Foorum

times Kus ja kes remondib rulle

Info
18. aprill 2013 16.06 #3291 jass
käi Mati juures ära ja saad targemaks, võibolla lihtne ja odav viga

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
18. aprill 2013 17.03 #3294 sven862
Kui kunagi Tallinnasse satun siis käin tiiru ära.

Info
22. oktoober 2013 20.36 - 22. oktoober 2013 20.37 #3976 hannes
Spetsialistid räägivad, et kõik määrdeained rullide jaoks ei sobi.

Kellel on plaanis pimedatel sügisõhtutel väike rullihooldus läbi viia, siis e-poest saab nüüd spets rulliõli:

e-pood.kalaportaal.ee/rullide-hooldus/rulli-oli-abu-carcia-rocket-oil

Info
23. detsember 2013 13.09 #4124 Matu
Kas selline asi nagu wd40 kõlbab rulli õlitamiseks?Kõik muud asjad saab küll õlitatud sellega

Info
23. detsember 2013 14.52 #4125 raikoj
Mina ei kasutaks seda, sest see ei ole korralik määre. Panin seda auto uksehingedele, natuke aega oli väga hea, aga siis hakkasid hinged veel hullemini krigisema. Pärast lugesin, et see ei sobi liikuvate osade määrimiseks. Kogub tolmu ja aurab kiiresti ära ehk mingi hetk on sul vaid tolm selle koha peal kus enne oli wd40. Samuti olen proovin seda kasutada relva määrimiseks, aga kui see peale jätta, läheb relv millegi pärast rooste. Samas sobin hästi näiteks relva puhastamiseks, kui relv pärast omakorda sellest puhastada ja korralik määre peale panna.

Info
23. detsember 2013 15.24 #4126 hannes
Rulli määrimiseks iga määre kindlasti ei sobi. Peab ikka olema õige viskoossus ja määrimisomadused. On kindlasti universaalseid määrdeid, mis sobivad ka rulli määrmiseks, kuid ma ei soovitaks neid katse-eksitus meetodil neid proovida. Parem kohe spets määrdega hooldada, on pärast peavalu vähem.

Info
02. jaanuar 2014 01.59 #4155 karlan
Vajaks abi oma lollusest hoidsin rulli valesti niiet look oli pooles vinnas, ehk venitas vedru välja ja nüüd ei taha omaljõul tagasi minna lõpuni. Kui suure hooga kinni lükata siis jääb. Kas oleks vaja vedru ära vahetada või äkki mingi muu võimalus? Rull muidu mitchell bigmouth 2000

Info
02. jaanuar 2014 13.20 #4156 hannes

karlan kirjutas: Kas oleks vaja vedru ära vahetada või äkki mingi muu võimalus?

Ilmselt pead näitama rulli spetsialistile. Tean ühte inimest, kes tegeleb ka natuke eksootilisemate rullide remondiga (st mitte Salmo või Shimano). Äsja oli enda rull tema käes hoolduses, tip-top töö. Kuna ta ei taha seda teenust avalikult promoda, saadan kontakti sulle privaatsõnumiga.

Info
12. juuli 2014 12.25 #5205 Askokr12
Selline mure siis, et rulliku klapp ei taha enam korralikult kinni minna, et kerides viskab lahti. Ei ole veel aru saanud, et milles asi, et äkki kuskil on mingi puru vahel või midagi. :( :dry: :huh:
Äkki oskab keegi nõu anda, et mida teha ?! Oleks väga tänulik.

Info
12. juuli 2014 21.15 #5210 hannes

Askokr12 kirjutas: Selline mure siis, et rulliku klapp ei taha enam korralikult kinni minna, et kerides viskab lahti. Ei ole veel aru saanud, et milles asi, et äkki kuskil on mingi puru vahel või midagi. :( :dry: :huh:
Äkki oskab keegi nõu anda, et mida teha ?! Oleks väga tänulik.

Kui Sul on Shimano rull, saad abi Mati käest (võin Sulle anda priva kaudu tema tel. numbri). Kui näiteks Salmo, siis võid Lasnamäe Salmosse Nikolai kätte viia (minu teada parandab ta vahest ka teiste tootjate rulle, kuid ma pead ei anna).
On veel üks härra, kes tegeleb rullide remondiga ja tema võtab töösse vist pea kõiki marke. Kahjuks on ta kuuldavasti pikemat aega Soomes.

Info
13. juuli 2014 10.43 #5212 DJ JoYsTiK
Mul ka üks õnnetu shimano mis närib nööri. Ilmselt klambri küljes oleva juhtkonna närib kuna see kuidagi imelik kahetasandiline. Rulliks shimano alivio.

Info
18. aprill 2016 12.52 #8051 KKKKKK
Küsimusi tuleb kui vett vorellimehe kummikust! Kuna kalapüük ainult koduukse alune hobi ja jahindus eluviis, siis kõikse algul ei hakand väga kalleid vigurisi ostma. Mõtlesin algul, vaatame kas üldse istub see värk. Tundub et istub, eriti kevadine, kus jahipidamises vaiksem periood.
Nüüd asjast, sai kaupmehe soovitusel võetud Shimano Catana 4000 RB rull. Teadagi tagumise siduriga see. Küsimus, kuda teist lahti saab, et vajadusel määri ja hooldada? Peale paarikümmend käiku ilmselt vähe niiskust saand ja miski aeg veidi hammasrattaid töötamas kuuled juba. Ennetaks pigem hullemat.
Tagasiduriga asjal hoiab pooli keskvõllil üks pisike ristine tihvtikene. Kas see vaja välja pressi?

Info
19. aprill 2016 09.52 - 19. aprill 2016 09.58 #8056 KKKKKK
Sirvisin foorumt ja juba leidsin info, kuidas tagasiduriga simanot lahti saab.
Millega aga määrid rulli? Ok on igast spetspöginaid, kuigi ma kuidagi ei usu et rulli jaoks mingeid mikrokoguseid määrdetootja eraldi valmistab. Pigem suurest potist sobiv ringi villitakse.
Tööjuures näppu sattus selline asi kui "pidurivaseliin". See on imelibe töötab pea samasuguste huinaa metallisulamite keskonnas ja kestab vett aastaid. On keegi proovind? :dry:
Mingi sarnase valge möginaga on tehasest tulles olnud määritud tulirelvade lukud. Seal väga oluline min takistus iga temp juures. Samas sellist plögint ükski relvapood ei müü.

Info
19. aprill 2016 10.20 #8057 Justas

KKKKKK kirjutas: Sirvisin foorumt ja juba leidsin info, kuidas tagasiduriga simanot lahti saab.
Millega aga määrid rulli?

Shimano jaoks ma kasutan see, mis Shimano soovitab - loogiline. Kõik nende määred ja kus neid kasutada leiad siin: fservice.shimano.co.jp/repair_part/grease.html

Info
27. juuni 2017 15.46 #9241 wusse
Kas Mati endiselt hooldab Shimano rulle ja kuidas saaks temaga kontakti?

Info
27. juuni 2017 21.08 #9243 Mart1n
Mati kohta ei tea, aga minu rullidega on tegelenud kasutaja Justas. Võta ühendust ja kurda muret. Julgen soovitada, alati kiire ja korralik töö. Hooldab, timmib ja tellib vajadusel varuosad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas