Foorum

times Merikapüügi varustus

Info
12. november 2017 22.24 #9612 Karlil
Sellest valikust tundub, et Ballistic ehk kõige mõistlikum. Ballistic on ka nendest ainus, millel on rootori pidur. Pisike vile, mis minu arates teeb püügi väga nauditavaks. Lahtise loogaga ei liigu rootor vabalt ringi ega loksu heidete ajal vaid pidurdatakse liikumist.
Prorex tundub selline lollikindel tööloom, aga pigem raske. Seda vaatasin ise ka mingi aeg, aga Ballistic ja Caldia tundusid mõistlikumad valikud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. november 2017 23.36 - 13. november 2017 15.36 #9615 Jeekim
Uued LT kontseptsiooni rullid on 3000 suuruses üle 100 g kergemad. Näiteks Ballistic LT 3000 kaalub vaid 185 g. See on muidugi kaalus väga suur võit, kuid ei tea vaid kas ta seetõttu sai ka samavõrra õrnemaks. Ehk ilmuvad peatselt ka meil müügile, siis näeks seda imevigurit.
www.angel-discount24.de/daiwa-ballistic-lt-3000d-cxh-meerforellenrolle.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Varnas, ROBIN, Pollumees

Info
Info
29. mai 2018 16.06 #9995 tk
tk vastas teemale Merikapüügi varustus
Plaan on soetada kahlakad. Algul mõtlesin, et talveks kindlasti neopreenid ning soojemaks ajaks hingavad. Siis aga hakkasin vaatama, et kallima otsa hingavad tunduvad päris paksust materialist olevat.
Mida teie külma ilmaga kasutate? Kas neopreen on möödapääsmatu variant või saab hingavatega kah talve läbi püüda?

Kui enne oli plaan kaks erinevat osta siis nüüd mõlema raha eest saaks ühed korralikud hingavad. Usun, et viimased ka vast materiali poolest mugavamad kanda?

Ette tänades!

Info
29. mai 2018 16.36 #9996 aapua
aapua vastas teemale Merikapüügi varustus
Ilmselt tulevadki vastused a la ema ja tütar stiilis. Teen siis otsa lahti. Külmakartliku inimesena: nullilähedases vees ikka neopreenidega. Aga ma istun tihti ka terve päeva munadeni ja veelgi sügavamal sees. Näinud, kuidas kamraad iga poole tunni järel välja ronib ja kõikvõimalikke harjutusi teeb, et jälle soojem hakkaks. Siin on ilmselt üks võti ka see, mis pesu on all. Hea ja hingava termopesuga saaksid ilmselt ja vägagi hästi ka selle teise valikuga hakkama. Aga korralik aluspesu maksab samasse auku mis kahladki. Edasi. Suvel pole mul samuti hingavaid, käib tavaline kumm kah. Kaks põhjust: see kummi sees haudumine ja higistamine hoiab mu kehakaalu natukenegi kontrolli all :D aga peamiselt seetõttu, et ma iga hooaeg ühe paari pükse puruks kannan. Pole lihtsalt nii rikas, et hingavatega seda lõbu endale lubada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Täpik, ROBIN, Luix, Pollumees, tk

Info
29. mai 2018 17.41 #9997 tk
Kuna ise ka külmakartlik inimene, siis vast jah neopreenist pääsu pole. Kuna saan kasutada sõbra neopreene, siis lähen hoopis seda teed, et ostan esialgu odavad hingavad. Siis näha kus nendel taluvuspiir ulatub ja järgmine aasta (või millal iganes nad otsa annavad) otsustan vastavalt oma püügiajale ja kestvusele, et mis oleks optimaalne valik. Arvan, et päris miinustega randa ei roni, aga krt seda kutsumust teab :blink:

Ja ega siis neopreenidega ainult nulli ümber püüda saa. Saab samuti hooaega mõlemas suunas palju venitada vastavalt alusriietust timmides.
Kummikaid vist ei tahaks. Tunduvad silma järgi rasked ja eks see hingavus kah. Pole kaalu probleemi ka veel :cheer:

Igatahes tänud Aapua, tahtsingi teada kas hingavad võiks neopreene asendada, aga tundub, et igal asjal ikka oma aeg, eesmärk ja otstarve.

Info
30. mai 2018 13.09 #9998 KKKKKK
Ma eriline külmavares pole, aga põlved on tundlikud. Kummitunkedesse aga ei tiku, seega neopreen pole valik.
Hingav püks+ Visioni fliistunke+vajadusel lisa põlvesoojendused(siklivarustus)+ paar nummert suurem saabas, kuhu korralik villane või meriinosokk või isegi kaks alla mahub. Pükste ja jalgade poolt pole senini külm hakand. Enne annavad pealtvee kehaosad koos kätega alla. :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN, Luix, tk

Info
30. mai 2018 15.13 #9999 tk
Sellele fliistunkele olen isegi silma peale pannud, tundub väärt kraam.

KKKKKK, pidasid ehk kummi all silmas PVC'd? Minu jaoks neopreen pigem selline "soe" materjal. Eks muidugi püksid ja pesud olid all kui kevadel käisin, et külma nagu läbi ei tulnud. Aga saatuslikuks said kummikutes jalad, mis hakkasid külmetama mingi hetk. Eks peab asjalikumad sokid muretsema.

Vaatasin tagasi ja tuli meelde, et soetasid endale 2016a Visionid? Mis mudel oli? Ultra? Nüüd piisavalt aega möödas ehk annad natuke tagasisidet! Kuidas vastupidavus ja mugavus ning kas nii toekate kahlakatega suvel ka kannatab püüda (palav ei hakka?)?

