill 2016 22.12 #8046 Karlil
Kinnastest soovitaks VISION WIND BLOCK Neopreen kindaid. Kuivavad kiirest, käes on soojad ja kvaliteet on üptis hea. Rapala ProWear Titanium Gloves kindad on mugavad ja pigem soojad, aga lagunesid mõne kuuga. Visioni kindad on üle aasta pidanud.

Info
18. aprill 2016 01.26 #8047 madist
kinnastest soovitaks ainult 2 nappu lahti, poial ja nimetissorm ja hästi käe järgi, mitte suurem. Talviti ainuvõimalik:)

Info
18. aprill 2016 11.06 #8048 Mart1n
Mul on ka Rapala ProWear Titanium kindad, lant.ee-st ostetud. Mujal pole nagu väga silma jäänud. Väga mugavad kindad on, soojad ka, aga ainult seni kuni märjaks ei tee. Kui märjaks ära saavad, siis on tunne nagu käsi oleks koguaeg vees. Minu omad lagunenud ei ole, mingid niidid lahtiste näppude otstest natuke hargnesid, kõrvetasin tsäksiga tagasi ja rohkem edasi pole läinud. Hind on ka mõistlik võrreldes näiteks Visioni toodetega :)
Näpu kohta nii palju, et äkki võtad tamiili liiga kaugele näpu alla, ala selle näpu jätkuni. Siis nühibki otsa valusaks. Võta tamiil võimalikult näpu otsa alla, pääseb kergemini minema :)

Info
18. aprill 2016 11.25 #8049 Hein
Hein vastas teemale Merikapüügi varustus
Oi, kuidas tahaks sellele kinda küsimusele vastata, sest ka ise tahaks "superkindaid", mida ma senini veel leidnud pole...
Sõrme hellusega oskan soovitada seda, et esiteks hoia nii näpu otsa pool kui võimalik - kui nöör/mono aegajalt viskel näpu alt liiga vara plehku paneb, on kaugus järelikult õige. Teine soovitus on viskelt paar kraadi agressiivsust maha võtta ja rõhuda ajastusele ehk pane ritv heitma - siis ei pea karmi jõuga lajatama ja jõud sõrme otsale on väiksem.