Aga eks see külmateema ole vähe isiklikum nii kui nii. Mõni käib talv läbi tuulejopega lukk eest lahti :S

Ah jaa...kõige hullem isegi käte/näppude teema. Mingid kindad ostsin kus "tamiili näpp" käib lahti, aga see kurask tahtis alati tamiili taha takerduda viske ajal. Ja kui näpp kindas, siis pole tunnetust ja ei tule asjast midagi välja. Eks peab selle tralli ka ette võtma ja uued otsima.

Info
31. mai 2018 11.17 #10000 Raido
Raido vastas teemale Merikapüügi varustus
Tere! Kas keegi ehk on Tsurinoya rullidega kokku puutunud ja oskab nende kohta sõna võtta?

www.tsurinoya.net/product/tsurinoya-jaguar-4000
www.tsurinoya.net/product/tsurinoya-tsp-4000

Info
31. mai 2018 11.51 #10001 aapua
Olen seda firmat isegi piilunud, aga hetkel kaugemale pole jõudnud. Certate toimib endiselt ja üks Aernos on varuks. Aga: mõned aastad tagasi ostsin ühe taolisa asja, kuna seda mudelit see firma enam ei paku, siis ei oska täpset nime kahjuks öelda, mudel oli CS3000 kui see enam midagi annab. Olemuselt oli ta Daiwa kloon. 2 aastat toimis, sellest äkki poolteist aastat veatult, hääletu ja pehme käiguga. Siis ilmselt andsid tihendid saba, ja kõik läks kiiresti prse. Ei aidanud ei puhastamised ega määrimised.kirjeslduse järgi ja hinda arvestades võiks see Tsurinoya olla mitte sugugi halvem, ehk paremgi. Aga see on vaid ennustus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN, Luix, Raido

Info
31. mai 2018 21.00 - 31. mai 2018 21.01 #10002 Raido
Eks ta suht tundmatu looma nahk ole, aga ca 70 euri eest (tsp-4000) tundub mulle kui võhikule asja olema küll ja veel. Võrdluseks 50eurine York Matador pidas vastu paar kuud ja oli seest roostes. Või soovitage enamvähem korralikku rulli merika püügiks, mis vett kannataks ja vastu ka peaks näiteks ca 100 raha eest. Aitäh!

Info
31. mai 2018 21.17 - 31. mai 2018 21.19 #10003 aapua
Ma pigem soovitaksin sulle 3000 suurust. Maitse asi muidugi, aga reeglina on kõvasti kergem. Mahutab küll ja enamgi veel.

Vaata, kas info järgi on soolase vee taluvus kirjas. Osadel tuuakse selgelt välja, et a la "jõed, järved". Muidugi, ega see, et kirjas on, veel midagi ei tähenda.

Info
31. mai 2018 21.25 #10004 tk
Soetasin kevadel endale Shimano Nasci. Maksis vist €85. Sellel mudelil veekindlust ka suurendatud. Päris vee alla vist ei tohi lasta, aga tihendeid on lisatud, et vähemalt pritsmekindel on kindlasti.

Kuna endal enne seda korralikku rulli polnud (viimane ost talvel mingi ca €20 haspelrull) siis minu jaoks selle rulli kätte võtmine andis hoopis uue tähenduse sellele, kui hea võib rull olla. Kindlasti on paremaid, aga tegu siis minu esimese vähegi korralikuma asjaga.
Vastupidavust ei oska veel kommenteerida, kuid tänu oma vee taluvusele kindlasti üks võimalik valik merest püüdmiseks.

Info
31. mai 2018 22.25 #10005 Raido
Nasci kohta kirjutab: it's a great choice for everything from light freshwater to medium saltwater applications Et siis peaks ehk läänemere vett taluma kirjade järgi küll jah.

Ja Aapua, õige märkus küll, 3000 rull mahutab tegelikult ju piisavalt.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, ROBIN, Luix

Info
31. mai 2018 23.27 #10006 Mart1n
Mul on Jaguar 1000, ostsin pruudile, et saaks kaasas käies tegevust. Tellisin ka mingi ridva Allblue Viking S602, kahe tipuga. Mõlemad üllatasid positiivselt, ritv rohkem. Igati meeldiv UL kombo, vahest püüan isegi. Rull on väiksem, kui Shimano 1000, mitte päris 500, aga midagi vahepealset. Mingid olid sama kerega, vahe ainult pooli suuruses. Sellega tasub tellimisel arvestada. Kaasas shallow pool, saab ühele tamiili, teisele nööri kerida. Poolid kvaliteetsed ja korralikud. Muus osas jätab ka meeldiva mulje, vänt alumiiniumist, külge käib keerates.
Ütlen ära, et päris Shimano ei ole. Sama hinnaklassi Shimano (Sedona) on ikka pehmema käiguga. Jaguaril tunneb hästi, kuidas hammasrattad sees liiguvad :D
Kergete lantidega töötab tõrgeteta, võib olla merd piitsutades väsib kiiremini. Lõppkokkuvõttes on selle raha eest asja rohkem, kui küll.

Shimanost endast rääkides, siis Ultegral näiteks ei lähe look iga kord maha nii nagu peab ja ei tee fikseerivat klõpsu. Peab paar korda lükkama ja proovima. Kuuldavasti see pidigi nii olema ja esineb ka näiteks NASCI'l?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN, Raido

Info
31. jaanuar 2019 13.04 #10234 Kalaportaal.ee
Vision ja Michelin lõid käed ja tulekul on Michelini tallaga kahlamissaapad.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: donl